Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 3.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiatraki chodzą cały czas
#31
Po włączniu klimy sprzęgło się załącza? Rurka lp przy filtrze powietrza robi się zimna a hp przy aku ciepła? Czy nic się nie dzieje? Najlpiej jedź do klimiarza niech sprawdzą ciśnienia.
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Odpowiedz




#32
Dzięki za podpowiedź we wtorek tym się zajmę i dam znać napiszę co było.
Odpowiedz
#33
Teraz dokładnie przeczytałem post i w sumie to raczej wesol dobrze napisał, że masz może walnięte klapy od rozdzielenia powietrza. Bo skąd przy 11st masz 22 st w kratkach? Co innego jakby wiało tyle samo co na zewnątrz. Klapki na vagu sprawdzisz bez problemu.
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Odpowiedz
#34
I [automat-usunięto wulgaryzm] byłem u elektryka podłączyli auto do kompa i wszystko działa jak w nowym aucie wszystkie klapy uruchomiają się jak należy. Czyli problem nie rozwiązany .Sad
Odpowiedz
#35
komp pokazal ze silniczki dzialaja i plynnie sie przesuwaja "ciegna" ale jak spadlo ciegno z zaczepu to bledu nie wywali ale sterowania nie bedzie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#36
Najgorsze jest to żeby dostać się tam do tych mechanizmów to trzeba pół samochodu rozebrać.
Odpowiedz




#37
Może spróbuj na słuch wybadac czy zmienia się przepływ powietrza jak przestawiasz klapki. Bo jeżeli faktycznie spadło cięgno to cóż trzeba zrzucać dechę jest trochę roboty. A swoją drogą to możliwe, żeby cięgno spadło? Jak patrzyłem to ono wchodzi przecież na zatrzask, więc ciężko żeby spadło, chyba że się urwało.
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Odpowiedz
#38
No nastąpił punkt zwrotny po sprawdzeniu wszystkiego została postawiona nowa diagnoza a mianowicie mało wydajna sprężarka czyli się prawdopodobnie skończyła . W czwartek jestem umówiony do fachowca który to sprawdzi.
Odpowiedz
#39
To chociaż ten fachoweic posprawdzal cisnienia na ukladzie klimatyzacji. Jeszcze ci powiem ze cisnienia owszme powinny byc mocno roznice sie na czesci niskiej i na wysokiej ale pamietja ze jesli zawor rozprezny bedzie w pozycji otwartej na maxa to tez bedzie lekki lipton z chlodzeniem.
Z tym z enadal nie kumam tej diagnozy skoro pisales ze w kratek idzie ci 21 stopni a na dworze masz 11 stopni. Klima nie grzeje tylko ona moze chlodzic albo nic nie robic czyli nie grzac ani nie chlodzić czyli byc bierną. Jelsi temperatura rosnie to raczje problem jest sterowaniu temperaturą czyli nadal sterowanie ciegnem. Zerknales tam za tym schowkiem czy rusza sie tam cos jak zmieniasz temperature czy nie??
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#40
A więc tak mam już głowę kwadratową od tego , wstępnie elektryk posprawdzał te klapy metodą nasłuchu i stwierdził że na jego słychać jak klapy " chodzą" jak wspominałem w czwartek jadę na sprawdzenie wydajności sprężarki , jak będzie ok. to trzeba będzie rozebrać deskę rozdzielczą i zobaczyć te nieszczęsne klapy.Undecided
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  2.0 TDI BRT - czas grzania świec żarowych iksiak 8 3,372 12-12-2019, 22:00
Ostatni post: iksiak
  silnik gasnie co jakiś czas grażyny 11 6,133 07-09-2019, 09:15
Ostatni post: sgaVAN

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości