Ocena wątku:
  • 14 głosów - średnia: 2.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klimatyzacja nabita nie chłodzi/słabo chłodzi/inne problemy
Witam wszystkich.
Trochę po sezonie chłodniczym ale może ktoś miał taki przypadek. Na początku roku nabiłem klimę ale w maju już nie było czynnika. Okazało się, że dziurawa chłodnica. Wymieniona gaz nabity - klimatronik jednostrefowy. W sierpniu jechałem do zakopanego, na dworze 30,5*C, ustawienie na LO nawiew na szybę. Ale gorąco w środku strasznie. Zainstalowałem sobie termometr we/zew z drutem. Temperatura koło zapalniczki 33,5, na tylnym siedzeniu 27,5 i nic nie spada po przejechaniu kilkuset kilometrów. Nadmuch na 3,4 kreski. Temperatura na wylocie z kratki na szybę 12*C, na twarz 4,5-5*C. Potem zmieniłem nawiew na twarz to trochę lepiej było ale nadal gorąco. Szyba przednia w samochodzie jest zwykła, nie przyciemniana i nie solar. Tylne przyciemniane fabrycznie. Pojechałem do klimiarza, posprawdzał i powiedział, że jest ok. wszystko działa. Zdziwił się że na takiej trasie nie mogło wychłodzić wnętrza. Nie wiem może jakieś lewe powietrze z gorącego silnika dostaje się do środka, a może to przednią szybą tak grzeje - fakt była gorąca od słońca w czasie jazdy. Myślę, że jak leci 5*C z kratek to jest dobrze z układem, tylko czemu jest ciepło. Gdzie szukać przyczyny? Wcześniej nie jeździłem w takich upałach więc nie mogę powiedzieć czy rok temu albo dwa było ok. Jeszcze mała uwaga, jak wysiadam po dłuższej jeździe to z boku i z tyłu od spodu bucha gorące powietrze od silnika, może osłona od spodu zatrzymuje obieg. Silnik się nie przegrzewa 90*C na wskaźniku, wentylatory normalnie nie pracują (pracują tylko po zatrzymaniu - podobno tak ma być). Jeżdżę na gazie.
Dzięki za pomysły.
Odpowiedz




Nie wiem co napisać. Jeżeli z kratek leci ci 5 stopni, to klima działa prawidłowo. Problemem może być wydajność wentylatora. Jeżeli nie przepycha wystarczająco dużej ilości powietrza, to nie dasz rady schłodzić wnętrza. Tutaj może wchodzić w grę zatkany filtr kabinowy, zatkany kanał wentylacyjny, lub słaby wentylator. Druga sprawa, że źle ustawiasz klimę. Chłodzenie szyby nie spowoduje spadku temperatury w środku. Ustaw na AUTO, temperatura na 21 stopni i otwarte nawiewy w desce - climatronic zrobi resztę. Spokojnie da radę, bo w poprzedniej Alhambrze też miałem jednostrefowy i wyrabiał bez problemu, nawet pomimo braku przyciemnianych szyb. Z kratek powinien lecieć mocny strumień powietrza, jak ustawisz środkowe kratki na wprost i dasz na maksa wentylator, to podmuch powinien być odczuwalny z tyłu samochodu.
To gorące powietrze spod samochodu to tak ma być. Przecież powietrze wtłoczone przez komory silnika przez wentylatory chłodnicy musi gdzieś się podziać.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź, fakt może źle ustawiam. Wyłączałem auto bo wydawało mi się że jak z tyłu nie ma klimy to będzie dmuchało ciepłe powietrze, a na auto nie ma regulacji. Może być słaby wentylator albo coś przytkane, filtr kabinowy wymieniony miesiąc przed wymianą chłodnicy, ale sprawdzę może zatkany jakimiś śmieciami. Ostatnio we wrześniu jechałem ok 100 km, na dworze było jakieś 24*C i na próbę włączyłem klimę i nie była w stanie schłodzić poniżej temp. zewnętrznej. A możliwe jest by ciepłe powietrze z komory silnika dostawało się do kabiny jakąś dziurą?
Odpowiedz
Możliwe, ale wtedy to byś czuł smród gorącego silnika. No i wiałoby gorącym powietrzem
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
Cześć Koledzy
Posiadam Sharana 2003 1,8T w wersji Trendline. Posiadam Klimatronik.
Niestety od jakiegoś czasu jak mam ustawioną temperaturę na niską tj powyżej LO na wyświetlaczu, to mam zbyt cieply nadmuch z nawiewów.
Podejrzewam, że to jakiś czujnik lub termostat od ogrzewnia?
Czasami mam wrażenie że ta regulacj nie działa.
Czy może to być wina wewnętrznego termometru?
Co mogę zrobić w prosty sposob aby to wyczyścić lub spryskać kontaktem do styków.
Macie jakieś pomysły?
Odpowiedz
Czy po włączeniu zapłonu panel klimatronika miga? Jeśli tak to są jakieś błędy, może jakiś silniczek klapy nawiewu wysiadł.
Może spręzarka klimy nie działa? Jak klima nie działa to z tych nawiwewów będzie zawsze lecieć lekko ciepłe powietrze.

Czujnik temperatury wewnętrznej masz pod kratką w panelu klimatronika, może coś tam się zasyfiło i prawidłowo nie mierzy.
--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Odpowiedz




Zapewne problem z silniczkiem od przestawiania klap. Problem znany w nowszych autach koncernu.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Witam wczoraj byłem sprawdzic klimatyzację . Czy gaz nie ucieka bo nabijalem ja dwa tygodnie temu tak jak pisaliscie ze może być mało gazu jak bulgocze. Gaz spuscil i napelnil nie było zbytnio ubytku gazu i jest to samo . Słychać bylgotanie pod schowkiwm pasazera. Temperatura z kratek 12 stopni. Tak jak na zdjęciu rurka od klimy jest gorąca po prawej stronie ta cienka. A po lewej rurka jest letnia ta gruba a powinna być zimna . Miał ktoś podobny przypadek. Z ta rurka ze jest letnia a nie zimna i dla tego mi się wydaje że tak tylko spada temperatura przez to do 12 stopni przy wlaczonej klimatyzacji
Odpowiedz
Witam.

Zdjęcia żadnego nie widać, a więc nie wiemy w którym punkcie sprawdzałeś rurki, bo nie wszędzie między nimi występuje duża różnica temperatury Wink. Ale mniejsza o to, byłeś u kogoś, kto nabił Ci klimatyzacje i co nie sprawdził jakie jest ciśnienie na wysokim i niskim i jak się zachowują, jak zachowuje się sprężarka, zawór rozprężny, skraplacz, parownik, przecież bez tego nie można żadnej diagnozy postawić. Przy klimatyzacji te same objawy mogą powodować różne rzeczy, a sprawdzanie wszystkiego, tylko dlatego, że ktoś miał podobny objaw, bez rzetelnej diagnostyki narazi Cię na niepotrzebne koszty. Teoretycznie z tego co piszesz, układ jest pełen i szczelny więc można pokusić się o sprawdzenie vag-iem ciśnień w układzie i sprawdzić organoleptycznie temperaturę rurek przy kompresorze, zaworze rozprężnym, skraplaczu i parowniku ale i tak to nie zastąpi diagnostyki z podpiętymi manometrami i obserwacją zachowań ciśnień. Jeśli chcesz działać po omacku to zacznij od zaworu rozprężnego.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Witam cisnienie też miałem sprawdzane i mówił ze mam ok. A chodzi mi o to gruba rurkę co idzie od kompresora do parownika. Powinna być bardzo zimna a ona jest letnia. Jak włączam klimatyzację to słuchacz zawór rozorezny jak wyłącza to też słychać.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Klimatyzacja aktywacja kompresora uszkodzona Mateusz12 0 299 11-04-2023, 18:57
Ostatni post: Mateusz12
  Klimatyzacja. Willow72 0 325 21-12-2022, 14:37
Ostatni post: Willow72
  Klimatyzacja nie chłodzi ,nabita,brak błędów jednostrefowy climatronic Tomek Westfalia 6 2,392 21-05-2021, 12:41
Ostatni post: Tomek Westfalia
  Klimatyzacja nie działa - skany z VAG robertkol 3 2,451 04-08-2019, 23:56
Ostatni post: Stefano
  Klimatyzacja, błąd sygnału prędkości pojazdu , wyłącza sie dawidek1266 13 3,996 17-05-2019, 16:29
Ostatni post: Robert0609
  Migająca klimatyzacja/błąd 01086/01586 i i nne zorro 134 72,973 25-12-2018, 19:09
Ostatni post: Niemago
  KLIMATYZACJA pomocy, climatronik niebieski91 156 123,757 19-08-2018, 19:53
Ostatni post: wesol
  Klimatyzacja nie załącza się??? Kamillo 142 35,521 08-08-2018, 12:35
Ostatni post: Karas804
  Nieszczelna klimatyzacja - źródła wycieku/naprawa wiktoree 39 16,077 06-06-2018, 22:57
Ostatni post: mamwi
  Klimatyzacja działa ale tylko z Przodu adamzg 6 2,060 23-05-2018, 14:37
Ostatni post: wossi_2008

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości