Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 3.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sprawdziłem, nabiłem klimatyzacje - koszty, zakres prac
#41
Witam. Dziś nabijałem klimę. Okazało się że nie chłodzi. Gdy wróciłem zapytali ile klima nie działała. Odpowiadam że około 1,5 roku i że jeździłem na econie i nie włączałem klimy (od momentu zauważenia wycieku choć miesiąc temu przez pomyłkę jechałem gdzieś ze trzy godziny z włączoną klimą. Wiem moja wina - było robić od razu jak zauważyłem wyciek ale koszty mnie wystraszyły). Pisząc dalej - podłączyli auto i diagnoza sprężarka nie domaga (tłoczki zatarte i nie opłaca się naprawiać trzeba kupić używkę lub nową). Powiedzieli że mogę jeździć na klimie może się "obudzi". Mam pytanie jaki jest koszt kupna używanej a nowej sprężarki i jaką najbardziej opłaca się kupić.
Sharan 1,9 TDI 130 KM 2003r. w planie 1,9 TDI BTB 150 KM Big Grin
Odpowiedz




#42
Koszt używanej to w granicach 250 zł a nowa około tysiaka. Na razie pojeździj na tej starej co masz. Jeśli się nie poprawi sprawność klimy to wtedy wymienisz.
Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
Odpowiedz
#43
Hej,

ściągnięcie czynnika klima dwustrefowa (280gr go aż było) wymiana zaworu serwisowego - przez niego uciekało, nabicie z "kontrastem" + 4 dni później sprawdzenie szczelności na podnośniku całego układu ze zdjęciem osłony silnika - 120 zł + 20 zł zaworek na to wszystko faktura.

No i jest różnica, już nie dyma na "AUTO" na maxa cały czas. Schładza i obniża na swoją prędkość. Dobrze przeczuwałem.

Serwis SAWA u. Dębowa w Radomiu. Drugi raz coś takiego u nich robiłem, wcześniej Astrą, polecam, fachowo.
150KM -> 150kW Tongue
Odpowiedz
#44
(01-09-2016, 19:13)MaDin napisał(a): Witam. Dziś nabijałem klimę. Okazało się że nie chłodzi. Gdy wróciłem zapytali ile klima nie działała. Odpowiadam że około 1,5 roku i że jeździłem na econie i nie włączałem klimy (od momentu zauważenia wycieku choć miesiąc temu przez pomyłkę jechałem gdzieś ze trzy godziny z włączoną klimą. Wiem moja wina - było robić od razu jak zauważyłem wyciek ale koszty mnie wystraszyły). Pisząc dalej - podłączyli auto i diagnoza sprężarka nie domaga (tłoczki zatarte i nie opłaca się naprawiać trzeba kupić używkę lub nową). Powiedzieli że mogę jeździć na klimie może się "obudzi". Mam pytanie jaki jest koszt kupna używanej a nowej sprężarki i jaką najbardziej opłaca się kupić.

zmien warsztat tyle ci powiem ;]
ja tez ponad rok w alhambrze klimy brak urwana rurka. koszty straszne kazdy chcial pol auta rozebrac bo rurke zmienic. Inny gosc za 200 zl nabil klime pospawal rurke. Mowi pompa troche myslala ale chodzila. wrecz mrozila.
rurka po ponad roku uzywania trzymala szczelnosc.
Ktoś Ci pomógł kliknij THANKS -->
VW Sharan 1.9 TDI AUY
Odpowiedz
#45
Wzrost ceny czynnika do klimy - ktoś już był na serwisie?

Mi dziś za 2 strefową zaśpiewali 320 zł (ściągnięcie, czyszczenie, nabicie).

Ponoć i tu już potwierdziłem u znajomego mechanika czynnik zdrożał 7x! Równają "ponoć" cenę czynnika starego do tego, który ma dopiero wejść.

Będzie jak z cukrem w marketach???Huh

Do zwykłej osobówki 250 zł... paranoja jakaś Smile
150KM -> 150kW Tongue
Odpowiedz
#46
Nie wiem jakie czyszczenie robili bo to ciekawe może być. A poza tym ściągnięcie i nabicie ponowne to całkiem inna sprawa jak nabicie pustego układu.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#47
Nie czyścili tylko filtrowali czynnik przy ściąganiu .
Odpowiedz
#48
Jakie filtrowanie czynnika. Co za bzdury. Zawsze czynnik odciąganiu idzie do butli. Maszyna sama pozbywa się z butli powietrza które też czasami zaciągnie. Maszyna ma w swojej budowie różne elementy jak separator oleju starego który też jest w pewnej niedużej części odciągnięty mimowolnie z układu razem z czynnikiem. Oczewiscie maszyna ma też filtry w swojej konstrukcji bo nie można zasyfic jej np opilkami,woda itp. Więc nie ma czegoś takiego bo to jest w każdej takiej maszynie i nie ma opcji by to pominąć. Czy sprawdzasz czy nabijasz tylko układ czy odciagasz. Czynnik i go ponownie podajesz to w zasadzie się niczym to nie różni. Jak robiliśmy serwisy klimy klientom to owszem wpisywało się takie coś jak "odświeżenie czynnika" oczewiscie toż żadnym odświeżeniem nie miało nic wspólnego.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#49
Panowie, obojętnie, mogli do niego wina dolać.

Chodzi o cenę. Ja się zderzyłem, tylko informuję. Dwa auta 570 zł. Sporo. I tyle.
150KM -> 150kW Tongue
Odpowiedz
#50
Czynnik można chodzić i odciągać że starych szrotowych aut. To ile zapłacimy też jest istotne od tego czy ktoś nam sprzedał 1000 gr czynnika czy tylko nam brakujące np 200 gram. Jeszcze niedawno 100 g czynnika to 15 zł jeśli teraz to jakieś 40 zł to łatwo sobie przeliczyć.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości