Ocena wątku:
Klimatronik - nie grzeje.
21-02-2012, 20:35
Post: #1
Klimatronik - nie grzeje.
Witam na forum.

Proszę o pomoc. Razem z kolegą walczymy ze słabym ogrzewaniem w jego Sharanie z 2004 roku. Silnik 1.9tdi PD. Klimatronik z nawiewem na tył.

Objaw: Słabo grzeje
Co robiliśmy: w zeszłym tygodniu wspólnymi siłami zmieniliśmy termostat na nowy, temperatura na wskaźniku stoi w 90 stopni. Podpiąłem VCDSa w Grupie Auto HVAC brak błędów. W grupie aux. heating był jeden błąd, teraz na 100% nie jestem pewien ale było to coś o przekroczonej górnej granicy temperatury. Przy teście elementów klapki sterujące nawiewami zmieniają swoje położenie.

Jest bardzo ciężkie dojście do węży idących do nagrzewnicy i nie umiem powiedzieć czy oba są gorące. Z tego co przeczytałem na forum w tych tematach:
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...967#pid967
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=248

W tym sharanie istnieje jakaś pompka odpowiedzialna za przepływ płynu przez nagrzewnicę? W jaki sposób mogę sprawdzić czy jest ona sprawna? Gdzie szukać przyczyny słabego ogrzewania(powietrze ledwie jest letnie)?

I czy w jakiś sposób przy użyciu vcds'a można w tym sharanie jeszcze do czegoś dojść w tej sprawie?

Pozdrowienia Smile
Reklama

22-02-2012, 10:14
Post: #2
RE: Klimatronik - nie grzeje.
Mam nadzieje że nie szukasz ciepłego powietrza w nawiewach w suficie bo go tam nie znajdziesz.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
22-02-2012, 10:41
Post: #3
RE: Klimatronik - nie grzeje.
jeżeli klapy działają i przerzucają z ciepłego na zimne powietrze to musisz dobrać sie do węzy od nagrzewnicy zdejmij podszybie ono jest przykręcone na 3 srubki M10i zobacz czy węże so ciepłe jak tak to przedmuchaj w klimatroniku kratkę tam jest czujnik który pobiera powietrze z kabiny może czujnik nie działa i to jest przyczyna, pompka elektryczne w sharanach służy do dodatkowego ogrzewania tego co masz pod autem z lewej strony jak ona nie działa to piec sie nie włączy oraz długo będzie szło ciepło do tylnej nagrzewnicy jak nie działa to kup nową lub wymień w niej szczotki.
Aby wyeliminować climatronic najlepiej podmień go z kolegi autem i bedzie wiadomo że część elektroniczna jest sprawna lub nie.
22-02-2012, 16:31
Post: #4
RE: Klimatronik - nie grzeje.
Dziękuję za odpowiedzi. Problem leżał w braku szczotek w dodatkowej pompce. Wsadziliśmy dziś nowe szczotki i ciepło wróciło Big Grin




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Hydronic 2-F D5S-F chyba słabo grzeje? necik 13 2,654 30-10-2022 21:18
Ostatni post: wesol
  D5WZ grzeje tylko chwilę rombad 50 11,602 13-12-2019 18:29
Ostatni post: Stefano
  Nie grzeje tylna nagrzewnica kamucha1983 21 14,120 09-03-2018 23:21
Ostatni post: Stefano
  Po ilu km grzeje w aucie/sprawność/działanie dogrzewacza weber2000@wp.pl 39 11,695 21-09-2017 23:57
Ostatni post: Stefano
  Tylni Nadmuch - nie grzeje szczodry 9 5,956 02-01-2013 23:44
Ostatni post: ENDRJU222

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name