Ocena wątku:
Klimatyzacja nabita nie chłodzi/słabo chłodzi/inne problemy
06-06-2012, 21:47
Post: #21
RE: Klimatyzacja nabita nie chłodzi
może to od kompresora a może od włączających się wentylatorów ?

niech ktoś w kabinie włącza i wyłącza sci klimatyzację (na pracującym motorze, uważaj żeby ic nic w wentylator nie wciągnęło - np. jeśli masz długie włosy Big Grin) a ty po-nasłuchuj czy sprzęgło elektryczne się włącza i zbadaj czy rurka robi się chłodniejsza - to by oznaczało że kompresor jest żywy.



Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - http://www.forgedwheels.pl
Reklama

08-06-2012, 11:06
Post: #22
RE: Klimatyzacja nabita nie chłodzi
no i wczoraj zamrugał klimatronik i nie chłodzi... ciśnienie gazu jest, zacznę od odessania gazu, wymienię osuszacz z czujnikiem i zobaczymy co dalej...
08-06-2012, 11:28
Post: #23
RE: Klimatyzacja nabita nie chłodzi
jasne.
koniecznie sprawdź szczelnośc układu - zazwyczaj pakują w ukąłd 15 atm. azotu.
jak półgodziny wytrzyma ciśnienie - nie zmeini sie ani nic to znaczy, że ukąłd szczelny.

Niektórzy klimaciarze twierdzą, że układ jest szczelny bo wytryzmuje próżnie i to duży jest błąd.
Bo normalnym warunkami pracy układu jest stan pod ciśnieniem!!

Miałem taki przypadek z jednym nieudanym mechanizatorem kołchozu i nie dał się przekonać - pieniądze poszły w powietrze - dziurka.
Robiąc próźnie, podciśnienie zasysa wszystkie uszczelki, otuliny rurek, osłonki i zatyka tym samym nieszczelności - dziurki.
Tylko pod ciśnieniem da się sprawdzić szczelność!

Jak będziesz manewrował przy osuszaczu to radzę ci zedrzeć otuliny - gumowe osłonki przewodu aluminiowego od osuszacza do zaworu rozprężnego. W obu moich SGA pod nie dostawała sie sól i inne czynniki i powodowały wżery a potem dziury. (auto ponad 10 lat - każde ma to samo)



Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - http://www.forgedwheels.pl
08-06-2012, 14:07
Post: #24
RE: Klimatyzacja nabita nie chłodzi
zgadza sie. Tylko ze te agregaty do klim zazwyczja maja wlasnie test szczelnosci poprzez wytworzenie próżni i na manometrach kontroluje sie czy nie spada. Jesli nie spada a jest podejrzenie o nieszczelność niewielką to podaje sie barwnik i czynnik i z lampą UV i goglami szuka sie dziurki. Azot czy nawet sprezone powietrze tez jest dobre ale uzywa sie go raczje w celach oszczednosciowych. Barwnik niestety nie jest tani.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
08-06-2012, 14:58
Post: #25
RE: Klimatyzacja nabita nie chłodzi
nie chodzi o cele oszczędnościowe..
Jak masz malutką dziurkę to jak szukanie igły w stogu siana i jeżdżenie kilak razy do faceta zółtych okularach i latareczką ultrafioletową... traci się czas i kasę.

Azot, czy inny gaz pod ciśnieniem od razu daje ci wynik! Jak układ ma niebawem puścić (np. duzy wżer pod jakaś otuliną czy izolacją gumową) to pod takim ciśnienie napewno puści i masz zaoszczędzone kolejna kasę za kgaz i naprawy. Aby wykryć niesczelnosć psikasz taki specjalnym preparatem, który od razy bombelkuje tam gdzie jest nieszczelność.
Tak kiedyś sprawdzano szczelność rur gazu ziemnego w domach, tylko spawacze używali roztworu mydła i na spawy nakładają.

Jak dziureczka jest na tyle mała, że nie bombelkuje, czyli gubienie mniej niż 20 gram na tydzień to daje się kontrast i faktycznie on pokaże. Barwnik nie jest drogi wbrew opinii.



Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - http://www.forgedwheels.pl
08-06-2012, 22:36
Post: #26
RE: Klimatyzacja nabita nie chłodzi
u mnie po wymianie chłodnicy też już z 10 dni walczę, ale już rusza .Gość od klimy kazał jak najczęściej ją włączać i wyłączać , zastana sprężarka i się zastała .
09-06-2012, 11:58
Post: #27
RE: Klimatyzacja nabita nie chłodzi
(08-06-2012 22:36)cicio napisał(a):  jak najczęściej ją włączać i wyłączać , zastana sprężarka i się zastała .

naturalnie, ja nawet w zimie używam, obieg wewnętrzny i osuszam sobie kabinę i szybki szybko odparowują..
mnóstwo wilgoci mam w aucie, z wody, śnieg na butach ,ciagłe nagrzewania i zamarzanie szyb od środka- w zimie i klima skutecznie ją wyłapie.
Od wilgoci nadle nam styki śniedzieje, coś przestaje działac.
A jak wjeżdżam do podziemnych parkingów to odruchowo klik na AUTO aby sprężarka sobie popracowała.



Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - http://www.forgedwheels.pl
17-06-2012, 16:34
Post: #28
RE: Klimatyzacja nabita nie chłodzi
Dokładnie, zastana sprężarka może nie chodzić, miałem podobnie kupiłem Sharana i nie chłodziła klima / do tego zaczął migać wyświetlacz ( było mało gazu ) nabiłem gaz i dalej nie chłodziło jak trzeba, myślę sprężarka. Podjechałem do mechaników od klimy i powiedzieli mi żeby starał się mieć włączoną klimę i z tyg pojeździł zanim wymienię sprężarkę bo wszyscy od razu chcą je wymieniać a one często są dobre/ i po 2 dniach aż ręka przy nawiewie przymarza : D.

No niestety teraz pękła rurka od klimy ( taka z "kolankiem" , i z zaworku na chłodnicy uchodzi ... )koszt naprawy 750 zł ahhh. Znowu budżet nadszarpnie ...



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
20-06-2012, 17:55
Post: #29
RE: Klimatyzacja nabita nie chłodzi
U mnie czujnik zmieniony.
Przed zmianą czujnika zrobiłem połączenie na krótko.
Wiatrak zastartował a oto jak pracuje sprężarka:



czyżby sprzęgło do wymiany?
Kto wie ile kosztuje wymiana sprzęgła?
Lepiej kupić nowe sprzęgło za 200zł czy używaną sprężarkę?
21-06-2012, 19:46
Post: #30
RE: Klimatyzacja nabita nie chłodzi
jeśli wcześniej dobrze sprężarka się sprawowała i powietrze na wyjściu w kratce miał 4-8 stopni na plusie to wg. mnie tylko sprzęgło zmienić.



Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - http://www.forgedwheels.pl




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Klimatyzacja aktywacja kompresora uszkodzona Mateusz12 0 279 11-04-2023 18:57
Ostatni post: Mateusz12
  Klimatyzacja. Willow72 0 295 21-12-2022 14:37
Ostatni post: Willow72
  Klimatyzacja nie chłodzi ,nabita,brak błędów jednostrefowy climatronic Tomek Westfalia 6 2,284 21-05-2021 12:41
Ostatni post: Tomek Westfalia
  Klimatyzacja nie działa - skany z VAG robertkol 3 2,406 04-08-2019 23:56
Ostatni post: Stefano
  Klimatyzacja, błąd sygnału prędkości pojazdu , wyłącza sie dawidek1266 13 3,901 17-05-2019 16:29
Ostatni post: Robert0609
  Migająca klimatyzacja/błąd 01086/01586 i i nne zorro 134 72,711 25-12-2018 19:09
Ostatni post: Niemago
  KLIMATYZACJA pomocy, climatronik niebieski91 156 123,559 19-08-2018 19:53
Ostatni post: wesol
  Klimatyzacja nie załącza się??? Kamillo 142 35,266 08-08-2018 12:35
Ostatni post: Karas804
  Nieszczelna klimatyzacja - źródła wycieku/naprawa wiktoree 39 15,995 06-06-2018 22:57
Ostatni post: mamwi
  Klimatyzacja działa ale tylko z Przodu adamzg 6 2,043 23-05-2018 14:37
Ostatni post: wossi_2008

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name