Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Migająca klimatyzacja/błąd 01086/01586 i i nne
No dobra , przeczytałem całą dyskusje i pytam dlaczego u mnie w zimę nie grzeje ( leci słabe ciepło )ale w lato chłodzi zajebiście . szyby po deszczu albo jak jest wilgotno zaparowane przewody od nagrzewnicy gorące . Klima miga co jakiś czas (filtry wymieniane regularnie) ?????? .
Wiem pisałem już na ten temat ,ale podpinam się bo widzę że problem popularny . Wywalenie ,,dechy'' to sporo roboty słyszałem ale może jest jakiś inny problem o którym nie wiem pomóżcie jak się da . pozdrawiam
Odpowiedz




I tutaj zaczynamy rwać dechę Big Grin
- Zacięta (urwana) klapa od ciepłego powietrza (miganie klimatronika sygnalizuje błąd) - rwanie dechy
- zatkany przewód odpływowy ze skaraplacza - można przepchać po wyjęciu filtra powietrza (rurka wystaje ze ściany grodziowej) lub zacięta klapa wewnętrznego obiegu - rwanie dechy
- przeciek z nagrzewnicy - rwanie dechy
A tak w ogóle to VAG i odczyt błędów z klimatronica. Od tego powinieneś zacząć. Diagnostyka jest całkiem nieźle rozbudowana i może znacznie ułatwić odnalezienie usterki.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
(11-10-2017, 21:38)mamwi napisał(a): I tutaj zaczynamy rwać dechę Big Grin
- Zacięta (urwana) klapa od ciepłego powietrza (miganie klimatronika sygnalizuje błąd) - rwanie dechy
- zatkany przewód odpływowy ze skaraplacza - można przepchać po wyjęciu filtra powietrza (rurka wystaje ze ściany grodziowej) lub zacięta klapa wewnętrznego obiegu - rwanie dechy
- przeciek z nagrzewnicy - rwanie dechy
A tak w ogóle to VAG i odczyt błędów z klimatronica. Od tego powinieneś zacząć. Diagnostyka jest całkiem nieźle rozbudowana i może znacznie ułatwić odnalezienie usterki.

dzięki
Odpowiedz
Witam wyskakuje mo blad 1596 wiem ze jest od obiegu zamkniętego. I teraz moje bytanie jak wyskakuje ten błąd czy w lato będzie działać klimatyzacja z tym błędem. Czy trzeba go naprawić . Bo mie uśmiecha mi się ściągać całe deski.
Odpowiedz
Klima będzie działać, tylko pytanie w jakim położeniu masz klapę od wewnętrznego obiegu. Jeżeli jest otwarta, to w bardzo gorące dni klima może nie dawać rady, bo będzie zawsze ciągnąć żar z zewnątrz. A jeżeli jest zamknięta to w obecnych warunkach powinny ci parować szyby. Nie ma tak dużo roboty z wyjęciem, bo deska jest chyba dzielona (góra i konsola środkowa), w starym modelu była z jednego kawałka. Spróbuj wyciągnąć prawy schowek, może będzie widać klapę.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
Bylo juz o tym pare razy na forum. Generlanie bledy sa piecio znakowe wiec oznaczenie bledu to 01596. Czemu ludzie ucinaja to ja nie wiem. Koń i okoń to chyba nie to samo. Zreszta na vag comie przecie jest opis to czemu nie spisac calosci. Jest nawet opisane ze problem jest z silnicziem V154. Nawet pisane bylo ze klima bedzie dzialac z tym bledem. http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread.php?tid=3755
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Witajcie.
W tym roku wymieniłem dwa elementy w układzie klimatyzacji. Przewód o numerze 7m3820743c metalowo gumowy oraz kolejny przewód. Wszystko zostało sprawdzone i działało. Po tygodniu niestety pierwszy raz w piątek, drugi raz dziś nie zadziałało. Rano wyjazd z garażu klima działa, dojeżdżam na miejsce parkuje samochód po kilku godzinach na słońcu wracam. Wkładam kluczyk do stacji i klimatronik mruga. Po tym jak około 15-20 sekund pomruga odpalam samochód i juz nie mruga. Działa, ale wyraźnie słabiej. Parkuje samochód w chłodnym garażu i (tak było w piątek) na wieczór jak uruchamiam wszystko działa bez błędu. Wczoraj jak sprawdzałem w trasie to na LO nawet bardzo zimno było. Jak nie było czynnika to przez kilka sekund mrugał również po uruchomieniu silnika.

Dziś niestety mechanicy mi znani są na majówce, ja dysponuje tylko adapterem bluetooth i aplikacją w telefonie która błędu nie pokazuje (ale ten adapter to taki bardzo tani).

Macie, może jakieś sugestie?
VW SHARAN 1.9TDI 4Motion 2001r


Piszę do was z telefonu,
Odpowiedz
Jakby nie mrugał klimatronik, to obstawiałbym zawór wydajnościowy w sprężarce na początek. I tak musisz podpiąć się pod manomentry i sprawdzić. Co do klimatronika to może nie z powodu klimy ( braku czynnika mruga ) a przez nieszczęsny silniczek obiegu powietrza, ale na opis tego nie stwierdzę. Spróbuje zamknąć i otworzyć obieg wewnętrzny, jak przejdzie to znaczy, że to nie to.
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Odpowiedz
W sga nie ma takiego czegoś jak zawór wydajności kompresora.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
W kompresorze sanden sd7v16 jest, zawór jest oczywiście mechaniczny.
Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Klimatyzacja aktywacja kompresora uszkodzona Mateusz12 0 299 11-04-2023, 18:57
Ostatni post: Mateusz12
  Klimatyzacja. Willow72 0 325 21-12-2022, 14:37
Ostatni post: Willow72
  Błąd 00792 Piteros1 2 529 15-07-2022, 22:03
Ostatni post: wesol
  Klimatyzacja nie chłodzi ,nabita,brak błędów jednostrefowy climatronic Tomek Westfalia 6 2,390 21-05-2021, 12:41
Ostatni post: Tomek Westfalia
  Klimatyzacja nabita nie chłodzi/słabo chłodzi/inne problemy wojci 211 100,828 13-05-2021, 22:04
Ostatni post: undertaker20
  Klimatyzacja nie działa - skany z VAG robertkol 3 2,448 04-08-2019, 23:56
Ostatni post: Stefano
  błąd czujnika klimy 16916 vito33 13 8,629 19-06-2019, 14:17
Ostatni post: gumis252
  Klimatyzacja, błąd sygnału prędkości pojazdu , wyłącza sie dawidek1266 13 3,994 17-05-2019, 16:29
Ostatni post: Robert0609
  KLIMATYZACJA pomocy, climatronik niebieski91 156 123,744 19-08-2018, 19:53
Ostatni post: wesol
  Klimatyzacja nie załącza się??? Kamillo 142 35,521 08-08-2018, 12:35
Ostatni post: Karas804

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości