Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jak długo powinien nagrzewać się TDI?
#11
reventes, lepiej nic o kartonie nie wspominaj bo się wesol wścieknie Big Grin on ma bzika na tym punkcie Tongue a tak serio to raczej odradzamy. ważne żeby mieć sprawny układ chłodzenia z dogrzewaczem i nie powinno być problemu z temperaturą. tak mozesz tylko sobie problemów narobić....
nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Odpowiedz




#12
profanacja!!! porównywać poldka do SAG-a Big Grin dogrzewacz z tego co tu wyczytałem na forum mają już wszystkie po lifcie a na 100% wszystkie TDI. czyli i twój powinien mieć. najprościej gleba pod auto i od strony kierowcy mniej więcej na środku auta przy progu.widać od razu, pewnie Ci nie działa, walczę z tym samym juz ponad miesiąc.

http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=2535
nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Odpowiedz
#13
ENDRJU222 jakie problemy mogą mnie spotkać podczas jazdy z kartonem? Smile
Odpowiedz
#14
w moim poście o dogrzewaczu fotograf123 wspominał o tym, że dwa sezony z katonem śmigał na to wtedy wesol odpowiedział : "Nie wiem co ci ludzie wymyslaja z tym zaslepianiem chlodnicy. Albo masz sprawny termostat i ten karton nie jest potrzebny bo i tak nic nie da, albo termostat caly czas otwarty. Moim zdaniem to nie wiesz na co sie narazasz zaslepiajac uklad chlodzenia." brzmi groźnie Big Grin teoretycznie ogranicza się tym samym przepływ powietrza do chłodnicy, która jest wymiennikiem ciepła i można doprowadzić do przegrzania silnika, padają od tego pierścienie na tłokach (miałem ten problem z olejowymi w 626, bo ktoś przegrzał silnik), uszczelka pod głowicą itd. oczywiscie jak będziesz to kontrolował to możesz zasłaniać, ale do tego musi być też sprawny termostat i czujniki temperatury. wypowiadają się też ze nie jest wskazane zeby wiatrak na chłodnicy za często się włączał. inni mówią że na trase to jeszcze ok ale w miescie to raczej ryzykowne - tu zależy jak duzo i w jakich warunkach podróżujesz. pamiętaj też że zima to mokra pora roku, na karton sie leje woda i śnieg, mięknie to na pulpe, wbija sie w srukture chłodnicy i ją zatyka, potem moze być wg mnie z tym problem. zresztą, poczytaj o zasłanianiu chłodnicy w necie i sam zdecyduj Wink ja osobiście tego w swoim galaxie nie będę robił...
nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Odpowiedz
#15
Tylko czy jakby walnięty był termostat to w ciepłe dni ( temp powyżej zera ) też nie byłoby problemu z osiągnięciem 90 stopni?
Odpowiedz
#16
wymien termostat na sprawny. Zawsze sie sprawdza temostat w garnku na gazie w domu zanim sie zalozy. Gdyby zaslanianie dawalo cos i niczym nie grozilo to by tak zrobiono jak zdaje sie w transporterach jest czy tam bylo- takie zaluzje sterowane silownikiem termicznym. Chcesz uwalic uszczelke pod glowica i sama glowice to zaslaniaj. My nie mamy mrozów po -30 czy -40 by cos tam zaslaniac.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#17
Termostat w moim aucie jest oryginalny, taki jak wyjechał z fabryki. Na czym polega " sprawdzanie w garnku" ?
Odpowiedz
#18
czy jest ori czy nie to niewazne. Mogl byc wczoraj nawet w fabryce zrobiony. To o niczym nie swiaczy bo on ma bc sprawny. Zawsze jestpewien odsetek termostatów niesprawnych nowych. Do garnka z nim i termometrem ( choc nie musi byc). Gotujesz wode i sprawdzasz czy sie otworzył czy nie. Z termometrem bedziesz widzial przy jakiej temperaturze sie otworzył.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#19
Ok, a przy jakiej temperaturze ma się otworzyć?
Odpowiedz
#20
poczatek otwarcia jaos przy 85 stopniach.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości