Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jak długo powinien nagrzewać się TDI?
#21
a nie przy 87C?
:p
Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
Odpowiedz




#22
Termostat zakupiłem ale jest za zimno żeby go wymienić.Niestety nie posiadam garażu i wszelkie naprawy dokonuję na ulicy.
Wie ktoś z was ile płynu mi ucieknie podczas wymiany termostatu?
Odpowiedz
#23
jesli dobrze zadzialasz to nawet nie litr. Ogolnie jest dostep do tej wymiany ale raczj enie bedziesz widzial co robisz tylko po omacku ale dasz rade. Fakt przydalby sie garaz do takich prac.

Temp. poczatku otwarcia termostatu podaje autodata ale czy to istotne czy jest 85 czy 87. Nie bijmy sie o 2 stopnie. I takpelne otwarcie jest pewnie cos przy 105 stopniach. Chodzi oto by nie byul otwarty przy 50-60 stopniach lub nawet caly czas lekko uchylony.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#24
Wiem Wesol, ja się nie czepiam Smile
Na termostacie miałem 87 C, ale w elsa też jest 85 C.
Masz racje ważne by się za szybko nie otwierał.
Sorki za OT.
Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
Odpowiedz
#25
ponoc sa jeszcze jakies termostaty robione np na kraje skandynawskie i sie otwieraja jeszcze pozniej ale nie mam tego potwierdzonego no i czy to wystepowalo w kazdej marce czy tylko wybiórczo.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#26
wczoraj rano przy -16 osiągnął 90 stopni po 25km.
dogrzewacz oczywiście niesprawny-chyba trzeba będzie się sprężyć i zabrać się za naprawę.
Odpowiedz




#27
No to i tak masz super wynik Smile U mnie po 35 km przy temp. nie niższej jak - 14 osiągnął max 70 stopni.
Odpowiedz
#28
1.8t bez dogrzewacza (chyba Smile ) po 8km 90C przy temp zewnetrznej -4
W tych samych warunkach Touran TDI z niesprawnym dogrzewaczem 14 km potrzebowal.
Jazda miejska wiecej stania niz jazdy wiec male obciazenie.
Odpowiedz
#29
po raz kolejny odwołam się do swojej historii z mazda 626 - jak ją porządnie zrobiłem, wymieniłem pompę wody, wypłukałem układ, napełniłem nowym płynem, porządnie odpowietrzyłem to ta 2l jednostka byłą cieplutka już po 4 km. wszystko podejrzewam kwestia konstrukcji silnika. teraz 1,9 tdi wczoraj na przykład -6 stopni - po godzinie prawie postoju na włączonym silniki z niesprawnym dogrzewaczem osiągnęło max 70st. włączyłem ciepłe powietrze do kabiny to nawet opadło do 60st. potem ruszyłem i już po 2-3 km było ponad 80st. to chyba też to co gdzieś tu wesoł pisał - wskaźnik nie koniecznie pokazuje prawdę i prawdziwą aktualną temperaturę...
nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Odpowiedz
#30
(09-12-2012, 22:44)raventes napisał(a): No to i tak masz super wynik Smile U mnie po 35 km przy temp. nie niższej jak - 14 osiągnął max 70 stopni.

hmm u mnie to samo ( może założyć tekturkę z przodu ) ?
Tongue albo zabrać sie za remont dogrzewacza ktory u mnie jest
automatyczny , co jak co ale budę szarika w zimie przy tem od -5 itd cięzko ogrzac
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości