Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z nawiewem - zimne powietrze
#1
Witam!! Drugi mój post i od razu prośba o pomoc, ale to pilne bo zimę mamy a w sharanie jak w lodówce Smile

Samochód - Sharan 1997 1.9 Disel
Silnik nie nagrzewa się jakoś specjalnie szybko, ale nie ma tragedii. Jednak nawet jak już się porządnie nagrzeje, to ze wszystkich wylotów z przodu leci tylko zimne powietrze. Czasem gdzieś u kierowcy z wylotów na nogi coś letniego się pojawi. Za to z tyłu - wyloty po lewej stronie z boku dają bardzo ciepłe powietrze. Wynik jest taki, że z przodu można zamarznąć, a pasażerowie z tyłu mają płonące skarpetki. Szczególnie pasażer siedzący za kierowcą.

Wyczytałem już w różnych miejscach dużo możliwych problemów, ale jakoś żaden mi nie podchodzi. Może ktoś doradzi od czego zacząć.
Zaznaczę, że w takim stanie go kupiłem i nie wiem kiedy ani jak to padło.
Odpowiedz




#2
kojarzę coś, ze kiedyś ktoś tu wspominał o tych klapach zamykających dopływ ciepłego powietrza, że to się wiesza czy uszkadza i dlatego pomimo ciepłego silnika nie otwiera Ci się dopływ ciepłego powietrza z przodu. poszperaj w dziale dogrzewanie, tam powinno być napisane jak to naprawić
nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Odpowiedz
#3
Sprawdź przewody do nagrzewnicy, możesz jeszcze je zamienić miejscami i zobaczyć czy grzeje. Choć z twego opisu mam wrażenie że jednak klapy. Sprawdzić można by było jeszcze linki sterowania ogrzewania.
Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
Odpowiedz
#4
sprawdz czy masz płyn chłodzący, i sprawdz czy jak dodajesz gazu ostro to pojawia się ciepłe powietrze.
u mnie tak było, płyn wyciekał koło termostatu przy jego obudowie.
Odpowiedz
#5
Dziękuję za rady.

Czekam na małe ocieplenie i spróbuję posprawdzać to o czym mówicie. Najpierw muszę wykminić jak sie dostać do tej klapy i linek Smile

Jak dodaję ostro gazu, to nic nie pomaga Smile
Z tyłu idzie eleganckie ciepełko.
Odpowiedz
#6
a sprawdzałeś te klapy? czy jak zmieniasz ustawienie na panelu sterowania nawiewem to czy słychać że sie tam coś przesuwa? jełsi to nie to no to syf w nagrzewnicy tej głównej w takim razie, skoro tylna nagrzewnica daje ciepłe powietrze, dobrze by było przepłukać cały układ i płyn wymienić. jak nie pomoże to chyba czeka Cię wymiana nagrzewnicy...
nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Odpowiedz




#7
kolega nie napisał czy ma klimatronik czy manualną klime, ale jak klimatronik to na 100% silniczek od klapy do którego dostęp jest dopiero po ściagnięciu całej deski.
Odpowiedz
#8
Witam.Jestem nowy na forum wiec prosze o wyrozumialosc.Przeszukalem juz chyba wszystkie watki i nie moge znalesc podobnej sytuacji.Zaczne tak kupilem wiosna ubieglego roku szatana 1,9 tdi auy,climatronic 2 strefowy bez nawiewow w podsufitce .Autko ma 300 tys km srzynia automat (oczywiscie juz zregenerowana)tej zimy pojawil sie problem z ogrzewaniem.Z przednich nawiewow leci lekko cieple powietrze z tylnego sauna.Oczywiscie wymieniona pompa wody (z rozrzadem) 2 razy termostat zregenerowane webasto (kolega Stefano polecam), na kompie zadnych bledow wykonane testy sterowanie klap nawiewow w warsztacie na KTS bosch, wykonany test na szczelnosc uszczelki glowicy wymieniona nagrzewnica i filtr kabinowy,wymieniony czujnik temperatury nagrzewnicy ,sprawdzony wezyk powrotny do zbiorniczka ,cisnienie na ukladzie chlodzenia w normie temp 90 stopni caly czas ,wymieniony korek ,nowa pompka elektr,nowy G12+ i.....
kicha.Na postoju auto grzeje po przejechaniu kilkuset metrow zima.Ciepłe powietrze leci tylko na postoju a (gorące przy 2000 obr).Jeszcze czekam na vaga zamowilem tego ktorego polecacie VIAKEN zobacze co bedzie .Prosze o pomoc .
Odpowiedz
#9
jak bez nawiewów w podsufitce to nie jest to dwustrefowy a jednostrefowy. Bo daje zimne powietrze tylko z przedniego parownika.

Skoro na ktsie nic nei wykrylo w ukladzie grzewczym to i vag tu nic nie wykryje. ALbo klapa od sterownia cieplym powietrzem sie zacina lub jej silniczek ( powinien wywalic blad) albo ja nie wiem co jest nie tak.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#10
Wlasnie na kts nie wywala zadnego bledu vaga jeszcze nie mam to nie bardzo moge sprawdzic parametry zostal mi chyba tylko panel do wymiany albo zaczne od poczatku od pompy wody dziekuje za zainteresowanie
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  problem z webasto maciej94 1 1,451 07-02-2017, 21:02
Ostatni post: Bogos
  problem z dogrzewczem maciej94 30 7,816 15-02-2016, 21:29
Ostatni post: wesol
  Dogrzewacz-Webasto Problem Maluch26 5 3,318 20-10-2014, 06:13
Ostatni post: wesol
  D5Z-F problem z odpaleniem wojtf23 2 2,202 12-03-2014, 09:41
Ostatni post: wojtf23
  Problem z elektryką przy dogrzewaniu dogberry_33 6 3,439 31-01-2013, 09:34
Ostatni post: wesol
  podgrzewacz problem z sterownikiem lola0307 2 2,531 12-01-2012, 20:27
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości