Ocena wątku:
Swiecący ESP Sharan AUY
28-04-2015, 21:47
Post: #61
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
Po podłączeniu akumulatora zadziałała tak jak licznik robi test. Jednorazowa reakcja na podłączenie aku do auta.Wink



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
Reklama

21-06-2016, 20:47
Post: #62
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
(27-04-2015 23:02)ULTRA napisał(a):  A masz na konsoli środkowej przycisk ESP.? Na samym dole po lewej stronie przy klimatroniku.
U mnie jest jeszcze inny problem z ESP, od czasu do czasu zapala się kontrolka podczas jazdy, ale najczęściej gdy jadę po bruku, ale ostatnio coś ciekawego zauważyłem, że jak ESP się zaświeciło podczas jazdy to miałem taki objaw jak gdyby wał był cały czas zapięty i miałem stały napęd na 4 koła 4Motion bardzo dziwne zachowanie i odgłosy z tyłu samochodu......

Sprawdź błędy w sterowniku jak masz podobne do tych poniżej (załącznik) to może być to czujnik pedału hamulca mimo, że działają światła i tempomat.


Załączone pliki Miniatury
   
19-12-2017, 00:46
Post: #63
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
Odgrzebuję temat witając się przy okazji - dzień dobry ;-). Zaczęła palić się i u mnie ta nieszczęsna kontrolka. Przyciskanie włącznika ESP na konsoli nic nie zmienia. Błąd 814 - "cewka magnetyczna ciśnienia w układzie hamulcowym". Ślad prowadzi podobno do czujnika N247 znajdującego się w serwie. Mieliście może podobny przypadek?
19-12-2017, 11:21
Post: #64
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
Tak jak piszesz może być czujnik ja w końcu wymieniłem jeden na pompie w sumie w tej okolicy były 3 (1 serwo + 2 na pompie). Czujnik na pompie wskazywał dziwne wartości ciśnienie skakało bez naciskania pedału hamulca wtedy też zapalała się kontrolka ESP. Tak naprawdę nie wiem co było przyczyną czy zepsuty czujnik czy połączenie na konektorach bo kiedyś przy wymianie pompy na wtyczki rozlał mi się płyn hamulcowy i tego nie czyściłem tylko wtyczki wpiąłem i po roku pojawił się objaw z ESP. Sprawdź na wagu jakie wartości są. Czujniki miałem ze starej pompy chyba tak taniej kupić niż osobno.
 Thanks given by: bialekmleko
19-12-2017, 11:40
Post: #65
RE: Swiecący ESP Sharan AUY
Problem polega na tym że ten N247 to jest ten zamontowany w serwie. Nie występuje jako część zamienna sam w sobie, podobno też ciężko go zdemontować bez uszkodzenia - tak, jakby był jednym elementem wraz z serwem. Naczytałem się tych wszystkich historii, że ta lampka pojawia się również od pompowtryskiwaczy, zmostkowanego radia itd - nie wiem, co robić.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name