Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Urwana śruba
#1
Witam,
Prośba o informację od osób które mogły by sprawdzić jedno miejsce w swoim Sharanie.
Dokładnie chodzi o mocowanie aluminiowej rórki nad wentylatorami klimatyzacji. W załaczeniu zdjęcie.
Jak widać u mnie jest prawdopodobnie urwana śruba mocująca ta rórkę. Czy możecie sprawdzić jaka to jest śruba (grubość i długość)?Pozostaje mi nawiercić otwór i nagwintować.
Obawy: podczas nawiercania może pęknąć cała obudowa w której zalana jest ta metalowa końcówka ... a obudowa jest chyba plastikowa. Oczywiście można przymocować tą rurkę jakoś inaczej.
Mój Sharan to rok 2006r. 1.9TDI 115KM.
Z góry dziękuje za pomoc.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz




#2
Ja bym nawiercił mniejszym wiertłem i nagwintował lewym gwintem wkręcił śrubę i to odkręcił chyba że masz taki specjalny gwintownik do odkręcania śrub która wchodzi w śrubę i po prostu odkręcasz ją.
można taką kupić za niewielkie pieniądze w żeleźniaku...
ALHAMBRA 2.0 TDI 140 KM
Zapraszam:
https://www.facebook.com/wachlewski Big Grin
Odpowiedz
#3
Tak nazywa się to wykrętakiem, i naprawdę kosztuje grosze. Warto jeszcze wcześniej spryskać jakimś preparatem penetrującym.
Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
Odpowiedz
#4
Dziękuje za sugestie. Przydadzą się.

Sharan 1.9 TDI AUY 115@~140KM Trendline 2006r. 245kkm.
Odpowiedz
#5
Ja też tak miałem ,w sumie to kupiłem chłodnice z ukręconą śrubą,i zrobiłem to tak że przeciełem wzdłuż,szlifierką kątową,obudowe i śrube ,śrube wykręciłem śrubkrętem a obudowe zkleiłem pokseliną i już rok minął i jest git,czas pracy 15 minut
Odpowiedz
#6
Dzięki za kolejną sugestię. Też bardzo dobre rozwiązanie. Ja chyba jednak katówką z tarczą tam nie podejdę. Kupiłem wykrętak. Jak nie da rady to pójdzie klasyczne rozwiązanie otwór i narzynka.

WAŻNE ... krisb. Dwa pytania.
1.Czy możesz sobie przypomniejć czy coś było pod tą tuleją w której utkwiła śruba? Chodzi mi o to czy jak przelecę wiertłem otwór to nie natknę się na coś ważnego niżej.
2. Czy ta tuleja w której utkwiła śruba jest zalana w plastikowej czy metalowej osłonie w której są również wentylatory? Obawiam się że jak to jest plastik to jakieś siły ścinające (podczas wiercenia lub gwintowania) mogą oderwać tą tuleję od reszty.
Sharan 1.9 TDI AUY 115@~140KM Trendline 2006r. 245kkm.
Odpowiedz




#7
Juz nie pamietam,jak dokładnie to wyglądało, ale u mnie żadnej tulejki nie było , wygląda to tak jak , że jest sam plastik ze stożka i wkręcona była śruba z gwintem slimakowatym , coś w stylu jak kołek rozporowy , czy na dole coś się znajduje to już nie pamiętam, chłodnicę miałem na zewnątrz więc miałem dostęp.
Odpowiedz
#8
Problem rozwiązany. Nawierciłem, nagwintowałem i poszła sruba fi6 o długości 25mm. Resztki starej śruby udao sie wyjąć. Dzięki za pomoc.
Sharan 1.9 TDI AUY 115@~140KM Trendline 2006r. 245kkm.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości