Ocena wątku:
mróz - TDI nie odpala - przyczyny.
03-02-2012, 17:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2012 01:20 przez sharanista.)
Post: #1
mróz - TDI nie odpala - przyczyny.
Witam wszystkich , co prawda auto troche inne od naszych ale silnik taki sam.Octavia 2000r tdi 90km agr.Jest to moje poprzednie auto i dziś szwagier dzwoni że nie odpala ( trzyma w garażu).Po przyjechaniu oczywiście zastałem rozładowany akumulator przez próby odpalania.Po naładowaniu akumulatora , auto kręci i to dosyć szybko, ale nie odpala.Mówił że z kilka dni temu miał podobnie ale po dłuższym kręceniu załapywał i troche nim rzucało.No nic otworzyłem maskę i to co zwruciło moją uwagę to brak paliwa na tym wężyku przeżroczystym co idzie do pompy.Odkręciłem filtr paliwa i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem lód na powrocie w filtrze.Zadowolony że to pewnie to kupiłem drugi filtr niestety nic to nie dało.Z filtra wylało się trochę ropy także całkiem nie zamarzła, nie idzie wogóle ropa z pompy w baku.Za pare godzin jadę jeszcze raz zobaczyc ewentualnie podgrzać trochę bak.Jakoś nie chce mi sie wierzyć żeby wszystko zamarzło.Może wie ktoś gdzie znajduje się pompa paliwa w baku? Chodzi mi jak się do niej dostać.
Reklama

03-02-2012, 19:08
Post: #2
RE: Octavia TDI - nie odpala.
Wydaje mi sie że od strony pasażera pod tylnia kanapa (siedziskiem).



był VW Sharan 4Motion 116 PD 2005 Business
 Thanks given by: kotlet
03-02-2012, 20:04
Post: #3
RE: Octavia TDI - nie odpala.
czarny1976 widziałeś kiedyś zamarzniętą ropę ? bo ja nigdy . Z ON wytrąca się parafina czyli w niej pływają miliardy białych cząsteczek coś podobnego jak kasza manna to właśnie one zapychają układ paliwowy . Żeby te cząsteczki z powrotem się rozpuściły potrzeba kilku dni w ciepłym garażu
03-02-2012, 20:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2012 20:52 przez Jabol.)
Post: #4
RE: Octavia TDI - nie odpala.
Na stacjach benzynowych jest do kupienia taki dodatek żeby z paliwa nie wytrącała się parafina ,używan tego i mam święty spokój.
Na pełen kocioł ON dolewam 1,5 nakrętki.
Zawsze przed zimą zmieniam filtr paliwa,i tak jak teraz przy -25 samochód odpala z pierwszego strzała.Smile
Sprawdz czy świece grzeją może któraś skończyła swój żywot.



SHARAN 1.9 TDI 110KM 1998r


http://images.chomikuj.pl/button/Jabol2.0.gif[/IMG][/URL]

http://www.ekobris.pl Sprzątanie biur,hal,osiedli Warszawa
03-02-2012, 20:55
Post: #5
RE: Octavia TDI - nie odpala.
zaden tdi na pompie rotacyjnej nie ma pompy w baku ani zadnej innej podajcej paliwo. Pompa napedzana paskiem rozrzadu sobie zaciaga paliwo z baku i dawkuje do silnika. Po wymianie filtra musisz sobie odpowietrzyc uklad paliwowy bo inaczje nie ma szans by odpalic auto.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
03-02-2012, 23:16
Post: #6
RE: Octavia TDI - nie odpala.
Więc panowie sprawa jest taka.Faktycznie nie był to lód w filtrze tylko plastik się odbijał od światła tam gdzie wchodzi zaworek zwrotny.Nie ma też żadnej pompy która podaje paliwo z baku do filtra paliwa, nie wiem czy usunołem usterkę ale po wielu męczarniach ,przepychaniach przewodów paliwowych,odpowietrzaniem filtra paliwa,wtrysków itp ustaliłem że muszę wypić piwo.Auto po wypaleniu ropy z nowego filtra paliwa zapowietrzało się.Ku mojemu zdziwieniu w filtrze paliwa nie było jego .W akcie desperacji wstawiłem stary filtr no i cud , wszystko ok.Co dziwne na nowym filtrze nie było żadnego pęcherzyka na przewodzie paliwowym, na starym pęcherzyki leciały jeden po drugim.I w sumie po tym wszystkim jestem chyba w punkcie wyjscia.Zobaczymy jutro jak odpali z rana.
04-02-2012, 08:15
Post: #7
RE: Octavia TDI - nie odpala.
mialem kiedys taki przypadek ze pracujac jeszcze w oplu wymienialem filtr paliwa w saabie i okazalo sie ze nowy mial defekt i był nieszczelny na łaczeniu obudowy. Czasami sie zdarza ze jest jakis zadzior czy cos i tez moze być mala nieszczelnosc. Brak pompki podajcej utrudnia rozruch jak i odpowietrzenie ale tez głownym problemem moze byc to ze niewielka nieszczelnosc bedzie powodować ze bedzie sie uklad zapowietrzal po postoju wielogodzinnym.
Przedwczoraj np mialem jakis dziwny objaw bo jadac do pracy mialem takie lekkie żabkowanie. Niby moc była ale wyczulem ze to nie to auto, ze powinien iść lepiej. Wrózcilem z pracy, odkrecilem odstojnik w filtrze paliwa, trzy razy przekrecilem stacyjke( PDki maja pompke w baku), zakrecilem odwadnianie filtra. Auto pracuje jak nowe. Czasem warto zrobić najprostrze rzeczy. Tak na wszelki wypadek jeszcze pojechalem z żoną na stacje i zakupilismy 5 litrów benzyny ktore to zalalismy do naszych aut- 2 litry do golfa i 3 do sharana. Baki pelne ropy tak wiec spoko. Robi sie takie myki na zime i nie ma obawy o wtryski itp.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
04-02-2012, 09:51
Post: #8
RE: Octavia TDI - nie odpala.
witam
wesol piszesz zeby odpowietrzyc uklad,jak?do filtra przed przykreceniem go nalac ropki i tyle
ja po wymianie chwilke pokrecilem i zapalil jeszcze kilkanascie sekund plynely pechezyki i fuul
kilka razy stalem autem pochylo przodem w dol i majac w baku po pierwsza kreske paliwa auto zgaslo zaciagnelo powietrze,tez chwilke pokrecilem zapalilo.tak ze z odpowietrzeniem ukladu nie powinno byc problemu chyba ze cos nieszczelne
04-02-2012, 11:21
Post: #9
RE: Octavia TDI - nie odpala.
tak nieszczelne cos musi być. ODpowietrznik zdaje sie powinienes miec przy pompie. Zapodajesz tam wezyk i z butelki zapodajesz rope w niego. Przelejesz tak caly uklad- od pompy do baku czyli w odwrotnym kierunku. Jesli nie to zalanie filtra paliwa plus wezyków powinno sprawe rozwiazać.
Najpierw musisz sprawdzić wezyki od baku do filtra paliwa a czasami nawet problem lezy w koszu w baku bo tam te zlubi cos sie skiepczyć i zaciaga powietrze. Z tym ze jak ci sie zapowietrza na postoju to pewnie problem lezy tu gdzies przy filtrze paliwa lub wezyki na wtryskach ( te gumowe powrotne).



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
05-02-2012, 11:16
Post: #10
RE: Octavia TDI - nie odpala.
a może jest problem z cofaniem się paliwa bo nie trzyma zaworek powrotny i dlatego potem jest problem z uruchomieniem i zapowietrzaniem







Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ciężko odpala na zimnym silniku lub po dłuższym postoju pieczara 6 85 17-03-2024 17:06
Ostatni post: Stefano
  Sharan 1.9 TDI nie odpala marcinuu 2 224 13-12-2023 09:17
Ostatni post: petec
  VW sharan 2000 1,9 tdi - odpala na plaka lo_ka_ta 4 2,900 16-03-2020 20:57
Ostatni post: PiterAWC
  AUY - bardzo ciężko odpala nowy 102 29,958 20-09-2019 10:23
Ostatni post: wesol
  Ciężko odpala po tankowaniu Sharan 1,9 TDI 130 Bross1981 0 944 11-02-2018 18:02
Ostatni post: Bross1981
  Ciężko odpala/kopci 1.9TDI 110KM - zimny i nie tylko MelGrzybson 30 11,356 10-02-2018 19:43
Ostatni post: tolus24
  AFN - Nie odpala a kręci tomalkowy 18 8,984 11-09-2017 07:05
Ostatni post: wesol
  Nie odpala silnik 1.9tdi115 ford galaxy 2000r lift Maks1Vit 10 5,733 12-02-2017 19:40
Ostatni post: tolus24
  sharan 2.0 tdi 2005 nie odpala jak stoi krzywo przód do góry albo na dół jacek1234 9 5,389 29-01-2016 23:09
Ostatni post: ULTRA
  Sharan nie odpala i nie kręci Lurek 14 12,912 28-12-2015 12:06
Ostatni post: suhhar

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name