Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dogrzewacz działa non-stop
#1
Koledzy,
przeczytałem wszystkie posty z działu dogrzewanie i swojego problemu nie znajduję. A mianowicie: Dogrzewacz chodzi w zimie bez przerwy - nawet przy długiej jeździe.

Co do komfortu i stabilności pracy, wszystko jest ok: wnętrze się nagrzewa szybko, wskazówka szybko dochodzi do 90 stopni, trzyma się stabilnie, żadnych wahań i wygłupów. Nie ma czego się czepić.

Jedyny objaw, który mnie zastanawia, to że zawsze gdy wysiadam z samochodu to słyszę, że dogrzewacz jeszcze chodzi. Dopóki jeździłem po mieście, to jakoś sobie to tłumaczyłem, że ten typ tak ma. Ostatnio zrobiłem dwa razy trasę 4h autostradą, z prędkością ok. 140 km/h, obroty tak w okolicach 3 tys. i na koniec takiej przejażdżki dogrzewacz nadal chodził. Dodam, że na zewnątrz było ok. +5 st. Czy to normalne? No i czy od takiej ciągłej pracy szlag go nie trafi?

Tak kombinuję, że jakby to ustrojstwo miało pracować non-stop, to powinno się nazywać ogrzewacz. A jak jednak do-grzewacz, to ja to tak rozumiem, że od czasu do czasu i w miarę potrzeby. To mija pierwsza zima z tym dobrodziejstwem, nie mam wcześniejszych doświadczeń.

Pozdrawiam wszystkich ciepło oczywiście Smile
Odpowiedz




#2
ehhh czerwony już o tym było... u mnie też tak jest i pewnie u każdego jest tak samo - po prostu po zakończeniu pracy silnika on jeszcze chwilę wydmuchuje ewentualne spaliny z paleniska, ale nie ogrzewa już nic. poza tym on pracuje intensywnie do 70st a potem to już tylko w miarę konieczności. ja dzisiaj też trochę jeździłem i po godzinie jazdy też dmuchawka chodziła jeszcze przez chwilę. wesol już nie raz to pisał - to całkowicie normalne!
nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Odpowiedz
#3
Dzięki Endrju,
ufff....
Odpowiedz
#4
kolego poczytal bys na forum to bys wiedzial co i jak a ze sie nie chce no to taki sa tego skutki.
http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...864&page=2
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#5
Tylko proszę bez posądzeń, że mi się nie chce. Akurat mi się chce, bo wiem już, że czasem i wątki poboczne się pojawiają i zawsze jest szansa czegoś ciekawego się dowiedzieć.

Wątek czytałem, ale moich wątpliwości nie rozwiał - być może coś przeoczyłem. Koledzy piszą, że się włącza - wyłącza, a u mnie cały czas...

Jeszcze raz dzięki Endrju za odpowiedź.
Odpowiedz
#6
czerwony, dogrzewacz po prostu tak pracuje - włącza, wyłącza, znowu włącza i wyłącza. tylko że to co słyszysz to dmuchawka, która pracuje caly czas praktycznie, wydmuchując ewentualne resztki spalin z pieca. nie świadczy to o tym że grzeje cały czas, bo by ci się silnik przegrzewał chyba co? po osiągnięciu 70st czuwa nad temperaturą i co jakiś czas przegania spaliny. i tak to już jest i tak będzie Wink zawsze możesz go odłączyć z wtyczki Tongue
nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Odpowiedz




#7
(04-02-2013, 00:21)ENDRJU222 napisał(a): zawsze możesz go odłączyć z wtyczki Tongue
Albo zrobić sobie wyłącznik w środku auta. Akurat ja mam webasto, więc mam wyłącznik, ale po włączeniu włączają się dmuchawy w środku, a piec nic. Aha, i czy jest możliwość że coś jest nieszczelne, i wywoła pożar jak włączę webasto? Niby nic się nie powinno stać, a zawsze strach.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  nie działa ogrzewania z przodu jacekmikol 12 2,096 12-10-2023, 06:48
Ostatni post: Niemago
  Nie działa webasto d5z-f mechanik_123 65 19,771 27-09-2021, 12:03
Ostatni post: kisand
  Dogrzewacz Touran.Nie odpala po urchomieniu silnika Bogos 5 2,014 14-01-2021, 23:46
Ostatni post: Bogos
  DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto" sharanista 639 463,655 12-12-2020, 14:15
Ostatni post: wesol
  Pompa Wody Dogrzewacz tomwawa 51 18,717 13-10-2020, 14:09
Ostatni post: wesol
  Problem Dogrzewacz D3WZ Alhambra 1999 r Szybki 20 6,778 18-12-2018, 18:54
Ostatni post: DDiablo
  Dogrzewacz Sharan FL - nie działa Porsche Design 42 17,478 13-12-2018, 04:41
Ostatni post: wesz82
  Dogrzewacz rozładowywuje akumulator klimekjanek 3 1,237 10-12-2018, 20:10
Ostatni post: klimekjanek
  Dogrzewacz - Czujnik temperatury na podszybiu kubulinek 47 32,261 25-10-2018, 20:45
Ostatni post: Stefano
  Nie działa dogrzewanie webasto. zelt 31 38,458 06-03-2018, 00:41
Ostatni post: Stefano

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości