Ocena wątku:
  • 14 głosów - średnia: 2.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klimatyzacja nabita nie chłodzi/słabo chłodzi/inne problemy
Wentylatory pracowały tak jak powinny, choć tuż przed awarią to nie wiem.
W każdym razie temperatura silnika cały czas stoi na 90stC. Jedynie olej poleciał w tych warunkach na 120 :-)

Dojście do spręzarki będę mieć dopiero po powrocie więc trzeba będzie wyrrzymać. Od strony bezpieczników nic nie da się sprawdzić?
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz




Niewiele, nie wiem jak rozwiązany jest układ bezpieczników w VR6, walczyłem niedawno z tym tematem u siebie w AUY dwa 40 A bezpieczniki blaszkowe w skrzynce pod maską. Jeśli wiatraki kręcą to nie tam jest problem. U mnie padł jeden z wentylatorów. Sprezarke nie tak łatwo zarżnąć chyba ze wiek zrobi swoje. Do sprawdzenia sprężarka, presostat.
Odpowiedz
Wszystko jest proste jak budowa cepa. Presostat pominac zmostkowac na wtyczce. Jesli dziala wtedy klima to wiadomo co jest. Tak samo z podaniem napiecia na sprzegielko kompresora. Wiatraki sprawdzic-pezecie to proscizna.
Unas w renaulcie w pracy juz wiadomo co sie stalo. Poza zerwaniem paska i rozsypaniem lozyska na sprzegle poszly dwa tloczki w kompresorze. Ot taka historia.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Witam, mam pytanie odnośnie temperatury z nawiewów, chodzi o odczyty z vcds w blokach 02 i 03 w grupie 001 w klimatroniku.
To jest podawane na podstawie np. z tyłu w lewym boczku ten mały czujnik temp. głębiej osadzony? Z przodu nie wiem gdzie jest, z tyłu jak rozbierałem (obydwa silniki klap góra/dół i ciepło/zimno - padły) to się poniekąd domyśliłem że to o temp chodzi.
Te parametry temperatur to faktyczne? na wylocie, pytam bo z tyłu nieco szału nie ma o ile dobrze odczytałem w blokach. Pirometrem też nie bardzo mi się udało bo jakieś cyrki pokazywał. Ale np 27*C z tyłu o ile to to, nie co słabo. Na dworze ok 30*C coś koło tego. Czuć chłodem ale bez szału. Z przodu niby wychodzi 8*C nawiew, o ile nadmuch chodzi na powiedzmy 1/3 gwizdka. Jak dam na full to wzrasta do 11,12*C. Jak pisałem wcześniej tego czynnika ponoć gość nabił chyba 750-780 nie pamiętam teraz dokładnie. Może i dlatego z tyłu szału niema?
Jeszcze jedno, zauważyłem że przy przegazowaniach lekkich, bądź ruszaniu (temp. silnika chyba 70-80*C) natknąłem się na ciekawy odczyt. Co to mniej więcej, po ang. coś o aktywacji kompresora-usterka.
Grupa 008 blok 03. Chwilowe 16.0 a później 0.
Zrobiłem taki log: tak dla pokazania. Czy takie coś to normalka czy jakiś babol?
http://vaglog.pl/log-008_001_002_IPd5GH7.html

------------
Teraz mi jeszcze przyszło do głowy skoro czujnik jest na dole w tym boczku a nadmuch jest skierowany na górę na sufit to co konkretnie go tam mierzy, przecież nie ma czujnika u góry a może się mylę?


Załączone pliki Miniatury
       
Sharan 4motion AUY 115HP
Odpowiedz
Dobra, dziś jeszcze sprawdziłem jak przełączyłem nawiew na dół czyli teoretycznie tam gdzie ma lecieć ciepło wynik vcds pokazał z tyłu bloku nr 3 w temperaturę 7 , 8 *C stopni czyli powiedzmy że lepiej niż gorzej. Ale ten parametr z 16. w Grupa 008 blok 03 to zagadka.
Sharan 4motion AUY 115HP
Odpowiedz
Czujnik tylny mierzy temp przepływającego powietrza. Jeśli masz klimę dwu strefową z nawiewami w podsufitce to i tak powietrze idzie z dołu do góry a więc po co czujnik na górze? Było by to mniej miarodajne posuniecie .
Czujnik temperatury z przodu auta w kabinie znajdziesz w wersji z klimatronikiem (w klimatroniku malutka kratka).
Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
Odpowiedz




Dziękuję. Chociaż myślałem że przez tą kratkę zasysane jast powietrze z wnętrza samochodu i na tej podstawie pokazuje jaka jest temperatura wewnętrzna.
Sharan 4motion AUY 115HP
Odpowiedz
Nawiązując do opisanej przeze mnie awarii - gdzie podejżenie padło na spaloną cewkę sprzęgła...
Po powrocie do domu, samochód na kanał, krótkie rozpoznanie - faktycznie z dymem poszła cewka sprzęgła. Wymiana to godzina roboty (miałem taką cewkę w garażu), niestety musiałem wypompować i powtórnie napompować czynnik więc i koszta się pojawiły.
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz
Mam taki oto problem:
Nadmieniam że nie mam VAG, nie znam się też na elektronice i mechanice - mam podstawową wiedzę w posługiwaniu się miernikiem.

Auto Alhambra 1999 bez liftu. Klimatronic

Na początku przepalił mi się bezpiecznik nr 27 25A (aż się stopił) a klima przestałą działać oddałem auto do mechaników (dwóch) ale nikt nie ma czasu mi pomóc - wiadomo można zmienić komuś klocki i skasować dudki.
Więc zabrałem się za diagnozę samemu:

Sytuacja ma się tak:
Układ szczelny , gazu tyle ile ma być (nie pamiętam teraz dokładnie ile, ale zgodnie z instrukcją serwisową) - szczelność układu i ilość gazu sprawdził mi znajomy z warsztatu.

Sprężarka się włącza, wentylatory się nie włączają ani od klimy ani od wody. Rurki robią się gorące, temp w aucie tak jakby klima nie działała tzn dmucha powietrze o temp otoczenia.

Zrobiłem tak:
1) kupiłem dwa nowe wentylatory (zauważyłem przepalony bezpieczniki 40A na półce z przekaźnikami )
2) Sprawdziłem duże rezystory pod akumulatorem
3) Sprawdziłem czujnik temp w chłodnicy
4) Wymieniłem przekaźnik wentylatorów
5) Naprawiłem bezpiecznik 27 tzn przylutowałem go na zewnętrznej obudowie


Zastanawiam się czy mogę sprawdzić przekażnik 153 i 168 bo rozebrałem je i zobaczyłem . Zastanawiam się co mogę jeszcze sprawdzić sam , może ktoś miał podobny problem?






Odpowiedz
Bez VAG-a niewiele zrobisz. Musisz podjechać gdzieś i odczytać błędy w climatronicu. Za pracę wentylatorów odpowiada moduł przy lewej lampie - dwie duże wtyczki i dwa przekaźniki, widoczny po otwarciu maski. On też włącza wentylatory przy wzroście temperatury płynu chłodzącego. Zagrzej silnik i zobacz czy wystartują. Wtedy wyeliminujesz moduł.
Jeżeli sprzęgło włącza agregat, a klima nie chłodzi, to może być zgon agregatu lub sprzęgło nie przekazuje obrotów na agregat.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Klimatyzacja aktywacja kompresora uszkodzona Mateusz12 0 299 11-04-2023, 18:57
Ostatni post: Mateusz12
  Klimatyzacja. Willow72 0 325 21-12-2022, 14:37
Ostatni post: Willow72
  Klimatyzacja nie chłodzi ,nabita,brak błędów jednostrefowy climatronic Tomek Westfalia 6 2,392 21-05-2021, 12:41
Ostatni post: Tomek Westfalia
  Klimatyzacja nie działa - skany z VAG robertkol 3 2,454 04-08-2019, 23:56
Ostatni post: Stefano
  Klimatyzacja, błąd sygnału prędkości pojazdu , wyłącza sie dawidek1266 13 3,996 17-05-2019, 16:29
Ostatni post: Robert0609
  Migająca klimatyzacja/błąd 01086/01586 i i nne zorro 134 72,976 25-12-2018, 19:09
Ostatni post: Niemago
  KLIMATYZACJA pomocy, climatronik niebieski91 156 123,758 19-08-2018, 19:53
Ostatni post: wesol
  Klimatyzacja nie załącza się??? Kamillo 142 35,522 08-08-2018, 12:35
Ostatni post: Karas804
  Nieszczelna klimatyzacja - źródła wycieku/naprawa wiktoree 39 16,077 06-06-2018, 22:57
Ostatni post: mamwi
  Klimatyzacja działa ale tylko z Przodu adamzg 6 2,060 23-05-2018, 14:37
Ostatni post: wossi_2008

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości