Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
leca iskry
#1
witam mam problem z dogrzewaczem d5wz alhambra 2001r mechanik zalozyl mi nowa swiece i siatke kopci mocno i leca iskry czasami zapala czasa mi nie na vagu nie ma bledow spotkal sie ktos z taka sytuacja?Angry
Odpowiedz




#2
pompka paliwa jest ori czy jakas inna z innego modelu?? Co z nadmuchem powietrza- silniczek i talerz był moze ruszany. Jaka jest szczelina miedzy talerzem a obudową??
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
pompka ori a jak powinna byc szczelina moze powiem mu zeby wyciagnol i zmierzymy
Odpowiedz
#4
Wiesz co nie pamietam ile dokladnie ma byc ale wiem ze bardzo mala- Szczelinomierzem sie to sprawdza. Na necie gdzies znajdziesz albo nawet na naszym forum. Chyba cos kolo 0,3 mm czy cos w tym stylu. Chodzi oto ze jak bedzie wieksza to nie bedzie pompowac powietrza do pieca. Moze tez byc zasyfiona komora spalania ewentualnie sitko jakies z podróbki lub juz wypalone.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#5
witam i jeszcze zaczela mrugac klima tzn jakby cisnienia nie bylo bo tak wyczytalem ale to nie zawsze to wina dogrzewacza niesprawnego??/ to juz jest wkurzajace 600pln i tylko troche sie polepszylo w sensie ze lepiej grzeje ehhh
kurcze a zalezy mi zeby ogrzewanie robilo robote jest zimno a mam miesiecznego syna pomorze kto???? ogrzewanie polepszylo sie ale i tak nie widzialem 90 stopni na zegarze odkad sie zrobilo zimniej teraz zauwazylem ze dogrzewacz nie zawsze sie wlacza nawet jak silnik jest wychlodzony czyli zimny... i jeszcze zaczela klima mrygac...a dopiero co spawalem przwod i nabilem klime tzn w sierpniu ehh
Odpowiedz
#6
podpinaj vaga i sprawdz bledy i na klimie i na dogrzewaczu.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#7
witam wlasnie wrocilem od majstra podpiol sie bledow nie bylo.... a temp paleniska pokazala 105 stopni po 30 min chodzenia silnika a jak byla proba u majstra po wymianie swiec i sitka w warsztacie to pokazywalo 450 kazal wymienic termostat wiec tak zrobie i bede trenowal
Odpowiedz
#8
juz mam tego dosc w samochodzie jest siwo od dymu z dogrzewacza masakra jakas chyba tylny nawiew wciaga wszystko do srodka.. moze polecicie jakiegos znawce w zach-pom?
Odpowiedz
#9
termostat na silniku?? a co to ma do dogrzewacza i jego temperatury. Jesli rozbieraliscie gorzewacz to podejrzewam ze jest nieco zapowietrzony a wtedy moze byc tak ze sie przegrzewa piec. Na piecu masz czujnik plomienia i dwa czujniki temperatury z czerwonymi kablami i z niebieskimi. Jedne jest od temperatury na piecu a drugi od przegrzania pieca.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#10
witam przekaze twoje sugestie jestem umowiony na rano takze zobaczymy ale jestem juz taki zly ehh zobaczymy napisze czy cos sie zmienilo i co zrobil ....
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości