Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
końcówki drązków kierowniczych i tuleje stabilizatora
#21
Panowie, a czy ktoś sam wymieniał drążki kierownicze? wymieniłem ostatnio poduszki i łożyska w Mcpersonach i dalej coś nie tak. Wszystko posprawdzałem i niestety czuć malutki luz na drążku, nie na końcówce, którą łatwiej zmienić. Pytam, bo wiem, że w passatach trzeba zdjąć wahacz. Jak jest w Sharanach?
Odpowiedz




#22
Bardzo banalna sprawa, zbijasz końcówkę z zwrotnicy zdejmujesz ja, później osłone drążka i odkręcasz i to wszystko , najlepiej jak masz klucz do odkręcania drążków to wiele szybciej idzie
Odpowiedz
#23
Ja to wiem, że tak się zdejmuje Smile tylko chodzi mi o miejsce, właziłem pod auto i faktycznie słabo tam z nim, ale może się mylę. Nie mam doświadczenia, więc wolę zapytać.
Odpowiedz
#24
Witam
Potrzebuje informacji czy tuleje stabilizatora sa takie same dla przedniego i tylnego staba czy czymś się różnią?
Da rade samemu wymienić czy jest z nimi jakiś problem?
Odpowiedz
#25
tuleje z przodu i z tyłu są inne z tyłu są 4 dwie okrągłe a dwie takie jak z przodu tylko nie maja takiego garbka . jak masz kanał i dobre klucze dasz rade ja tez sam wymieniałem .
SHARAN 1.9 TDI ASZ
"każdy chłopak z polskiej wsi jeździ wozem w TDI"Tongue
Odpowiedz
#26
Zamówiłem w firmie Deuter poliuretanowe tuleje stabilizatora tylko dostałem całe odlewy a oryginalne tuleje są nacięte podejrzewam po to żeby łatwiej można było zamontować.
Teraz moje pytanie czy da rade przeciągnąć tuleje od końca stabilizatora czy musze przeciąć tuleje? Robił ktoś już takie rzeczy?
Pozdrawiam

Odpowiedz




#27
(25-03-2013, 09:44)frik napisał(a): Zamówiłem w firmie Deuter poliuretanowe tuleje stabilizatora tylko dostałem całe odlewy a oryginalne tuleje są nacięte podejrzewam po to żeby łatwiej można było zamontować.
Teraz moje pytanie czy da rade przeciągnąć tuleje od końca stabilizatora czy musze przeciąć tuleje? Robił ktoś już takie rzeczy?
Pozdrawiam

Powiem Ci, że jak wymieniałem u siebie tuleje to na pierwszy rzut oka gdy nie przyjrzałem się tulei to chciałem ją przesuwać, ale zobaczyłem przecięcie, mimo to w środek czymś sobie posmaruj żeby nadać poślizgu i przejdzie bez problemu Smile
[Obrazek: vd1c.jpg]
Odpowiedz
#28
Ok. spróbuje.
Dzięki
Odpowiedz
#29

smarować tylko wazeliną techniczną - jest obojętna chemicznie..
skręcać tuleje gdy auto stoi na kolach ( a nawet gdy jest obciążone) i tulejki znalazły się w swoim roboczym położeniu (nie ma naprężeń skręcających).
Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - www.forgedwheels.pl
Odpowiedz
#30
Ostatecznie nacinałem tuleje bo stabilizator na koncach jest plaski i szerszy niż część środkowa i bałem się żeby tuleja mi nie pękła. Wszystko ładnie weszło Smile
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tuleje drążka stabilizatora skimir 11 3,047 17-02-2019, 22:11
Ostatni post: wesol
  Tuleje wahaczy - przód minik 22 7,145 13-06-2018, 21:00
Ostatni post: tolus24
  Elementy zawieszenia,drążki kierownicze ,końcówki firmy MELYLE. sharanwawa 11 6,761 23-11-2015, 09:20
Ostatni post: grzesiekm
  Wybite tuleje na wahaczach, a prowadzenie auta. raventes 5 3,219 31-08-2013, 07:31
Ostatni post: raventes

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości