Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 2.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie grzeje tylna nagrzewnica
#11
jak zalejesz płyn to nie zamykaj korka odpal silnik nagrzewnica temp na maxa i czekaj aż się silnik zagrzeje do normalnej temp, dolewaj płynu jeśli trzeba potem pozwól mu ostygnąć i sprawdź stan
Apetyt żarłoka [Obrazek: icon3.png]
[Obrazek: 5uo8iu.gif]
Odpowiedz




#12
Jaka dogrzewnica tylna do 03/04 1.9 AUY ????
może ktoś mi podpowie jakiej dogrzewnicy szukać bo moja jakby martwa
Odpowiedz
#13
nie ma czegos takiego jak dogrzewnica.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#14
to moze inaczej, webasto (nie postojowe)
Odpowiedz
#15
chodzi ci o dogrzewacz- piec ebera. Gdzies na forum jest napisane do ktorych rocznikow byl ten starszy analogowy a od kiedy ten na canie. Kwestia poszukania lub ewentualnie pisz do Stefano- szpec od tej zabaweczki.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#16
dzieki
Odpowiedz




#17
Dołączę się do tematu. Alhambra 1,9 tdi 1999 r. Mam podobny problem zgrzaniem z tylnej nagrzewnicy. Temperatura na wskaźniku ok, przód grzeje natomiast z tyłu leci tylko chłodne powietrze. Zajrzałem pod samochód. Z tych dwóch rurek które dochodzą do piecyka jedna jest ciepła a druga chłodna. Zdjąłem nawet gumowe węże które są zaciśnięte na tych rurkach i tu się zdziwiłem... Wg mnie zasada powinna być taka, że w jednej rurce płynie ciecz w kierunku z przodu do tyłu- do piecyka i nagrzewnicy. Druga to powrót gdzie ciecz płynie w odwrotnym kierunku czyli z tyłu do przodu. NAtomiast u mnie w obu rurkach ciepła woda gna od silnika w stronę piecyka i w obu woda jest gorąca! Nadmieniam że piecyk mam uszkodzony. Ktoś mi powie o co chodzi? z góry dzięki.
Odpowiedz
#18
A wiesz co może być przyczyną? Uszkodzony silnik sterujący klapy ciepłego powietrza. Cały czas masz zamkniętą klapę i dlatego leci zimne powietrze. A rurki masz ciepłe obie, bo nie ma odbioru ciepła z nagrzewnicy i ciepły płyn wraca do silnika. Musisz zdjąć boczek i sprawdzić silnik.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
#19
(31-03-2015, 20:29)lzp napisał(a): Dołączę się do tematu. Alhambra 1,9 tdi 1999 r. Mam podobny problem zgrzaniem z tylnej nagrzewnicy. Temperatura na wskaźniku ok, przód grzeje natomiast z tyłu leci tylko chłodne powietrze. Zajrzałem pod samochód. Z tych dwóch rurek które dochodzą do piecyka jedna jest ciepła a druga chłodna. Zdjąłem nawet gumowe węże które są zaciśnięte na tych rurkach i tu się zdziwiłem... Wg mnie zasada powinna być taka, że w jednej rurce płynie ciecz w kierunku z przodu do tyłu- do piecyka i nagrzewnicy. Druga to powrót gdzie ciecz płynie w odwrotnym kierunku czyli z tyłu do przodu. NAtomiast u mnie w obu rurkach ciepła woda gna od silnika w stronę piecyka i w obu woda jest gorąca! Nadmieniam że piecyk mam uszkodzony. Ktoś mi powie o co chodzi? z góry dzięki.
Kierunek przepływu płynu jest taki; z silnika płyn idzie do tylnej nagrzewnicy, a wraca przez dogrzewacz do silnika.
Zczytaj błędy w klimatyzacji, to będziemy wiedzieć czy masz problem z klapą tylnej nagrzewnicy.

Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz
#20
podpinam się , po moich problemach z ogrzewaniem z przodu już jest ok grzeje jak trzeba , stan płynu ok , niby odpowietrzony jak trzeba ale jednak tył nie grzeje i przewody do tyłu zimne , sharan 2001 r 1.9 tdi tiptronic , klima automat , dogrzewacz uszkodzony ale wcześniej dmuchało ciepłym , błędów na klimie nie ma
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Hydronic 2-F D5S-F chyba słabo grzeje? necik 13 2,713 30-10-2022, 21:18
Ostatni post: wesol
  D5WZ grzeje tylko chwilę rombad 50 11,693 13-12-2019, 18:29
Ostatni post: Stefano
  Po ilu km grzeje w aucie/sprawność/działanie dogrzewacza weber2000@wp.pl 39 11,770 21-09-2017, 23:57
Ostatni post: Stefano
  tylna szyba paruje tobi78 2 1,297 26-11-2015, 22:20
Ostatni post: tobi78
  Tylni Nadmuch - nie grzeje szczodry 9 5,986 02-01-2013, 23:44
Ostatni post: ENDRJU222
  Klimatronik - nie grzeje. apollan 3 6,799 22-02-2012, 16:31
Ostatni post: apollan

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości