Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czujnik otwarcia bagażnika.
#1
Witam wszystkich,

Jestem posiadaczem Alhambry 2.0 TDI 140 koni 4Drive z 2014 roku. Jestem tutaj nowy i nie znalazłem rozwiązania za pomocą szukajki. Chodzi o to, że nie działa mi oświetlenie bagażnika a co gorsze na wyświetlaczu deski rozdzielczej również nie widać, że bagażnik jest otwarty. Fakt ten według mnie eliminuje żarówki i bezpieczniki. Tak więc pierwsze co mi przyszło do głowy to zamek. Niestety wymiana zamka na nowy również nic nie dała. W związku z tym bardzo proszę o jakieś sugestie, co jeszcze może sprawdzić sam kompletny amator elektryk.

Dziękuję i pozdrawiam.
Odpowiedz




#2
No sprawdź żarówki i sprawdź bezpiecznik na 100%. To mogabbyc dwie różne sprawy. Druga rzecz, kable w przelotkach klapy. Skoro zamek działa i rygluje. I taniej będzie najpierw sprawdzac a potem wymieniać częściSmile
Odpowiedz
#3
Kable sprawdzę, a czy ktoś się orientuje czy w Alhambrze jest jakiś moduł w bagażniku odpowiedzialny za zamek czy wszystkim zajmuje się centralny komputer?
Odpowiedz
#4
Zamek ma dwa obwody. Po otwarciu klapy zwiera dwa obwody. Zamek ma 4 piny i jedna para to masa plus zasilanie do silniczka zamka klapy no i pozostałe dwa piny to od mikrostykow dwóch dające sygnał do licznika że klapa otwarta a drugi o zapalenie lampki. Daje sygnał do borda o takim stanie czyli otwarciu klapy. Bezpiecznika od tego nie ma bo czasy analogu się skończyły w czasach golfow 3 i starych sga.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#5
(25-04-2024, 17:14)wesol napisał(a): Zamek ma dwa obwody. Po otwarciu klapy zwiera dwa obwody. Zamek ma 4 piny i jedna para to masa plus zasilanie do silniczka zamka klapy no i pozostałe dwa piny to od mikrostykow dwóch dające sygnał do licznika że klapa otwarta a drugi o zapalenie lampki. Daje sygnał do borda o takim stanie czyli otwarciu klapy. Bezpiecznika od tego nie ma bo czasy analogu się skończyły w czasach golfow 3 i starych sga.

Dzięki wielkie. Faktycznie są cztery przewody dwa grubsze i dwa cienkie. Domyślam się , że dwa grubsze to zasilanie/otwieranie zamka. Tak więc wziąłem miernik i zacząłem zabawę. Między dwoma grubszymi przewodami mam napięcie 12 volt. Ale co dziwne między masą a tymi (każdy z osobna) przewodami mam 8 Volt. Czy tak ma być? No i teraz pytanie te mikrostyki zwierają te sygnałowe przewody z masą czy +12?


Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czujnik uderzenia przedni jrepin 0 171 03-08-2023, 12:46
Ostatni post: jrepin
  G85- czujnik kąta skrętu JakubSwierczek 18 2,348 23-02-2023, 10:45
Ostatni post: JakubSwierczek
  Czujnik poziomu zawieszenia. Koszał 0 245 10-01-2023, 13:26
Ostatni post: Koszał
  tylna lampa w w klapie bagażnika wojciechga2 3 1,253 21-06-2019, 23:02
Ostatni post: wojciechga2

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości