Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 2.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zapach spalin od dogrzewacza.
#11
Stefano umnie 100% winą był dogrzewacz w D5Z-f uszkodzona była elektronika dokładnie pamięć i po zgaszeniu silnika dogrzewacz odrazu się wyłączał razem z nadmuchem który wywiewa spaliny, a spaliny cofały sie przez rurkę czerpiącą powietrze z progu do wewnątrz.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz




#12
Dokładnie. A cieknące EGR-y to przecież bardzo często spotykane przypadki w sharanach a pod spodem centralnie jest turbo i wydech. Także na pewno warto sprawdzić nawet z przyczyn bezpieczeństwa.
Odpowiedz
#13
Z całym szacunkiem koledzy piszę w poście "zapach spalin z dogrzewacza" a nie "niezidentyfikowany zapach spalin w aucie". W moim przypadku nieprzyjemny zapach jest tylko i wyłącznie kiedy dogrzewacz chodzi ( na zimnym silniku ) jak juz osiągnie swoją temperaturę spaliny znikają więc wykluczam wasze pomysły z cieknącym egr, przerwanym łącznikiem elastycznym itp bo w tyk przypadkach smród utrzymywał by się cały czas - choć sprawdzę te elementy w najbliższym czasie przy przeglądzie.
Odpowiedz
#14
zgadzam się ze stefano, najłatwiej winić webasto /dogrzewacz, a czy sprawdziliście uszczelnienie komory silnika, czy jest wogóle uszczelka.. Mialem. właśnie ten problem, zamówiłem uszczelkę a tymczasowo szara otulinka do rurek pcv i juz jest o niebo lepiej. Wwiewy powietrza sa bardzo blisko miejsca gdzie powinna być uszczelka a ona z. kolei nad samym silnikiem wiec nie dziwne, że przy braku uszczelki capi. I teraz mam pytanie: jaka uszczelka powinna tam być, bo ogladajac foty np w Google w tych samych roczników i wersji silnikowych zauważyłem, że są dwa typy jedna z kołnierzem posiadającym wycięcia nanokienko vinu i spryski, druga bez tego kolnierza...
ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
Odpowiedz
#15
Mam podobny problem. Samochód miał dachowanie, wszystko naprawione ale czasem strasznie smierdzi w kabinie spalinami. Jak stoje na włączonym silniku widac jak lekki dym leci z pod maski. Dym wydobywa się zza silnika ( miedzy silnikiem a grodzia) przy tym smrodzie włacza sie wentylator silnika nawet w chłodne dni. Webasto miało wyrwana wtyczke i jakis magik pokleił ja i niby wszystko OK miało być. Nie wiem czy to jest smród z Webasto czy z ukłądu wydechowego. latem rzadko smierdziało ale teraz w chłodniejsze dni od samego poczatku od właczenia silnika . Pomocy
Odpowiedz
#16
na kanał albo podnośnik i szukać skąd leci dym
Odpowiedz




#17
Może ci olej płynąć po kolektorze wydechowym i dlatego masz smród i biały dym.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
#18
Dobra uszczelka pomiędzy grodzią a maską bardzo wiele daje. Nie moglem znaleźć oryginalnej i trochę dobieralem... nie jest to duży problrm cos dobrac. Ja mam jakąś od innego samochodu. Musi być dobra elastyka gdyż przyleganie uszczelki nie jest w kazdym miejscu takie samo, szpara ma różną szerokość.
ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
Odpowiedz
#19
U mnie smrodek pojawił się dopiero po założeniu piecyka. Przy pierwszym odpaleniu było więcej dymu z rurki ssącej niż wydechowej na szczęście się uspokoiło, mam nadzieje że po wymianie dodatkowego akumulatora będzie lepsze wietrzenie i smrodek zniknie.
ALHAMBRA Sport 1.9 TDI AUY
Odpowiedz
#20
Jak może u ciebie niby dymić z rurki ssącej, kiedy tam jest zasysanie czystego powietrza do pieca? Nawet jak piszesz wiecej dymił niz z komina!
Masz coś skopane w tym piecyku!!!
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Demontarz dogrzewacza bialekmleko 4 1,094 16-07-2022, 00:20
Ostatni post: Stefano
Question Dymienie z dogrzewacza ENDRJU222 195 126,583 22-10-2021, 20:39
Ostatni post: gumis252
  wpięcie oryg. sterownika z pilota do dogrzewacza? m-blue 6 3,363 26-03-2020, 16:22
Ostatni post: wesol
  Po ilu km grzeje w aucie/sprawność/działanie dogrzewacza weber2000@wp.pl 39 11,770 21-09-2017, 23:57
Ostatni post: Stefano
  Zegar sterujący dogrzewacza-działanie/problemy wgali 9 6,025 22-07-2017, 21:24
Ostatni post: manfred12a
  Upgrade dogrzewacza do postojowego (D3WZ) maciek-basia 56 43,959 15-02-2017, 01:46
Ostatni post: brratek
  pompka paliwa dogrzewacza marcorp1 62 19,170 23-10-2016, 21:41
Ostatni post: jacekzukowo71
  swieca dogrzewacza d5w z neus001 6 3,126 13-02-2016, 23:49
Ostatni post: Stefano
  Głośna praca dogrzewacza Wojciech 3 2,173 22-11-2015, 15:17
Ostatni post: Wojciech
  pierwsze uruchomienie dogrzewacza - lekki smrodek? m-blue 17 8,641 05-10-2015, 07:09
Ostatni post: dj_lawa23

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości