Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zasilanie silnika wodorem.
#1
http://allegro.pl/s-500-long-biala-z-ins...66245.html
To auto z mojego miasta na wodór,jutro dzwonie do gościa,pogadam,obejrzę,dowiem się więcej.
Odpowiedz




#2
Nic ci ta instalacja nie da. Nie ma perpetum mobile. Rozbicie wody na pierwiastki skladowe to duze zużycie pradu. Ponowne polaczenie gazow w wode to oddanie tej energii. Bilans wychodzi na zero ale tzeba liczyc straty w postaci ciepla i sprawnosci urządzeń. Sprawnosc nie wieksza jak 20-30 %. Innymi slowy jesteś w plecy a nie do przodu plus to ze jeszcze zaorasz alternator bo produkowac 15 Amper wiecej jak normalnie nie bedzie wiecznie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
Okazało się że s500 stoi dwie ulice dalej i codzień koło niego przejeżdżam.Rozmawiałem tel. z właścicielem,na spotkanie umówiłem się na weekend.Powiedział że to działa,że ma mieście na benzynie pali 15-17 a z wodorem 4-5 litrów mniej.Powiedział że może taką instalację załatwić,że konsultował się z fizykiem i chemikiem i wszystko jest ok.Pooglądam w weekend.
Odpowiedz
#4
no to moze sie zglosic po nagrode nobla za zrobienie perpetum mobile. Skad ta energia sie niby bierze bo jakos trzeba naprodukowac tej mocy do poruszania sie. Mozesz mi to wyjasnić?? O tym calym HHO juz na nie jednym forum czytalem, sa fotki i opisy ale nie ma prawa to zadzialać.

Podczas drugiej wojny swiatowej w mysliwcach by uzyskac chwilowego wiekszego kopa ( by uciec przed wrogiem) był stosowany dodatkowy wtrysk wlasnie wody do cylindrów. Dzialało to jednak inaczej bo silnik byl bardzo goracy wiec woda ulegala rozpadowi na pierwiastki pochlaniajac cieplo silnika a za chwile wodór z tlenem ulegal ponownemu łaczeniu w procesie spalania. Wodór jest palny a tlen podtrzymuje spalanie. Mialo to jednak pewna wade- mozna blo stosowac to tylko przez kilka sekund no i silnik byl ostro przeciążony.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#5
http://generatorywodoru.pl/oferta.html
Biały merc ma zamontowane (w zderzaku) dwa generatory każdy przeznaczony na pojemność silnika 2litry.Oszczędność taka jak pisałem wcześniej,nie zaglądałem pod maskę auta (właściciel niechętnie udziela informacji o podzespołach samochodu-chce sprzedać całe auto).Z rozmowy wywnioskowałem że są to instalacje ze strony którą zamieściłem wyżej.
Odpowiedz
#6
Jeszcze raz ci napisze. Rozlozenie wody na wodór i tlen wymaga energii. W tym przypadku energii elektrycznej. Spalenie wodoru i tleny powoduje oddanie energi w postaci cieplnej oraz nieco energii mechanicznej. Bilans taki nie moze wynosic 110% Sa straty i koniec kropka. To tak jakbyś chcial łądowac akumulator w domowej sieci by pozniej odlaczyc prad od elektrowni i ciagnac prad z tego akumulatora. Bilans jest ujemny bo sa straty.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#7
witam .zeczywiscie teoria elektrolizy wody wdaje sie nie oplacalne ale majac zamontowany taki sprzet w swoim aucie dalo mi wieksza dynamike silnika oraz mniejsze zuzycie paliwa na 100 ponad 20% co przy wiekszych przebiegach jest odczuwalne w kieszeni.teraz jestem na etapie zastosowania do ogrzewania domu .pozdrawiam
Odpowiedz
#8
Milion razy wolał bym silnik na sprężone powietrze.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#9
witam calkiem dobry pomysl ylko jaki koszt i gdzie oszczednosci .pozdrawiam
Odpowiedz
#10
Chyba mowa o tym moim ulubionym silniku. Prosta konstrukcja a paliwem jest sprezone powietrze nabijane w butle w podwoziu. W domu masz sprezare i wielki zbiornik z tym powietrzem. Podjezdzasz i tankujesz sobie takie powietrze przez 3-4 minuty i mozesz na tym pokonac okolo 80 -100 km zaleznie od wielkosci pojazdu, masy, stylu jazdy oraz wielkosci zbiornikow z powietrzem. Czesci mechanicznym prawie wcale i praktycznie nie wymaga serwisowania.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ceramizer do silnika Hubert111 10 5,697 05-02-2024, 17:15
Ostatni post: foton

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości