Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Temperatura w 1.8T- nagrzewanie sie.
#1
Czy miał ktoś taki przypadek a mianowicie Seat Alhambra 1.8T z 2002r
auto się nie nagrzewa, jadać dzisiaj do Wrocławia ledwo co wskazówka się ruszyła i w aucie jest zimno zdaje mi się ze temperatura powinna być na 90 stopni proszę o jakieś sugestie do czego mam zacząć sprawdzanie lub wymiane . Dodam jeszcze ze auto dużo w terenie miejskim 14 l poza miastem 10 l.Angry Proszę o pomoc


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz




#2
spalanie całkiem w normie.co do ogrzewania to zobacz czy węże są gorące ,może teromstat ci padł ,do tego spory mróz i silnik nie łapie temperatury
Odpowiedz
#3
termostat się otwiera jak auto na postoju wkręcę na obroty i przytrzymam je tak aż temperatura wzrośnie do 90 stopi i wtedy dopiero dolny wąż od chłodnicy robi się gorący. Kupiłem dzisiaj termostat ale po sprawdzeniu zastanawiam się czy jest sens go wymieniać
Odpowiedz
#4
sprawdzałeś czy po nagrzaniu węże nie są twarde jak kamienie.miałem taki przypadek w tdi ale dodatkowo wyrzucał płyn zbiorniczkiem .okazało sie uszczelka pod głowicą że była walnięta.kompresja szła w układ chłodzenia robiła sie tzw poduszka powietrzna przez co nie było ogrzewania .ale nadal bym obstawiał termostat który może być cały czas otwarty
Odpowiedz
#5
przysłoń chłodnice i sprawdz jaką bedzie trzymał temperature,
Odpowiedz
#6
Sprawdzałem nie robi się ciśnienie, wymienię ten termostat żeby być pewnym ale to nie będzie to bo nawet jak zasłoniłem chłodnice to też nic nie dało. A jaka jest u ciebie temperatura jak jedziesz tak do 100km i jakiego dystansu potrzebujesz żeby była 90 stopni
Odpowiedz




#7
obecnie jest -8-9stopni mrozu potrzebuje jakieś 3km jazdy żeby było 25stopni ,bo wtedy właśnie przechodzi na gaz .możesz liczyć jakieś 10km
Odpowiedz
#8
a przewody dochodzące do nagrzewnicy masz gorące??te na podszybiu???zaobacz czy masz obieg płynu czy przez wężyk powrotny leci płyn?
Odpowiedz
#9
tu jest wszystko ok po prostu nie nagrzewa się płyn i nie mam pojęcia dlaczego
Odpowiedz
#10
to jezeli tam masz wszystko ok to tylko zostaje termostat do wymiany
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości