Ocena wątku:
sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
21-06-2013, 11:50
Post: #31
RE: sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
wizyta u speca klimy
- postawienie diagnozy,że jest padnięta sprężarka i upuszczenie 600g gazu - 50zł
- jak wymienie spreżarę i wróce, to za dopuszczenie całości gazu do klimy 2strefowej- 120zł
P.s. czy jest różnica między sprężarką do 2strefowej klimy???
Reklama

06-03-2014, 00:09
Post: #32
RE: sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
Kilogram czynnika na ten sezon 25 zł ciekawe jak ukształtują się ceny za nabicie.
19-03-2014, 22:48
Post: #33
RE: sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
Myślę,że cena czynnika nie powinna mieć tu szczególnego znaczenia. Cena (nabicia,dobicia,dopełnienia czy jak tam zwał po wulkanizatorsku) seriwsu, ewentualnie napełnienia układu po naprawie, powinna być adekwatna do wiedzy, a w szczególności rzetelności osoby wykonującą usługę.
Po tanich i szybkich oraz gruponowych "nabiciach" potem na forum pojawiają się posty pt. "nabiłem i nie działa" albo "nabiłem i chłodziło tydzień" lub " nabiłem" i sprężarka się zatarła.
19-03-2014, 23:35
Post: #34
RE: sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
(19-03-2014 22:48)plusz730 napisał(a):  Myślę,że cena czynnika nie powinna mieć tu szczególnego znaczenia. Cena (nabicia,dobicia,dopełnienia czy jak tam zwał po wulkanizatorsku) seriwsu, ewentualnie napełnienia układu po naprawie, powinna być adekwatna do wiedzy, a w szczególności rzetelności osoby wykonującą usługę.
Po tanich i szybkich oraz gruponowych "nabiciach" potem na forum pojawiają się posty pt. "nabiłem i nie działa" albo "nabiłem i chłodziło tydzień" lub " nabiłem" i sprężarka się zatarła.

Kolego serwis prowadzisz??? znam serwisy które skasowały 250 a klima dalej nie działała a znam i takich gości co wezmą 50 zł i cały sezon zamarzasz w aucie. Jeżeli uważasz że nie wiem co piszę popatrz na mój filmik

http://www.youtube.com/watch?v=xr42BbIyXPk

gplf4 + passat + audi po kawałku a całość działa bezawaryjnie od 3 lat w moim caddym

[Obrazek: e67fc77f6b7a23b0med.jpg]

Cena nie jest odzwierciedleniem wiedzy przekonałem się o tym nie raz

pozdrawiam
19-03-2014, 23:40
Post: #35
RE: sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
ale super Smile
20-03-2014, 00:14
Post: #36
RE: sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
(19-03-2014 23:35)JACU6X6 napisał(a):  Kolego serwis prowadzisz??? znam serwisy które skasowały 250 a klima dalej nie działała a znam i takich gości co wezmą 50 zł i cały sezon zamarzasz w aucie.
Cena nie jest odzwierciedleniem wiedzy przekonałem się o tym nie raz
pozdrawiam
Napisałem,że cena powinna być adekwatna do wiedzy i rzetelności, a jak jest w życiu każdy wie. Ci co wzięli 250 zł powinni się wstydzić i oddać kasę jeżeli klima z ich winy nie działa, a ci co 50 zł biorą to albo niewielki nakład pracy włożyli w celu uruchomienia układu ( i to jest ok), albo wspierają szarą strefę, bądź nie potrafią liczyć kosztów przy prowadzeniu działalności. Poza tym zamarzać tylko sezon to trochę krótko działa ta klima.
Co do swapu to szacun. Podoba mi się.
Pozdrawiam
20-03-2014, 17:04
Post: #37
RE: sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
Kolego plusz te 50 zl skasowałem za 30 min szukania i przylutowanie urwanego kabla przy presostacie Smile

pozdrawiam
20-03-2014, 20:02
Post: #38
RE: sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
(20-03-2014 17:04)JACU6X6 napisał(a):  Kolego plusz te 50 zl skasowałem za 30 min szukania i przylutowanie urwanego kabla przy presostacie Smile

pozdrawiam
Dlatego napisałem "a ci co 50 zł biorą to albo niewielki nakład pracy włożyli w celu uruchomienia układu ( i to jest ok)"
Pozdrawiam
07-05-2014, 13:45
Post: #39
RE: sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
(07-05-2014 13:20)robert1987 napisał(a):  i ile wytrzymuje klima nabita tak do pełna bo ja jestem laikiem niestety w tych sprawach więc chciałbym wiedzieć czy warto
Nie da się nabić do pełna.
Dla każdego układu jest przewidziana odpowiednia ilość wagowa czynnika chłodniczego. "Maksymalny naturalny ubytek" w skali roku to około 10%. To co powyżej traktowane jest jako nieszczelność.
Pozdrawiam
07-05-2014, 18:46
Post: #40
RE: sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
Dziś zrobiony przegląd klimy w samochodzie żony opel astra G.Sprawdzenie szczelności nabicie i odgrzybianie wymiana osuszacza 200 euro Big Grin.







Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name