Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Migająca klimatyzacja/błąd 01086/01586 i i nne
Ddiablo dzięki za informację.
Odpowiedz




Podłączyłem vaga do auta i wyskoczył błąd "792 - włącznik ciśnieniowy klimatyzacji F129 brak osprzętu/nie związany ze sprzętem"

Co to oznacza?

Dodam, że po wykasowaniu błędu klima przestała mrugać.


Odpowiedz
przestała migać bo skasowałeś błąd, climatronik mruganiem oznajmia że ma jakiś błąd Smile
włącz ją teraz a najlepiej sprawdź czy chłodzi czy obieg zamknięty/ otwarty działa i czy znowu błąd nie wywali
Odpowiedz
F129 to presostat. Unas jest za kratka halogenu w zderzaku po prawej stronie. Albo mial defekt albo cos z kabloteka albo nawet i czynnika nie bylo. Musi byc iles tam pozytywnych uruchomien klimy by przestal migac panel lub kasowanie bledu.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Panowie dołącze do dyskusji z racji tematu , który pojął kolega zorro w mojej alhambrze ten sam błąd klimatronika 1. Fault Found : 01086 - speedometer sensor (g22) . Co ma czujnik prędkości g22 do klimatronika w tym samochodzie prędkość bierze się z czujnika ABS a na skrzyni biegów ( KKG) jest fabrycznie zaślepione miejsce po Czujniku g22 . To gdzie jest ten czujnik . Ten samochód to jakaś hydrozagadka Sad
Odpowiedz
Bubba i Wesol dzieki za odpowiedzi.

Wiem, że klima przestala migać po wykasowaniu błędu i jesli nie miga to znaczy że błąd nie pojawia sie ponownie.

Co do chlodzenia klimy jest na razie ciężko stwierdzić bo za chłodno na zewnątrz.

Jak się troche ociepli to sprawdzę chłodzenie, a potem podjadę sprawdzić czynnik.

Bardziej skłaniam się ku brakowi czynnika, bo 2 lata nie nabijałem klimy.
Odpowiedz




A to wplywa na prace klimatrona ten blad? Po wykasowaniu to nadal blad sie pojawia i miga panel przy odpalaniu auta?
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Właśnie, klimatronik nie miga, na razie nie podpinałem vaga. Może spróbuje za kilka dni. Co do tego czy klima działa to nie jestem w stanie stwierdzić - na zewnątrz chłodno, więc różnicy w temperaturze nie czuję. Ociepli sie troche to sprawdzę, może jak słonko przygrzeje to sie uda test organoleptyczny zrobić.
Odpowiedz
Hallo , odgrzeję trochę kotleta bo ten klimatronik w moim samochodzie żyje własnym życiem :-) . Klimka działa bardzo ładnie zadana temperatura utrzymuje się bardzo ładnie / chłodzi , grzeje / . Problem polega na tym co wcześniej opisałem tj . mrugający wyświetlacz i błąd z tym związany odczytany z VCDSa błąd g22 czujnika prędkości. Kochani gdzie jest ten czujnik bo ręce mi opadają kurka wodna . Na skrzyni go nie ma prędkość z ABSu / g68/ . Dodam , że po przekręceniu kluczyka klimatronik sam się włącza chociaż gasząc silnik wyłączam go do pozycji OFF. / Czary z mleka normalnie / :-(
AFN,AFN,BRT
Odpowiedz
Witam.

Możesz mieć źle zakodowane zegary/klimatronik albo miałeś zmieniane/grzebane coś przy radiu lub jego instalacji. Panel klimatronika łączy się z zegarami, a zegary z radiem, "sygnał prędkości" czy to z g22 czy g68 "wędruje" przez wszystkie trzy elementy i jest przez nie wykorzystywany, często zdarz się, że przy zmianie radia bądź jego instalacji kabel ten źle się podłącza, albo zapomina podłączyć bądź się urywa czy dzieją się też z nim inne rzeczy i potrafi taki błąd wyrzucić. Klimatronik łączy się z zegarami u Ciebie bodajże przewodem czarno-zielonym i pośrednio też fioletowym, radio Beta i Gamma łączą się z zegarami przewodem fioletowym, a Delta idzie po can czyli pomarańczowo-brązowy i pomarańczowo-zielony i od sprawdzenia tych połączeń można zacząć.

Pozdrawiam
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Klimatyzacja aktywacja kompresora uszkodzona Mateusz12 0 299 11-04-2023, 18:57
Ostatni post: Mateusz12
  Klimatyzacja. Willow72 0 325 21-12-2022, 14:37
Ostatni post: Willow72
  Błąd 00792 Piteros1 2 529 15-07-2022, 22:03
Ostatni post: wesol
  Klimatyzacja nie chłodzi ,nabita,brak błędów jednostrefowy climatronic Tomek Westfalia 6 2,390 21-05-2021, 12:41
Ostatni post: Tomek Westfalia
  Klimatyzacja nabita nie chłodzi/słabo chłodzi/inne problemy wojci 211 100,804 13-05-2021, 22:04
Ostatni post: undertaker20
  Klimatyzacja nie działa - skany z VAG robertkol 3 2,448 04-08-2019, 23:56
Ostatni post: Stefano
  błąd czujnika klimy 16916 vito33 13 8,628 19-06-2019, 14:17
Ostatni post: gumis252
  Klimatyzacja, błąd sygnału prędkości pojazdu , wyłącza sie dawidek1266 13 3,994 17-05-2019, 16:29
Ostatni post: Robert0609
  KLIMATYZACJA pomocy, climatronik niebieski91 156 123,744 19-08-2018, 19:53
Ostatni post: wesol
  Klimatyzacja nie załącza się??? Kamillo 142 35,521 08-08-2018, 12:35
Ostatni post: Karas804

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości