Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie działa dogrzewanie webasto.
#21
wesol, chyba nie do końca zrozumiałeś co napisałem - chodziło mi o to, że " MK1 miały to do siebie, że słabszy obieg płynu miały ze względu na brak tej dodatkowej pompki wody" nigdzie nie wspominam tu, że ona jest od dogrzewacza tylko od obiegu wody. nie rozumiem twojego poruszenia... rozbierałem i piec i pompkę i jakieś tam pojęcie co do czego jest raczej mam. tylko się staram koledze nakreślić co może być przyczyną słabego grzania oprócz oczywiście zjebanego pieca.
nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Odpowiedz




#22
porownujac przeplyw pompki elektrycznej do tej mechanicznej to ta elektryczna to nawet tej mechanicznej nie dorasta. Ta elektryczna jest tka jak wspomnialem tylko do wymuszenia obiegu na EGR ewnetualnie do studzenia glowicy po wylaczeniu zaplonu. Pęd wod jaki wymusza jest naprawde niewielki. Tak jeszcze w zlewie to cos tam pompuje ale mozesz mi wierzyc ze w zamknietym ukladzie z duza iloscia plynu to naprawde ledwo ledwo cos tam pompuje.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#23
Vaga mam 409.1-S i kabelek na usb do tego, kompa jakiegoś bym sobie znalazł z comem co by podłączyć tylko kabelka brakuje Sad Ale może za jakiś czas do znajomego podskocze bo on lubi przy piecach sie grzebać to może coś wymyśli.

Spróbuje równierz zrobić tak że ustawie na Climatronicu 18 stopni i zobaczymy jak bedzie nabierać temp na desce, ale nawet jak mam nie do końca tą drógą kreske to w samochodzie można po jakichś 15km robić powoli saune bo powietrze leci gorące i nawet jak mam ustawione na 27 stopni, ale na desce z temp mizernie ;P
Odpowiedz
#24
(24-12-2012, 11:00)wesol napisał(a): ilez razy mozna pisac ze ta [pompka elektryczna na podszybiu nie jest od dogrzewacza! TO jest pompka do wymuszenia obiegu na wymienniku ciepla od ukladu EGR. Pompka wodna elektryczna od pieca ebera jest przy samym piecyku. Ta pompka na podszybiu nie jest kontrolowana przez dogrzewacz- mozesz wywalic piec calkowicie a pompka bedzie sie zatrybiac mimo to przy okreslonych warunkach.
.........

Ta elektryczna. pompka płynu w MK2 jest jednak od ogrzewania a szczególnie do dogrzewacza!!!
Jesli jej nie ma, lub jest uszkodzona, to piec sie przegrzeje, zreszta z tylnej nagrzewnicy na wolnych obrotach silnika nie bedzie grzania. Zgasza się, jest sterowana z centralnej elektryki i kiedy jest przekaźnik czasowy nr 430 to ta pomka załącza się dopiero po 120 sek po uruchomieniu silnika lub przekęceniu stacyjki za zapłon, a wyłącza po 210 sek od zgaszenia silnika.
Natomiast jesli w aucie mamy fabryczne ogrzewanie postojowe to jest jeszcze jedna pompka przy samym piecu i na postoju tylko ona działa podczas pracy pieca, a sterowanie ma ze sterownika Ebera.

(24-12-2012, 15:34)wesol napisał(a): porownujac przeplyw pompki elektrycznej do tej mechanicznej to ta elektryczna to nawet tej mechanicznej nie dorasta. Ta elektryczna jest tka jak wspomnialem tylko do wymuszenia obiegu na EGR ewnetualnie do studzenia glowicy po wylaczeniu zaplonu. Pęd wod jaki wymusza jest naprawde niewielki. Tak jeszcze w zlewie to cos tam pompuje ale mozesz mi wierzyc ze w zamknietym ukladzie z duza iloscia plynu to naprawde ledwo ledwo cos tam pompuje.

Nie bardzo sie z tobą dalej zgadzam!!!
Ta elektryczna pompka na podszybiu przepycha jednak płyn z silnika do tylnej nagrzewnicy i dalej przez dogrzewacz, a po podgrzaniu do silnika i jego osprzętu. Obsewuję często przepływ tergo płynu przez wstawiony przy piecyku kawałek przeźroczystego węża i zapeniam, ze elektryczna pompka goni płyn przez piec niemiłosiernie szybko, natomiast mechaniczna z silnika na wolnych obrotach prawie nic, dopiero przy wyższych dopiero niewiele wspomaga.

Pozdrawiam.
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz
#25
owszem kieruje na dogrzewacz ale nie jest od dogrzewacza. Po odpieciu pieca sterowanie ta pompka nadal wystepuje co nie?? D5WS ma osobny kabelek na piecu z wtyczką i osobna pompka elektryczną taka jak na podszybiu. Owszem sluzy takze do wymuszenia obegu przez piec grzewczy bo raczje ciezko by bylo wymuszac jakis obieg tak by nie szlo przez pozostale elementy. Poza tym jak sam wiesz zgaszenie silnika to zgaszenie go w ulamku sekundy a piec tak odrazu nie przestaje pracowac. Pierwsze co to odcina paliwo do pieca ale dopala jeszcze resztki w piecu tym samym generuje jeszcze cieplo wiec tez wymaga wymiany plynu.
To ze uszkodzenie pompki na podszybiu wywoluje blokade dogrzewacza jest normalna sprawą bo i tak gdyby nawet nie blokowalo to czujnik przegrzania by to zrobił co nie?? Moim zdaniem nie mozna tutaj mowic ze ta pompka jest od dogrzewacza chocby z dwóch tych przyczyn: brak pieca nie powoduje zatryzmania pompki na stałe a po drugie to gdyby byla to pompka od pieca tak tylko "na jej uslugach" to by sie znajdowala przy samym piecu a nie gdzies przy silniku.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#26
Posiadam piecyk D4WS wymieniony, używany, sprawdzony, sprawny nie cały rok temu.Posiadam niezależny akumulator do ebera.[/u]
W trakcie temperatury zewnętrznej między 3 do -5st.C odpalał bez zarzutu, aż przyszły większe mrozy. Wówczas nie dawał znaku życia przy uruchomieniu, lub ruszył
( faza testu) i milkł. Mam podejrzenie,że świeca jest za słaba.
Odpowiedz




#27
Manfred, jest cały temat o D4WS w przedlicie, "Szukaj" na górze i czytać, czytać, czytać
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...light=d4ws
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
#28
Znam prawie na pamięć ten wątek, ponieważ już w przeszłości się nim posiłkowałem i nic tam niema na temat mojego problemu.
Obserwacja: w miarę przyzwoita temperatura w okolicy zera - jest ok.
wysoce ujemna temperatura - nie jest ok. (patrz mój wątek wyżej)
Wniosek: słaba świeca żarowa
Piec niecały rok po remoncie, wymianie wszelkiego tałatajstwa, i działa.
W jednym przypadku nie działa: gdy jest duży mróz.
Odpowiedz
#29
Musiałbyś ta świece na próbę podmienić a jak nie to zapewne elektronika sieje zamęt.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#30
Też o tym myślałem. Jednakże każdy piec powinien głupieć przy minusowej ale nie znalazłem wątku z takim problemem. Zazwyczaj elektronika komuś siadała bez względu na temperaturę. Oczywiście nie wykluczam takiej możliwości, wszak elektronika jest bardzo wrażliwa na temperaturę zwłaszcza ujemną.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  nie działa ogrzewania z przodu jacekmikol 12 2,096 12-10-2023, 06:48
Ostatni post: Niemago
  Webasto brak w wyposażeniu - dokupienie i montaż sebecco 21 9,362 14-11-2021, 19:33
Ostatni post: Piter1028
  Nie działa webasto d5z-f mechanik_123 65 19,775 27-09-2021, 12:03
Ostatni post: kisand
  WEBASTO pracuje cały czas :-( Lajkonic 24 8,090 16-01-2021, 15:10
Ostatni post: Mazur1908
  DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto" sharanista 639 463,660 12-12-2020, 14:15
Ostatni post: wesol
  webasto mokre załaczanie miggi_1980 14 3,489 12-10-2020, 11:25
Ostatni post: miggi_1980
  Dogrzewacz Sharan FL - nie działa Porsche Design 42 17,481 13-12-2018, 04:41
Ostatni post: wesz82
  SIM STER 3.0 - sterowanie Webasto przez GSM/SMS przemoo13 8 5,449 13-09-2018, 16:39
Ostatni post: cyba
  DW-50 webasto sterowanie radiowe kretto077744 3 2,070 15-04-2018, 08:08
Ostatni post: wesol
Question Podgrzewacz " dymi ", ale nie działa. raventes 15 5,235 03-03-2018, 00:40
Ostatni post: Stefano

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości