Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TIP TRONIC
#31
nie wiem czy tak dobry pomysl by byl taka skrzynia od golfa. Moze byc za duze przelozenie. Nie ma sensu tak duze stosowac. Leciec i tak tym nie bedziesz 220 km/h.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#32
TEMAT o skrzyni automatycznej w SGA, Nigdy niewymienie automotu na manual nawet jakbyscie mi to za free wymienili, piszcie o naprawach skrzyni a nie o przekładkach!! Załózcie sobie temat oddzielny dla zboczuchów, nie po to szukałem automatu zeby teraz czytac o kupnie pedału sprzegła! no i tyle, bomba gleba
Galaxy Ghia TDI TipTronic 02
Odpowiedz
#33
przekladka po czasci tez jest wyjsciem. Owszem to uciekanie od problemu co mozna wiecej dodac w temacie automatu??? Nie ma sie co spodziewac jakiegos manualu odnosnie jak go rozebrac, naprawic, co wymienic itd. JEst to czesc gdzie nawet ASO sie nie dotyka i wymieniaja całość. DO tego dochodzi pewien fakt taki ze po regeneracjach dosc czesto skryznia nie robi juz takich przebiegów zanim ponownie nie siądzie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#34
Taak kup volvo w benzynie i automacie to bardzo szybko zatęsknisz za vw nawet tym psującym się sharanem. Manual jest w kwestii finansowej dużo tańszy niż automat nawet kupno drugiej używanej jest dużo tańsze więc może bez sensu starałeś się naprawiać. Miałem kiedyś polo z 98r i tam manual 5b który pewnego dnia zaczął wyć. Postanowiłem że naprawię skrzynię i koszt wszystkich możliwych łożysk/uszczelek itp wyniósł 900zł. Auto machnęło 100tyś km i dalej lata na tej skrzyni, tylko że robiłem to u kolegi mechanika i sam grzebałem, kupowałem części.
Problem jest z uczciwym i dobrym mechanikiem od automatu, jest ich bardzo mało i wykorzystują naszą niewiedzę podnosząc cenę.
był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
Odpowiedz
#35
i dodam parę groszy automat jest świetny jak ma mało przejechane w pasacie b5 miałem i po 220tys padł i zaczęły się problemy. Dwa razy regenerowali mi ją wydane jakieś 7tyś - tutaj ratuje tylko dobry i uczciwy warsztat ( a takich mało )
sharan 1.9 tdi 2004r.
mercedes c sport coupe 2.2cdi last edition
Odpowiedz
#36
Z automatem jest tak że jak dbasz i umiesz jeździć automatem to będzie bardzo długo działał. Do pracy mam t4 2001r 2,5tdi w automacie, kupiłem z przelotem koło 300 a teraz ma ponad 550. Co 40tyś wymieniam olej z filtrem w skrzyni i zawsze mam sprawny ręczny. Ogólnie auto super mimo wieku i przelotu, ale już się starzeje więc dokupiłem ostatnio t5 z 2006r 1.9 105Km w manualu z przelotem 350tyś. Znam właściciela tej t5 i w niej siedzi już 3 skrzynia bo ciągle padają.
był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
Odpowiedz




#37
Choc nie mam automata to i tak slyszalem duuuzo opini ze zadbany automat w t4 czy szariku potrafi dlugo sluzyc.
Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
Odpowiedz
#38
(18-03-2013, 14:36)sharan2004 napisał(a): każdy ma swoje zdanie,na dany temat. Ja i tak już nie zakupie auta w manualu.

Ja bym tak nie osądzał tego. Wiesz jak poprzedni właściciel traktował twoje auto? Żeby mówić o takich rzeczach to auto trzeba mieć od nowości i przejechać samemu te 200-300k km i wtedy można mówić. Może i jest to wada jakaś w sharanach, bo wiem że nie tylko u ciebie są problemy, ale Tiptronic też nie jest bezawaryjny.
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#39
Tak jak piszesz kolego sharan2004. Ja swoim automatem jezdze 6 lat i kupilem juz druga skrzynie. Przejechalem nim 350kkm i chyba kocham skrzynie automatyczna. Zmienilem na manuala bo na postoju zaczyna sie coraz gorzej robic i zuzycie paliwa na poziomie -2l na 100km zaczyna miec znaczenie. Skrzynie w sharanie wytrzymuja ok 200kkm pozniej trzeba wyczyscic sterownik i ewentualnie jakies zaworki wymienic to moze jeszcze 100kkm nakreci. Tez sie nasluchalem jakie to skrzynie strasznie drogie. Na allegro z gwarancja rozruchowa miedzy 2-3tys leza i czekaja na nabywce. Wymiana kola i sprzegla wychodzi niewiele taniej a wajhowanie tymi biegami to jakis koszmar jest. Dobrze jeszcze jak padnie dwumas i sprzeglo bo skrzynie reczne bezawaryjnoscia tez nie grzesza wiec jak padnie skrzynia to wyjdzie na jedno.
Odpowiedz
#40
Wygoda na pewno jest, ale jak patrzę na siebie to brakowało by mi tego "wajhowania". Niby jest ten Tiptronic, ale to nie to samo. Ja swoim manualem też jeżdżę 6 lat i nic w nim nie robiłem, ale też i przebieg dużooo mniejszy.
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości