Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 4.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
instalacja haka 7n0
Ze złącza 8 pinowego które idzie z belki haka mam już drugą stronę tego złącza zarobioną w 5 z 8 pinów tak jak fabryka przykazała ale nie wiem do czego przykleić te nieszczęsne dwa przewody pin 3 i 4 Sad może jest jakaś dalsza część tego schematu (pytanie do tych co mają dostep do elsyAngel )
Odpowiedz




Schemat połączyłam ze wszystkich 3 czy 4 stron schematu z ELSY . To jest wszystko co jest na temat kabelkologii haka . Ja miałem wewnętrzną wiązkę w samochodzie gotową to nad niczym nie myślałem . Kol. Szczyku więcej rzeżbił z kablami .
Odpowiedz
Podpoiłem hak i niby wszystko ok. ale w gatku mam dziwnie ubogo tylko 3bity i nic więcej co by dotyczyło haka a mam takie błędy chyba właśnie od nie zakodowania haka w gatku ? Huh


Załączone pliki
.txt   Log-HAK-VSSZZZ7NZFV513124-397590km.txt (Rozmiar: 19.18 KB / Pobrań: 9)
Odpowiedz
Witam . Dawno zakładałem , już dużo zapomniałem .
1 błąd nie mam zielonego pojęcia z tą komunikacją .
W gateway-u wiele w nim nie kodujesz. . Trzeba tylko "odptaszkować" kolejny sterownik czyli np hak .
Po dodaniu sterownika haka informacja o nim zaczyna krążyć wśród innych sterowników .
1. Przejrzeć kodowanie haka - mógł być od audika .
2. O haku są informacje w innych sterownikach : silnik , na pewno ABS , park Assist czy tam OPS . Trzeba poszukać w sterownikach i pozaznczać gdzie tam się tylko pojawia : Trailer .
3. Na koniec adaptacją haka czyli otwórz zamknij .
Odpowiedz
Ja mam nawet coś takiego że gdy auto jest zamknięte (zabezpieczone) to odpięcie wtyczki kablowej przyczepy aktywuje cichy alarm w postaci migania awaryjnych. Że niby ktoś kradnie przyczepkę.
Odpowiedz
Panowie. Jestem nowy na forum. Przejrzałem w miarę wnikliwie Wasze porady jak zamontować hak holowniczy. Już wiem że to przerasta moje umiejętności. Chodzi głównie o podłączenie elektryczne i kodowanie sterowników. Czy może ktoś polecić jakiś ogarnięty warsztat w okolicy Łodzi który podjął by się montażu haka elektrycznego do Seata Alhambry 2016r. Znalazłem w swojej okolicy taki komplet.

https://www.olx.pl/d/oferta/sharan-ii-ha...EqBwm.html

Czy ze zdjęcia można stwierdzić że jest tu wszystko co potrzeba.

Mam jeszcze w odwodzie taki zakład

https://allegro.pl/oferta/fabryczny-hak-...8821616730

Twierdzą że w tych pieniądzach dostaje wszystko zrobione jak z fabryki z kodowaniem sterowników przyciskiem w bagażniku.
Odpowiedz




Tongue 
(24-03-2021, 14:41)Sadok napisał(a): Znalazłem w swojej okolicy taki komplet.
https://www.olx.pl/d/oferta/sharan-ii-ha...EqBwm.html
Czy ze zdjęcia można stwierdzić że jest tu wszystko co potrzeba.
No to jeszcze wiązka wenętrzna (przez cały samochód ) i śmiga .Big Grin
Wiązka wewnętrzna jest do kupienia na alledrogo .
Aha śrubki do przykręcenia haka lepiej mieć oryginalne ale to grosze w ASO


(24-03-2021, 14:41)Sadok napisał(a): Mam jeszcze w odwodzie taki zakład

https://allegro.pl/oferta/fabryczny-hak-...8821616730

Twierdzą że w tych pieniądzach dostaje wszystko zrobione jak z fabryki z kodowaniem sterowników przyciskiem w bagażniku.
Nooo ....Blush to tak se 1500 liczą za robociznę za tysiaka graty uzbierają

Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź. Niestety jak pisałem ani moje zdolności ani czas jakim dysponuje nie pozwolą mi na samodzielny montaż haka. Wszystko rozbija się o
zakład w pobliżu łodzi który by to ogarnął. Z tych do których dzwoniłem to żaden nie montuje używanych i nikt nie podejmie się zakodowania haka w komputerze samochodu. Więc pewnie zostaje mi ta oferta kompleksowa. Może tak być że wszystko skompletują z tanich używek a nie że to niby nowe części (jak to sprawdzić).
Odpowiedz
(29-03-2021, 12:44)Sadok napisał(a): Może tak być że wszystko skompletują z tanich używek a nie że to niby nowe części (jak to sprawdzić).
Za te pieniadze motażu 2-3 tys na allledrogo to na pewno używki . Jakby sie miało kupić jako części z ASO to sam hak widać za 7 tys . Więc zabawa nierealna . Pozbieraj graciki i uśmiechnij się do kol Szczyku Tongue Może będzie mu się chciało robić jeszcze raz Big Grin
Odpowiedz
Witam,
Mam pytanie odnośnie montażu haka sharan 2011r:
Czy jak kupię oryginalny hak elektrycznie składany i zamontuje go a wiązkę podepnę jak przy zwykłym haku przez moduł do przewodów od świateł + założe guzik do zwalniania haka to będzie wszystko działać?
Pozdrawiam
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości