Ocena wątku:
  • 13 głosów - średnia: 2.46
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drgania podczas dodawania gazu...
#11
(28-01-2012, 19:38)Mario-Gdynia napisał(a): A więc na chłopski rozum,nie chodzi o luz przy obrocie między zębami,a coś na zasadzie wysuwania i wsuwania z powrotem?

Tak nie chodzi o luz przy obrocie ale tez nie o luz wysuwania czy chowanie sie półosi. Pisalem ze luz poprzeczny nie podluzny i nie po łuku. Luz w poprzek półosi.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#12
Właśnie ,dziękuje "Wesol" A co do spawania,to mam serdecznie dosyć,dopiero co skończyłem wyspowywać cacko o długości 10 metrów. Okrągły rok roboty.Na migomat już patrzeć nie moge Smile
"Na krzywe drzewo sam Salomon nie naleje..."
Odpowiedz
#13
Wymieniłem prawą półoś na oryginał...drgania ustały Smile Tą Dedre "niemiecką" odeśle z powrotem hurtowni. Narazie gościu nie odpisuje,hehe skąd my to znamy.
"Na krzywe drzewo sam Salomon nie naleje..."
Odpowiedz
#14
raczej nie uznaja gwarancji a kasy nie oddadza gdyż półoś uzywana była. Zeby jeszcze nie wyszlo ze bedziesz pokrywal koszty wysylki a oni nie dobiorą jej.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#15
Dedra jednak podły zamiennik . Napisz ile dałeś za orgi. i gdzie kupiłeś
Odpowiedz
#16
Witam .
A co u mnie drży podczas dodawania gazu na postoju i podczas jazdy (na pewno nie półoś) .Wyłączę silnik i zapalę i przez jakiś czas jest dobrze potem wraca drżenie.Nadmieniam że koło dwumasowe jest nówka.Mam pewne podejrzenia ale chciałbym się upewnic dzięki szanownym formułowiczom.
Pzdr Krzysztof
Odpowiedz




#17
Witam.
krzys44 -z tego co wywnioskowałem z twojego postu to niedawno wymieniałeś dwumase. W związku z tym prawdopodobnie masz problem z poduszkami. Czesto przy nieodpowidnim zabezpieczeniu silnika podczas wyjmowania skrzyni może dojść do uszkodzenia poduszki silnika (cały ciężar silnika spoczywa na jednej poduszcze i na jakim chwilowym podparciu). Następną przyczyną może być złe wyregulowanie (wycentrowanie) poduszek po założeniu z powrotem skrzyni biegów. I tak, albo masz źle ustawione poduszki i trzęsie, albo przez źle ustawione poduszki nastąpiło wkońcu uszkodzenie jakiejś - napoczątku mogło być dobrze ale po czasie zmiana warunków pracy na gorsze spowodowała jej uszkodzenie.
U mnie wystąpił właśnie ten ostatni warian po wymianie dwumasy. po tym wymieniłem poduszke skrzyni (bo ta się naderwała) na nową ale efekt był mizerny. Przez przypadek zauważyłem takie zjawisko, że jak podniosłem prawą stronę (pasazera) samochodu aby wymienić koło, odpaliłem samochów i zauważyłem że przechylony wcale nie trzęsie - czyli tak jakby silnik przesunął się na lewą stronę (w kierunku skrzyni biegów) co "wyprostowało" poduszkę. Więc dobrałem się do poduszki silnika pod filtrem powietrza,poluzowałem 2 śruby i popukałem w srube poduszek żeby przesunęły się w stronę silnika (analogicznie jak przesunął się silnik jak było auto pod kątem). kilka prób i regulacji i jest gitara. Tanie i proste. spróbuj każdą stronę a może to być to.
Odpowiedz
#18
Nie u mnie to nierówna praca pompowtrysków.Pracuje nad tym(nad wymianą)
Dzięki
Pzdr
Odpowiedz
#19
zapytam się kolegi czy samochód drży tylko podczas dodawania gazu i na jakim biegu.I napisz jaki masz dokładnie silnik (1Z, afn, ahu,...)
Odpowiedz
#20
(18-02-2012, 13:45)krzys44 napisał(a): Nie u mnie to nierówna praca pompowtrysków.Pracuje nad tym(nad wymianą)
Dzięki
Pzdr
A może to złe sterowanie pompo wtryskami sprawdź połączenie przy bloku silnika a co ci VAG pokazuje ?.

Już opisywałem taki przypadek na forum...Smile

w moim kiedyś miałem taki przypadek ale wiązało się to ze skrzywionym wałkiem przeniesienia napędu (pozostałość po wypadku).
ALHAMBRA 2.0 TDI 140 KM
Zapraszam:
https://www.facebook.com/wachlewski Big Grin
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  hałas przy obrotach 1600-1800 tylko podczas jazdy dramburg 58 18,706 12-04-2023, 08:26
Ostatni post: adamsaba1
  Przerywa i falowanie podczas przyspieszania smithpl 1 636 18-07-2022, 16:32
Ostatni post: Niemago
Sad 1.9 TDI nierówna praca silnika/drgania na wolnych obrotach sand21 136 47,690 13-06-2021, 14:40
Ostatni post: agaikarol
Question Spadające obroty po dodaniu gazu raventes 21 4,970 16-02-2019, 10:24
Ostatni post: wesol
  TDI - Szarpanie/drgania silnika/karoserii/kierownicy podczas przyspieszania/jazdy karpeta 102 36,029 22-06-2018, 22:52
Ostatni post: junak1956
  Głuche pukanie z przodu przy dodawaniu i ujmowaniu gazu mk1 16 6,540 11-04-2017, 00:17
Ostatni post: PabloLG
  Szarpanie silnikiem podczas odpalania i gaszenia mariusz3511 10 3,681 20-11-2016, 21:59
Ostatni post: mariusz3511
  Drgania napinacza vw sharan Barszczu 15 7,355 02-11-2016, 18:59
Ostatni post: wesol
  szum przy dodawaniu gazu elvis52 18 10,151 16-07-2016, 09:50
Ostatni post: Jędrek Z
  alhambra auy 1.9 tdi gaśnie po dodaniu gazu czekolada60 30 11,692 16-04-2016, 21:56
Ostatni post: czekolada60

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości