Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jak długo powinien nagrzewać się TDI?
#1
Witam wszystkich.

Pytanie na dziś: ile czasu powinno, przy temperaturze na zewnątrz rzędu 6 stopni trwać dojście wskazówki temperatury do pionu?
Dziś przejechałem 10km i to w ruchu miejskim (około 25 minut) i dopiero temperatura się ustabilizowała. Mam sprawdzać termostat, czy to (niestety) poprawne zachowanie?

pozdrawiam
M
GALAXY 1,9 TDI 115 KM 2003
Odpowiedz




#2
Hej drogi kolego u mnie jest podobnie choc mieszcze sie tak do 20min i mysle ze wszystko jest ok
Odpowiedz
#3
Wczoraj po nocy spędzonej pod chmurką ( mam na myśli moje auto, a nie siebie ) i uruchomieniu go około godziny 10 rano komputer pokazywał na dworzu 8 stopni in plus oczywiście. Po przejechaniu max 4 km ( trasa, bez korków ), co trwało...chwile było już 90 stopni.
Odpowiedz
#4
Undecided Kurcze u mnie chyba znow cos z tym dogrzewaczem bo jakby probowal wystartowac a nie moze dobrze ze sa grzane fotele ale posprawdzam jeszcze wszystko bo obecnie to moja pani jezdzi a jej dzienne przeloty to rano 15km i po obiedzie 15km Undecided
Odpowiedz
#5
No Panowie w ruchu miejskim to normalne że nie będzie rewelacji z temperaturą (niskie obroty itd.) a trasie temperaturę łapie znacznie szybciej.
Odpowiedz
#6
Mam ten sam problem.Temperatura do pierwszej kreski i ani milimetra wyżej.Płynu jest tyle ile powinno być. Dogrzewacz -nawet nie wiem czy jest to u mnie- auto mam niecały rok.Po przejechaniu 27 kilometrów ze średnią 80km/h w aucie jest ciepło ale szału nie ma-z nawiewów leci dosyć ciepłe powietrze ale dmuchawa musi kręcić na maxa bo gdy tylko dam na drugi bieg od razu robi sie w aucie chłodno.Pewne jest że jak go kupowałem to nawet przy -15 stopniach wskazówka była wyżej. Latem przy największych upałach wskazówka była pionowo.Od czego zacząć ?

(31-10-2012, 00:19)przemo napisał(a): Ja swojego z rana grzeje tak 5-10min. :p
ja nigdy tak dlugo nie czekam- odpalam,włączam ogrzewanie przedniej szyby drapię przednie boczne i po max dwóch minutach już jadę
Odpowiedz




#7
wymien termostat na poczatek bo ani to nie kosztuje duzo a i tez roboty nie ma za wiele i sam to wykonasz w garazu.

Dogrzewacz powinienes miec bo AUY maja to w standardzie ale dosc czesto siadaja niestety.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#8
A mnie dzisiaj Szarik zaskoczył, niestety negatywnie. Mianowicie rano odpalam ( bez problemu ). Komputer pokazał - 5,5 stopnia ( auto stało w blaszanym garażu ). W trakcie jazdy - odcinek 35 km Sharan z ledwą biedą zagrzał się do 70 stopni, przy czym średnia temperatura zewnętrza wahała się od - 11 do - 14 stopni. Jazda z prędkością do max 80 km/. Co ciekawe temperatura wahała się w przedziale 60-70 stopni w zależności z jaką prędkością jechałem i spadała praktycznie natychmiast jak np stanąłem na światłach. Czy to normalne w tych silnikach i w trakcie takiej jazdy? Jak jechałem spowrotem to Sharan zagrzał się szybko do 90% i nie zmieniała się temperatura, przy czym było średnio - 9 stopni więc trochę cieplej.
Odpowiedz
#9
raczej zle. Moim zdaniem powinno byc tak: 60, 75, 90,105 i na koncu 120.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#10
(07-12-2012, 18:07)pretor napisał(a): @raventes - u mnie jest bardzo podobnie, dzisiaj jeżdżąc po moim mieście wskazówka temperatury prawie wcale się nie ruszyła. W aucie miałem ciepło po około 10 minutach jazdy, a wskazówka cały czas na dole.

Tylko, że u mnie się ruszała, tzn zmieniała swoje położenie w zależności od prędkości. Przy czym jak już pisałem zjawisko to miało miejsce jak jechałem tylko w 1 stronę, jak wracałem było jak zawsze.


I jeszcze 1 pytanko. Zasłaniacie na zimę chłodnicę w swoich autach ( np jakimś kartonem ) ?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości