Ocena wątku:
sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
23-05-2013, 19:27
Post: #21
RE: sprawdzenie, nabicie klimatyzacji - koszty, zakres prac
(28-05-2012 16:29)wesol napisał(a):  uzywam tez tego preparatu firmy wurth. Nie ma lepszego. Zawsze zapodaje od strony wlotu powietrza ( pod maska) uprzednio wyciagajac filtr kabinowy. Jesli ktos nie wymienia filtra kabinowego to mozna popsikac i jego. Podczas rozpylania nawiew ustawiam na 3 bieg, klima wylaczona i gra gitara.

...ale na ulotce, do której Daneczek dał skrót polecają rozpylać to przez przewód odprowadzający wilgoć. To można na różne sposoby to stosować?
Reklama

23-05-2013, 19:49
Post: #22
RE: sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
hmm nie slyszalem o takiej metodzie. Problem w tym ze jak bedziesz wkladal to rureczke z dysza to pryz wyciaganiu moz eniechcacy wyskoczyc i zostanie w srodku. Druga spraw ajest to ze wydaje mi sie ze lepiej bedzie rozpylony ten preparat jak zapodasz od strony wlotu powietrza tylko trzeba wyciagnac filtr kabinowy. Wtedy dmuchawa juz rozniesie ten preparat po calym ukladzie. Ogolnie na tych preparatach zazwyczja pisza zeby psikac w kratki nawiewu w kabinei co mi sie specjalnie ne podoba i wole zapodac w dolot a w kratki tylko troche dac by kanaly.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
23-05-2013, 20:59
Post: #23
RE: sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
A weź napisz tak trochę wolniej, krok po kroku co i jak? Piszesz "klima WYŁĄCZONA"? To samą wentylację czyścisz? Mąci mi się obraz sytuacji...
24-05-2013, 06:16
Post: #24
RE: sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
klima ma byc zawsze wylaczona. Nie ma wplywu na czyszczenie parownika bo odciety jest tylko kompresor klimy czyli przeplyw gazu. masz wlaczyc nadmuch na 50-80% psikac preparat przez 30 sekund w nawiew( najlepiej tu gdzie zaciaga powietrze czyli od strony silnika. Zostawiasz tak jeszcze autko na 10-15 minut by nawiew jeszcze pochodzil i koniec roboty.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
24-05-2013, 08:09
Post: #25
RE: sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
liquy moly sugeruje na swoich sprejach w pierwszym kroku nagrzać parownik około 5 minut , potem ustawić temp otoczenia (zximna w klimatyzacji ręcznej) i wewnętrzny obieg - pobór powietrza spod nóg pasażera.
- Ja dodatkowo wyjąłem schowek i psikamy żeby sobie zassało wszystko.
- Jeśli będziemy aplikować na wlot powietrza z zewnątrz, to koniecznie z wyjętym filtrem pyłkowym i wtedy oczywiście obieg powietrza z zewnątrz ustawiamy.
- Można podać też preparat do odprowadzenia skroplin tez ubić stamtad pleśń i grzyby, ale najskuteczniejsze jest obieg zamknięty + psikamy od wewnetrz.

Tylny parownik, jeśli ktoś posiada, pobiera powietrza z boczku - zza kratki.
24-05-2013, 09:02
Post: #26
RE: sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
Panwie powinno sie psikać do odpływu bo wtedy bezpośrednio psikamy na chłodnice, ale jak mamy utrudniony dostęp to tak jak pisze kolega wesol można ściągnąć filtr wlotu powietrza na podszybiu i wtedy jak najgłębiej wsadzić rurke i psikać. wtedy preparat tez spłynie na docelowe miejsce.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
24-05-2013, 09:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-05-2013 09:43 przez Czerwony.)
Post: #27
RE: sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
Gdzie ten odpływ jest schowany?
Najlepiej jak psiknę z obydwu stron po pół bani.
24-05-2013, 09:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-05-2013 11:02 przez daneczek76.)
Post: #28
RE: sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
nie trzeba z obydwu stron to już przesada, odpływ jest na tylnej ściance lewa strona samochodu jak stoisz przodem do silnika, trzeba ściągnąć plastikową osłonę silnika i wsadzić rękę za silnik na ścianie grodziowej wystaje rurka z odpływu. Wężyk do odpływu wkładasz do oporu jak juz poczujesz opór i dzwięk jak wężyk obija sie o metalową chłodniczke wtedy psikasz trzymając wężyk , ponieważ ciśnienie z preparatu może wężyk wypchnąć z odpływu.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
19-06-2013, 00:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2013 00:40 przez sgaVAN.)
Post: #29
RE: sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
aha, czy ten odpływ jest jakoś zatkany korkiem i czy we wszystkich SGA rurka na ścianie grodziowej jest w tym samym miejscu? chodzi mi o roczniki do MK2 FL.
i jeszcze czy w trakcie zapodawania włączyć nawiewy powietrza?
19-06-2013, 06:13
Post: #30
RE: sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
jesli chcesz ta rurk zapodac to musisz wylaczyc nawiew. Jesli zapodajesz tu gdzie filtr kabinowy to nie musisz juz nigdzie indziej zapodawac ale wiatrak ustawiasz na okolo 70% mocy i wszystkie kratki otwarte.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name