Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 3.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiatraki chodzą cały czas
#21
aha ok dzieki
Odpowiedz




#22
Witam wszystkich mam pytanie odnośnie wiatraka a mianowicie jak włączam klime to zaczyna działać wiatrak ale impulsywnie czyli 5 sek. i się wyłącza , gdzie za jakieś 30 sek. ponownie się załącza na kilka sekund i tak cały czas jak włączona jest klima . Czy to jest normalne zjawisko?Huh
Zapomiałem dodać że chodzi o Seata Alhambre 1,9 tdi 2001r. silnik auy
Odpowiedz
#23
Powinien się kręcić cały czas.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#24
To co może być przyczyną że wiatrak się nie kręci cały czas tylko tak jak opisywałem wyżej? Undecided
Odpowiedz
#25
Sterownik wywala jakich błąd?? Jakas awaria moze modulu klimy ze odnotowuje jakieś przeciazenie i rozlacza. Wiatrak chodzi bez oporu wiekszego?? Ja tam zaraz po zakupie w te wiatraki w otworki w silnikach tu gdzie szczotki i ulozyskowanie napsikalem odrdzewiacza sporo bo popiskiwaly troche. Moze uklad odnotowuje duzy pobor pradu i rozlacza. Nie wiem jak to jest skonstruowane ale tak sie domyslam bo w systemach w nowszych autach na canie to wszystko jest minitorowane prze komputery sterujace i wszelkie odejscia od pewnej zadanej granicy bledu pwoduja ze uklad jest odcinany.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#26
Co byś proponował od czego zacząć ? Ma się rozumieć ze jak podłącze pod komputer to nic nie pokaże.
Odpowiedz




#27
wlasnei bym chcial bys sie podpial, odczytal bledy i zrobil tez test wiatraków. Zawsze tez mozesz monotorowac prace na odpalonym silniku i wlaczonej tej klimie. Bedzie widac czy zalacza wiatraki czy nie itd.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#28
Dzięki za poradę ,zajmę się tym w tygodniu i dam znać. Jeszcze raz dzięki.
Odpowiedz
#29
Witam a więc tak odebrałem auto od elektryka i wiatrak działa usterka w postaci przerwanego kabla -zgnił tuż przed modułem ( koszt naprawy 80 zł) .Ale pojawił się następny problem a mianowicie jak włączam klime zamiast chłodzić to wydobywa się ciepłe powietrze, klima nastawiona na maxa pomiar pokazuje na mierniku 21 st. - na wylocie z kratek. Na zewnątrz temperatura była 11 st. Nadmieniam że klima nabita sprawdzana i szczelna. Kolego WESOL TY JESTEŚ WUJEK DOBRA RADA MOŻE COŚ DORASZISZ Rolleyes pozdrawiam
Odpowiedz
#30
na vagu w klimie jest podglad co sie dzieje z nastawnikiem od temperatury. Tu musial bys kuknac czy sie cos zmienia bo wietrze ze tu jest porblem. Wiesz jak klime nawet wlaczysz czyli nie pali sie napis ECON a po ustawieniu na LO faktycznie bedzie i tak ustawione na cieple to z kratek niestety ale bedzie walic cieplym powietrzem. Oczewiscie to tez odkryjesz jak odpalisz auto zimne i wlaczysz klime i na LO to bedzie walic zimnem a po rozgrzaniu silnika bedzie walic cieplem. Te silniczki to pieta achillesa praktycznie w kazdej marce. Poprostu maja slaba wytryzmalaosc a nasze autka maja juz troszke latek.

i chyba da sie podgladnac prace tego silniczka bez wielkiego grzebania jak dobrze pamietam bo dosc dawno sie tym bawilem. Generalnei to i tak trzeba widziec czy ta lapak sie rusza jak zmieniasz nastawe temperatury bo mogla sie ulamac, urwać, spaść.
Silniczek V68 to jest od sterowania temperatura. Jak cos to szukaj pod tym oznaczeniem na necie to moze beda jakeis fotki nawet na forach zagranicznych.

KLIKEN tu masz czyjś watek co widac na fotce ze po wytarganiu schowka pasazera bedziesz widzial ten silniczek. Inne auto ale moze unas byc w tych samych okolicach bo ja juz naprawde nie pamietam jak sie bawilem tym.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  2.0 TDI BRT - czas grzania świec żarowych iksiak 8 3,372 12-12-2019, 22:00
Ostatni post: iksiak
  silnik gasnie co jakiś czas grażyny 11 6,131 07-09-2019, 09:15
Ostatni post: sgaVAN

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości