Ocena wątku:
Akumulator - Jaki kupić ?
30-04-2011, 15:37
Post: #21
RE: akumulator
Jak na krótkich dystansach się jeździ to lepiej mieć mniejszy. Ja jeźdze stosunkowo dużo bo 50km rano i wieczorem plus często wypad do warszawy gdańska itp. W audi 80 jak wsadziłem chyba 100Ah to szybko padł bo krótkie dystansy ok 5km...
Reklama

30-04-2011, 20:20
Post: #22
RE: akumulator
Nie ma nic do tego czy jezdzisz duzo czy malo. Jaki bys nie mial aku to jezdzac do biegronki i spowrotem zaden aku sie nie doladuje. Oczewiscie jesli biedronka nie jest 100 km od domu tylko 2 min jazdy. Odpalajac auto pobierasz pewna ilosc energii ktora to musisz oddac by aku byl ponownie gotowy do dalszej eksploatacji. Jesli bilans za kazdym razem bedzie ujemny to po tygodniu czy dwóch juz auta nie odpalisz. Aku ma byc caly czas naladowany w 100% nie wazne czy auto stoi czy jedzie inaczej plyty ulegaja zasiarczeniu co skraca pojemnosc i żywotnosc aku.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: sp6qkx
05-05-2011, 12:04
Post: #23
RE: akumulator
Mam pytanie odnośnie piszczenia przed odpaleniem auta jesli pika kilka razy to znaczy że akumulator ma sie ku końcowi swojego żywota?od niedawna mam Sharana tdi i jak to mawiaja nie od razu Rzym zbudowano....bo ostatnio wlasnie parę razy tak mi zapiszczało nim odpaliłem auto.



SHARAN 1,9 TDI 110 kM 1999r
[Obrazek: icon1.png]
05-05-2011, 16:14
Post: #24
RE: akumulator
Z tego co pamiętam to ilość piknięć ma jakieś tam znaczenie. U mnie sytuacja wyglądała w ten sposób, że piszczał (sam nie wiem ile razy) mi przez kilka dni zimą, aż pewnego pięknego poranka w ogóle nie zakręcił. Naładowanie aku załatwiło sprawę i do dziś cisza Big Grin



[Obrazek: icon1.png]
Zamów klubową naklejkę tutaj!
25-12-2011, 07:06
Post: #25
RE: akumulator
Witam
W Sprawie piszczenia. U mnie wygląda tak:
Jak piszczy to oznacza że ako jest wyładowane i jak nie odpali za pierwszym razem to pozostaje mi podłączyć się do prostownika i poczekać tak ze 2 godzinki. Po tej operacji zapali i przestaje piszczeć.

A tak w temacie mam pytanko:

Poruszam się na krótkich trasach 2-6 km po mieście i 5 - 10 razy dziennie uruchamiam silnik. W okresie wiosenno-letnio-jesiennym muszę dodatkowo ładować ako prostownikiem, zimą - raz na miesiąc - obowiązkowo - taki charakter pracy.
Czy ktoś ma jakiś pomysł racjonalizatorski jak temu zapobiec, chcę ustrzec się od niespodzianki, nieodpalenia samochodu przychodząc rano.

Z góry dziękuję i pozdrawiam Świątecznie



Piszę poprawnie po Polsku.
25-12-2011, 07:25
Post: #26
RE: akumulator
Jesli masz garaż albo auto parkujesz pod domkiem jednorodzinnym to bym sobie zamontowal gdzies pod maska mały prostowniczek z wystajaca w grilu wtyczką do kontaktu. Na noc podpinałbym przedłużacz i to by załatwiło sprawe. Jesli mieszkasz w bloku i nie ma takiej opcji to ja bym sobie zapodał drugi aku w bagazniku lub w innym miejscu. Kabel tylko plusowy ciagniesz od głownego aku pod maską. Mase do karoserii. Ten aku jakis nieduzy by musial być ( powiedzmy 40Ah) klemy szybko zaciskowe na tych akbelkach. Rano podpinasz taki aku do auta a nocą ładujesz go w domu.
Zawsze tez mozesz robic nieco dłuzsze dystanse bądź rano odpalasz auto i czekasz w kabinie na postoju z 10 minut min az sie aku podładuje nieco ale czy to załatwi sprawe?? Raczej nie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
25-12-2011, 09:09
Post: #27
RE: akumulator
agaikarol ja bym ci poradził
po pierwsze sprawdzenie szczotek na alternatorze (ładowania)
sprawdzenie rozrusznika - wyjechany zwieksza pobór prądu
wymiane aku bo może juz być det lub ma zbyt małą pojemnośc
dlaczego
ponieważ ja jeżdzę tak jak i Ty
po mieście krótkie odcinki 2-5 km kilka razy dziennie a co za tym idzie kilkakrotne odpalanie
trasy mało co - nawet krótkie i póki co zani zima ani latem aku mimo ze wiekowy jeszcze nie zawiódł
uzywam nawiewów, podgrzewania szyby i lusterek - wycieraczek i tego co potrzebne
aku mam naprawdę stary - bo poniemiecki - a wszystkie nalepki już sa nie do odczytania więc ma na bank kilka lat
auto mam 3 -cia zime i ani razxu nie podłaczałem zaku pod prostownik więc najpierw szukaj przyczyn banalnych

wesol po wszystkich Twoich postach wnioskuje ze fachura jesteś ale czekac 10 minut na postoju ??? na co kuźwa na koniec świata - lepsza jest jazda na niskiem biegu z większymi obrotami
lepsze dla ładowania i dla silnika bo smarowanie przynajmniej optymalne

reszta rad tez chyba jakoś od pana Stasia z garażu obok



25-12-2011, 13:27
Post: #28
RE: akumulator
kolega opisal problem tak ze wywnioskowalem ze ładowanie i upływnośc jak i sam aku ma sprawne i sprawdzone. Podałem co mozna zrobic skoro bilans ładowania podczas jazdy jest mniejszy jak pobór pradu z akumulatora. Jeszcze bym stawial na problem z upływnością.
Poprostu podszedlem dos prawy tak jak bym ja to robił majac powyższy problem oraz sam bym na szybkiego sprawdził parametry elektryczne.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
25-12-2011, 17:07
Post: #29
RE: akumulator
no generalnie nie moge odmówić Ci racji, z tym tylko że moim zdaniem to dopiero jak już nic nie pomoże (pomysł z drugim aku nie jest głupi)

tylko to stanie na postoju troche do niczego nie pasuje



25-12-2011, 17:30
Post: #30
RE: akumulator
chodzi oto ze jesli wsiada do auta i po odpaleniu odrazu jedzie te 2-5 km i gasi auto to na na takich odcinkach nie ma szans by aku sie doladował. Jeśli odpali auto i poczeka kilk aminut nawet na postoju i pojedzie dopiero to wtedy jest szansa ze aku bedzie doladowany. Nalezy pamietac ze zaraz po odpaleniu diesla swieczki sa jeszcze grzane przez 2,5 minuty co strasznie obciaża altka i w zasadzie ladowanie aku jest mizerne. Jak swieczki odpuszcza to aku jest ładowany 4-8 amperami.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: sharanista




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Smile Jaki pilot i pastyka smithpl 0 378 22-09-2021 10:27
Ostatni post: smithpl
  Sharan 1,8T automat 2005 - deska rozdzielcza rozładowuje akumulator sailingteam 28 5,114 28-01-2021 21:00
Ostatni post: kalamb
  Akumulator pod-fotelowy Jarema 4 1,592 31-07-2019 23:25
Ostatni post: kalamb
  JAKI KOMPUTER DO SHARANA?? davido_2006 9 5,781 14-01-2019 21:23
Ostatni post: konczak209
  Czy to akumulator? MaDin 10 2,863 06-07-2016 21:59
Ostatni post: t.ziomo
  Akumulator rozładowuje się. dper20 55 14,377 22-06-2016 16:38
Ostatni post: PAMONIUSZ
  Jaki typ żarówek do sharana lift 2005 deredas 4 10,110 15-11-2015 23:09
Ostatni post: Blåbil
  Jaki ksenon do lamp ZKW AndreV20 16 7,788 05-03-2015 21:04
Ostatni post: AndreV20
  Który akumulator od czego? Peluś 45 23,949 07-12-2014 23:56
Ostatni post: mamwi
  gdzie kupić oszukiwacz temperatury? POMOCY sss9716 14 11,200 01-04-2013 20:17
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name