Ocena wątku:
sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
01-06-2012, 17:19
Post: #11
RE: sprawdzenie, nabicie klimatyzacji - koszty, zakres prac
o jedno zero sie machnąłeś kolego. Za kilogram okolo 50 zl jest czyli 10 kilo to jakies 500 zl.
Zreszta powiem ze jakos rok czy dwa lata temu byl kryzys z tym gazem r134a bo jakos dostaw nie bylo i wszyscy czekali- przynajmniej w zachodniopomirskiem sie to odbilo glosnym echem. Od znajomego co pracuje w serwisie klim ( naprawiaja w autach jaki i w biedronach i netto) to mowil ze zamiast iles tam ton przyslai 10% tego co zawsze i dlatego taki cyrk wyszedł.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

04-06-2012, 13:54
Post: #12
RE: sprawdzenie, nabicie klimatyzacji - koszty, zakres prac
Rzeczywiście, nastąpiła pomyłka. Cena R134A bez rabatu (w zależności od kupca do 30%) na dziś to 80zł/kg - przepraszam za wprowadzenie w błąd.
04-06-2012, 16:38
Post: #13
RE: sprawdzenie, nabicie klimatyzacji - koszty, zakres prac
na alledrogo sa butel sprzedawane z 9 kg 10 czasami z 12 kg. Ceny 500- 600 zl. Myslalem zeby sobie zakupic tak butelke i jakas aparature zmajstrowac do pompowania czynnika. Jesliby byli chętni to by moze zmodził a tak to raczje srednio sie oplaca.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
04-06-2012, 17:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-06-2012 17:59 przez bartixr.)
Post: #14
RE: sprawdzenie, nabicie klimatyzacji - koszty, zakres prac
stare sprężarki lodówkowe w szeregu i pompujesz próżnię Smile
kilka zegarów, kilka wężów i mała butelka o znanej masie - aby odważać w niej czynnik - tak mój znajomy, który od 30 lat naprawia lodówki działa i do aut znajomych nabija R134a.

Tylko znajomym i polecenie przez znajomych, bo taki domowej roboty przyrząd odstraszyłby postronnych klientów.
Trzeba dodać oleju to w wąż ze strzykawki, trzeba kontrast to tak samo i z czynnikiem w układ.

Ale teraz to musi być ładna obudowa przyrządu za 6-8 tys zł, serwis, wtedy ludzie płaczą i płacą Smile bo koszt usługi wzrasta..



Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - http://www.forgedwheels.pl
04-06-2012, 19:13
Post: #15
RE: sprawdzenie, nabicie klimatyzacji - koszty, zakres prac
Tak wlasnie sobie tez myslalem. Kompresor od lodówki uzywam tez do pompowania kół. Fajna sprawa bo potrafi nabic nawet do 11 atmosfer. Odsysanie tez ma dobre tak wiec nadalby sie spokojnie. Zrób jakies foto ewentualnie zapytaj o szczegóły budowy tego aparatu tego znajomego.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
04-06-2012, 19:57
Post: #16
RE: sprawdzenie, nabicie klimatyzacji - koszty, zakres prac
ale to nie ma czego fotografować w zasadzie.
2 małe kompresorki połączone szeregowo.

potem kilak różnych końcówek na złączkach przykręcanych , trójniki z zegarem ciśnienia - próżni..
czynnik podaje z oddzielnej butelki aluminiowej z zaworem, którą waży na wadze kuchennej i napełnia do odpowiedniej wagi (w naszych autach 950 gram czynnika) i przelewa z niej do układu czynnik.

wszystko banalnie proste i działa , polak potrafi Smile



Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - http://www.forgedwheels.pl
02-07-2012, 22:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2012 12:52 przez pawel31.)
Post: #17
RE: sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
spawanie + nabicie + sprawdzenie układu - 500
potem sprężarka - 450
teraz chłodzi aż miło ale trzeba się zastanowić czy warto ponosić takie koszty skoro to takie awaryjne
03-07-2012, 11:29
Post: #18
RE: sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
Uaktualnie swoje wyliczenia:
1) Nabicie 150 zł
2)Stwierdzona nieszczelność na chłodnicy:
chłodnica + wymiana + nabicie - 620 zł
3) po dwóch dniach padła sprężarka:
sprężarka + wymiana wraz z odzyskaniem czynnika - 450 zł
Suma - 1220 zł
Na razie chłodzi, ciekawe na jak długo Smile

Ciekawostka: wszystkie 3 punkty robione w innych miejscach bo
Warsztat nr 1 który nabijał mi klimę, za wymianę chłodnicy i nabicie chciał 1000 zł (ja zapłaciłem 620 zł w warsztacie nr 2)
Warsztat nr 2 który wymienił chłodnicę, wyliczył że regeneracja sprężarki wymiana to 1000 zł (ja zapłaciłem 450 - sprężarka używana na gwarancji rozruchowej)
Łącznie udało mi się zaoszczędzić 930 zł - mało?
Pozdrawiam



SHARAN 1.9 TDI 115KM 2002

http://www.luxtoner.pl - tonery, tusze i serwis drukarek - WARSZAWA
16-07-2012, 22:00
Post: #19
RE: sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
sprawdzenie szczelności, nabicie czynnika + olej = 160 zł (rabat 10 zł) więc 150 zapłaciłem, w tej cenie uzupełniono mi 590 gram czynnika, olej no i maszyna sprawdzała szczelność (może niekoniecznie w tej kolejności) mam nadzieję że takie sprawdzanie jest rutynowe i miarodajne?
23-05-2013, 19:14
Post: #20
RE: sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
Odzysk starego czynnika, wykonanie próby szczelności, uzupełnienie oleju w sprężarce, dezynfekcję układu, odgrzybianie metodą ozonowania,uzupełnienie czynnika do 300 g z kuponem gruponu za 59 zł i dopłatą 60 zł za 450 g czynnika w serwisie Krasin w Toruniu.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name