Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z nawiewem - zimne powietrze
#21
kasowanie bledy nie naprawi serwomotory. Nakierunkuje cie tylko ze rozbierasz pulpit i zabierasz sie tylko za ten silniczek i go naprawiasz badz wymieniasz.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#22
Wszystko działa już jak należy,auto potrzebowało płukania nagrzewnicy.
Odpowiedz
#23
Exclamation 
cześć , pacjent sharan 2001 r 1.9 tdi auy klima automat , pojawił się problem braku ciepłego powietrza w nawiewach , po odpaleniu silnik się szybciej nagrzewa niż przed pojawieniem się problemu , szybko łapie 90 stopni ale nie daję na nagrzewnice , węże do nagrzewnicy zimne ale od termostatu ciepłe tak samo ciepłe przy pompce obiegu , pod kompem nie pokazało żeby był problem z pompką , wczoraj w nocy wyrzucił płyn ze zbiorniczka ale rano pokazywało stan , dzisiaj jak pojeździłem to stan się podniósł i jest prawie cały zbiorniczek , czy to możliwe żeby tak się nagrzewnica zapchała że nic do niej nie idzie czy może z racji tego że jest najwyżej mogła się zapowietrzyć ? jak najlepiej pomóc w odpowietrzaniu , tragedia teraz jest bo -16 a po nocce do domu bez ogrzewania to masakra Dodgy
Odpowiedz
#24
Według mnie to sam sobie odpowiedziałeś: zapchana nagrzewnica. Układ powinien sam się odpowietrzyć.
Spytam jaki masz płyn w chłodnicy i kiedy był wymieniany?
Odpowiedz
#25
płyn w zeszłym roku był wymieniany , różowy zalany , hmm czyli zostało tylko rozbieranie i wymiana niestety , eh a pogoda niestety nie sprzyja a jakby pompka obiegu się spaliła to pokazałoby pod kompem ?
Odpowiedz
#26
(01-03-2018, 18:45)Dołas napisał(a): cześć , pacjent sharan 2001 r 1.9 tdi auy klima automat , pojawił się problem braku ciepłego powietrza w nawiewach , po odpaleniu silnik się szybciej nagrzewa niż przed pojawieniem się problemu , szybko łapie 90 stopni ale nie daję na nagrzewnice , węże do nagrzewnicy zimne ale od termostatu ciepłe tak samo ciepłe przy pompce obiegu , pod kompem nie pokazało żeby był problem z pompką , wczoraj w nocy wyrzucił płyn ze zbiorniczka ale rano pokazywało stan , dzisiaj jak pojeździłem to stan się podniósł i jest prawie cały zbiorniczek , czy to możliwe żeby tak się nagrzewnica zapchała że nic do niej nie idzie czy może z racji tego że jest najwyżej mogła się zapowietrzyć ? jak najlepiej pomóc w odpowietrzaniu , tragedia teraz jest bo -16 a po nocce do domu bez ogrzewania to masakra Dodgy
Myslę, że masz problem z silnikiem, z uszczelką pod głowicą, pompuje ci w układ chłodzenia - grzania spaliny i podnosi ciśnienie, wyrzuca płyn ze zbiorniczka wyrónawczego.
Czy tym małym cienkim czarnym wężykiem przelewa się płyn w zbioniczku? Może masz go zatkany, bo jest w nim mały zaworek i często lubu się przytkać. Piec ci pewnie też nie grzeje, bo masz w nim powietrze zamiast płynu i to samo w wężach do tylnej nagrzenicy.

Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz




#27
Stefano a gdzie dokładnie jest ten zaworek? Jeszcze rozmawiałem z paroma osobami mówią , że może też być pompa wody rozwalona oczywiście temat uszczelki też padł w rozmowie . Może jutro uda się zrzucić termostat jak się dostane i zobaczę czy się pompa obraca chociaż będę miał pewność . Płynu w oleju nie ma , jak odkręciłem korek od zbiorniczka wyrównawczego na odpalonym to nie szło powietrze więc może to nie uszczelka , oby Angel
Odpowiedz
#28
Zaworek-kryza jest na cienkim czarnym wężyku co idzie z boku zbiorniczka, jest on tak około 10-15 cm od niego, koło zapinki mocującej go do plastikowej obudowy akumulatora. Musisz pościskać ten wężyk i go namacasz. Jak podniesiesz obroty silnika to z tego wężyka w zbiorniczku powinno ci pompować płyn. Na wonych obrotach też się przelewa, ale minimalnie. Jesli ten zaworek jest zapchany, to nie odpowietrzysz układu chłodzenia.
Nie wypychaj tego zaworka z węzyka, musi tam być, jest to taki plastikowy koralik w dziurką w srodku srednicy około 2 mm. Udrożnij otworek , przedmuchaj wężyk i oby było juz dobrze.

Możliwe, ze pompka ta ma pasku jest do bani, lubi sie odkleić palstikowy wirnik i nie goni wtedy płynu. Przez otwór po termostacie zobaczysz wirnik pompy, to go rusz śrubokrętem czy nie lata na ośce.
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz
#29
Nie chcę być złym prorokiem, ale mi to pachnie uszczelką Sad
Zobacz, czy po jeździe węże do chłodnicy masz twarde - wzrost ciśnienia daje taki efekt. Wąż powinien dać się ręką zgnieść. Jeżeli nie, to zaboli...
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
#30
ok sprawdzę najpierw przepływ w wężyku , póki co płyn się cofnął do zbiorniczka i nie schodzi także jest na pewno zapowietrzony ale wczoraj zauważyłem wychodzące pęcherzyki powietrza w zbiorniczku na odpalonym silniku także tego Confused węże ostatnio patrzyłem to twarde były niestety to powoli wszystko zmierza do uszczelki Sleepy
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  problem z webasto maciej94 1 1,450 07-02-2017, 21:02
Ostatni post: Bogos
  problem z dogrzewczem maciej94 30 7,816 15-02-2016, 21:29
Ostatni post: wesol
  Dogrzewacz-Webasto Problem Maluch26 5 3,318 20-10-2014, 06:13
Ostatni post: wesol
  D5Z-F problem z odpaleniem wojtf23 2 2,202 12-03-2014, 09:41
Ostatni post: wojtf23
  Problem z elektryką przy dogrzewaniu dogberry_33 6 3,437 31-01-2013, 09:34
Ostatni post: wesol
  podgrzewacz problem z sterownikiem lola0307 2 2,531 12-01-2012, 20:27
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości