Ocena wątku:
  • 68 głosów - średnia: 2.96
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie opony do SGA- nośność, rozmiar
Panowie tak się zabierałem za wymianę opon w swoim Sharanie, że się zeszło do nadchodzącego sezonu Smile Teraz jednak już żartów ni ma i trza to zrobic definitywnie, bez żadnego " ale ". Tak więc ponownie zwracam się do Was z prośbą o doradztwo jakie założyć. Interesują mnie opony w rozmiarze 215 / 55 / 16 o indeksie nośności 97. Założyłem sobie budżet 1800 zł za komplet. Jakie polecilibyście kupić? Kryterium zużycia paliwa, czy hałasu nie ma dla mnie znaczenia, liczy się bezpieczeństwo jazdy.
Odpowiedz




Sprawdź coś na jakim oponeo itp co tam mają w tym rozmiarze i cenie i zapodaj tutaj.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Sprawdzałem już wielokrotnie, ale nie wiem co wybrać bo jest tego od groma i trochę. W sumie dochodzę do wniosku czytając tam opinie, że każdy chwali to na czym jeździ ( nawet opony typowo chińskie mają dużo pozytywnych opinii ).
Odpowiedz
Gwarantuje Ci ze poziom hałasu zacznie mieć znaczenie gdy zrobisz kilka dłuższych tras na oponach z indexem 72 dB ;-)
Osobiscie obecnie jeżdżę na oponach całorocznych ale nie o to mi chodzi aby Cię na nie namawiać. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie to masz do wyboru Michelin, Nokian ( tylko nie z rosyjskiej fabryki ). Vredestein.
Jest jeszcze kiła innych ale ich świetność zakończyła się kilka lat temu.
Odpowiedz
Niestety, ale zamawiając opony nie mam żadnego wpływu na to jakie dostanę ( tzn w jakim kraju były wyprodukowane ). Osobiście skłaniam się ku Vredestein Ultrac jako tzw pewniak, chociaż nie wiem czemu, ale kuszą mnie też najnowsze Kumho Ecsta HS 52 , Nexen N'Fera SU4 oraz Falken Ziex ZE310 Ecorun jednak chyba aż tak ryzykować nie będę Smile
Odpowiedz
A kraj pochodzenia ma dla ciebie duże znaczenie? Wpływa bardziej na przyczepność czy hałas? Confused

Moja obserwacja jest taka, że lepiej samochód jeździ na NOWYCH, tanich chińczykach, niż na super-hiper dunlopach / pirelli / goodyear / innych topowych ale ZUŻYTYCH.
Odpowiedz




Jak już pisałem nie mam żadnego wpływu na to jakie opony dostanę ( w jakim kraju wyprodukowane ). Oczywiście, że chciałoby się dostać opony oryginalne, tzn wyprodukowane w kraju skąd pochodzi producent, ale szanse na to są średnie Rolleyes Po 2 powinny być tak, że nawet np Nokiany wyprodukowane w Rosji powinny być tej samej jakości co wyprodukowane w Finlandii, ale czy tak jest nie wiem.

PS. Kraj pochodzenia ma dla mnie znaczenie i z tego powodu wykluczam zakup opon typowo chińskich ( nie mylić z markowymi wyprodukowanymi w Chinach ).
Odpowiedz
Te verdy są okej. Kiedyś kolega miał w swoim aucie śmigał i chwalił a mieszkamy od siebie jakieś 500 metrów to śmigałem jego autem wiele razy. Kraj jak kraj to tylko położenie fabryki. Kiedyś miałem unirojki z de i nawet na necie pisali ze lekko biją a te z Czech czy Słowacji juz nie miały wady.
Ale racja, ja też typowo chińskich opon to nie założę nigdy.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
I na te Vredy się chyba zdecyduję. Odchodząc jednak trochę od tematu zastanawia mnie inny fakt. Jak to jest, że w różnych testach niektóre opony leża i kwiczą zajmując miejsca w samym ogonie stawki, a wśród opinii kierowców są super i są oni z nich zadowoleni ?Rolleyes Skoro coś jest złe, to jakim cudem jest dobre? Huh
Odpowiedz
Bo ci co sprzedają czasami na jednej oponie mają narzut tylko 20 zł a na drugiej. Mogą mieć 80 zł. I teraz która się bardziej opłaca wciskac?
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Opony zimowe sharanista 317 197,966 21-02-2024, 18:55
Ostatni post: raventes
Star Opony wielosezonowe Sebastian_Z_Mazur 37 24,819 26-11-2021, 21:03
Ostatni post: adrianb
  Rozmiar ET felg do Sharana mick 12 22,005 24-11-2021, 19:08
Ostatni post: Szeroki
  Alufelgi 16", jakie? cezary 14 6,225 05-05-2021, 21:52
Ostatni post: wujo86
  opony holand123 5 1,769 07-02-2021, 19:22
Ostatni post: kalamb
  Sprzęgło, docisk, koło dwumasowe, zestaw - jakie/zamienniki itp. rafciocrx 298 147,502 24-07-2020, 07:04
Ostatni post: wesol
  świece do Vr jakie ? Sigma_74 4 3,414 01-03-2020, 21:22
Ostatni post: junak1956
  Jakie wycieraczki, typ - do SGA snejku 70 36,819 17-12-2018, 23:30
Ostatni post: tolus24
  Opony całoroczne Nexen N'priz 205 60 16 Grześ K. 47 17,559 03-10-2018, 10:15
Ostatni post: wilczy
  OPONY LETNIE WYPRZEDAŻ CO KUPIĆ 1per 60 35,482 30-10-2017, 10:00
Ostatni post: kalamb

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości