Ocena wątku:
  • 10 głosów - średnia: 3.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z dziennym licznikiem kilometrów/zegarkiem itp. - zerowanie wskazań
#1
Witam , mam problem z dziennym licznikiem kilometrów i z zegarkiem . A mianowicie po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu zapłonu , dzienny licznik km. oraz zegarek zeruje się, jak i radio po wyciągnięciu kluczyków ze stacyjki gra nadal, wcześniej wyłanczało się samo. Również zegar ładowania akumulatora nie pokazuje ładowania . Pytałem w serwisie i poradzono mi wymienić włącznik przy stacyjce, co uczyniłem !, lecz bez zmian!!!. Proszę o pomoc.
Odpowiedz




#2
To zerowanie licznika i zegarka wskazuje na słaby akumulator, ale to nie wyłączające się radio do tego nie pasuje, nie wiem co może być nie tak - może zwarcie gdzieś na wiązce (np. między klapą bagażnika a budą).
Odpowiedz
#3
Właśnie , wszystko zaczeło się od problemów z centralnym zamkiem od strony kierowcy, a mianowicie nie zawsze zamykał lub otwierał drzwi kierowcy przy stosowaniu pilota. Kluczykiem również nie można zamknąć pozostałych drzwi- mam na myśli centralne sterowanie, od strony kierowcy!
Odpowiedz
#4
Sprawdź kable w przelotce między drzwiami i nadwoziem.
Staram się pisać poprawnie po polsku.

Odpowiedz
#5
sprawdziłem przewody w przelodce między drzwiami kierowcy a słupkiem i wszystko jest ok! lecz reszta pozostała bez zmian. pomocy...
Odpowiedz
#6
Odepnij całkowicie radio, posprawdzaj przewody przy kostkach i nie podłączając radia sprawdź czy zegary się zerują.
[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]
Odpowiedz




#7
A może tak test Vagiem zrobić ....
jeśli z zegarami jest coś nie tak to na pewno wyjdzie...
ALHAMBRA 2.0 TDI 140 KM
Zapraszam:
https://www.facebook.com/wachlewski Big Grin
Odpowiedz
#8
może być problem z t.z. + sterującym który idzie od stacyjki. może być uszkodzona kostkę stacyjki w której są styki.
coś takiego: http://allegro.pl/sharan-galaxy-alhambra...71773.html

Po przekręceniu kluczyka jest podawany + który załącza radio jak i gasi.
Jak to sprawdzić?
są dwa + które dochodzą do radia . jeden stały który podtrzymuje pamięć i drugi który pojawia się jak przekręcasz stacyjkę, a gasnie jak gasisz i wyjmujesz kluczyk.trzeba sprawdzić żarówką mała 12v - sprawdź czy + sie pojawia i gaśnie. w zależności od przekręcenia stacyjki.
Może tez być winą zwarcie jakiegoś + do masy lub coś podobnego, tak jak pisali koledzy sprawdź gumę łącząca drzwi kierowcy i karoserie - kable mogą być popękane.
Same uszkodzenie radio tez może być przyczyną.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#9
Kable mogą być popękanie nie tylko w drzwiach kierowcy ale też w klapie bagażnika lub każdych innych drzwiach, dlatego sprawdź wszystkie przelotki.
Staram się pisać poprawnie po polsku.

Odpowiedz
#10
witam w moim nowym nabytku Galaxy 110 KM afn 99 r po wyjęciu kluczyka gaśnie wyświetlacz z kilometrami i po ponownym odpaleniu mały licznik "dzienny " się resetuje . od czego zacząć napraw tej usterki za nim trafi do " wielkiego elektronika "
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z elektryką szyb dar3k369 9 932 14-06-2023, 10:19
Ostatni post: wesol
  Problem z centralnym zamkiem motocykle_123 0 444 20-05-2022, 08:31
Ostatni post: motocykle_123
  VW Sharan I 2010 - problem z dogrzewaczem petec 11 2,288 25-04-2022, 09:34
Ostatni post: petec
  Problem z czujnikiem temperatury zewnetrznej smithpl 3 913 17-10-2021, 11:12
Ostatni post: smithpl
  Problem z licznikiem kamyq99 1 1,129 18-03-2020, 22:42
Ostatni post: kalamb
  Problem z panelem sterowania szyb wojtekk 2 1,208 03-02-2020, 21:10
Ostatni post: DDiablo
  PROBLEM PO WYMIANIE PRZEDNIEJ SZYBY Mazur1908 1 955 11-12-2019, 19:51
Ostatni post: Mazur1908
  Problem z licznikiem. Adrianqki 4 1,450 16-10-2019, 17:24
Ostatni post: grażyny
  Problem z napieciem JacekSEAT2001 3 1,207 25-09-2019, 16:28
Ostatni post: kalamb
  centralny zamek - problem arkadiuszk3 51 31,376 09-12-2018, 00:18
Ostatni post: kalamb

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości