Ocena wątku:
nie nagrzewa wnętrza auta
16-01-2013, 15:50
Post: #1
nie nagrzewa wnętrza auta
Witam,
koledzy mam problem z nagrzaniem wnętrza alhambry. Po nagrzaniu silnika, gdy wskazówki płynu i oleju są już w pionie (chociaż trwa to długo), nawiew ustawiony na maksymalne nagrzewanie wnętrza dmucha letnim powietrzem. Temperatura na zewnątrz -5. Chociaż jak jest w okolicach 0 to również nie nagrzewa wdmuchiwanego powietrza. W nogi zimno i jada w kurtceSad. Co proponujecie sprawdzić? Dzięki za sugestie.
Reklama

16-01-2013, 16:06
Post: #2
RE: nie nagrzewa wnętrza auta
klapy od nawiewu mogą się nie otwierać. z tego co kojarzę tematy już były poruszane - może spróbuj najpierw poszukać na forum i to sprawdzić. bo zapowietrzonego raczej nie masz, prędzej czy później się powinno odpowietrzyć jakby były bąble. hmmm albo nagrzewnica zawalona i nie krąży tam ciepły płyn... zacznij od poczytania a potem eliminuj pojedynczo.



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
16-01-2013, 16:09
Post: #3
RE: nie nagrzewa wnętrza auta
Coś pewnie masz nie halo z obiegiem ,lub?
1 Sprawdz fizycznie czy na pewno masz gorące węże w komorze silnika.(Może są napuchnięte twarde)
2 Wyłącz na moment nawiewy i włącz po np 1min i zobacz czy jest różnica w temp wdmuchiwanym powietrzem.
3 Sprawdz czy masz drożny powrót na zbiorniczku wyrównawczym (górny wężyk)
4 Filtr kabinowy masz zamontowany, i jaki jego stan (może nagrzewnica zabita syfami)
5 Możesz zobaczyć czy chłodnica jest zimna czy ciepła (termostat)
To tak na szybcika
16-01-2013, 16:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2013 16:24 przez ENDRJU222.)
Post: #4
RE: nie nagrzewa wnętrza auta
krótkie hasło, że nie nagrzewa a ile do sprawdzenia Wink no cóż - zrób listę i odhaczaj jak posprawdzasz. ja jeszcze dodam zebyś na nagrzanym spróbował wymacać rurki do nagrzewnicy idące czy ciepłe.
w razie nieprawidłowości wspólnymi siłami - wyłapiemy. każdy krok opisz jak jest u Ciebie i coś się znajdzie, bo coś musi być!



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name