Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
No i sie zaczelo... turbo
#11
atam Staszek pitolisz. W dieslach nie slyszalem zeby byly braki kompresji. TO nie benzynowiec ze mu sie pierscienie zapiekają itp. Nie wiem co tam sie dokladnie u kolegi stało ale jak poszedl olej z turbo a silnik mial wyzsze obroty to jest szansa ze mu poszla oliwa na tloki i podgielo lekko korby. Nie musi podgiac niewiadomo jak mocno. Wystarczy ze jeden lub dwa gary teraz sa nizej o 3-4 mm. Nie wiemy czy po tej awarii turbo nie zostaly jakies ilosci oliwy w ukladzie dolotowym. Jak ktos go odpalał po zlozeniu. Zawsze sie odpala bez podpiecia węża dolotowego do kolektora dolotowego by turbo pompowalo nie dosilnika tylko nazewnatrz. Nioech sobie tka pochodzi i wypluje resztki oleju z IC, rur i egr'a ( tu potrafi byc bardzo duzo)
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




#12
caly uklad dolotowy byl wymyty pozadnie benzyna jak i intercooler. dzis rozerwalo mi podczas dymienia tlumik. co powiecie na za duza dawke paliwa albo przestawiony rozrzad?
raczej korby ok bo jest to samo co przed regeneracja turbiny czyli turbina nie byla tu problemem. zaczelo sie tak dziac podczas powrotu z trasy gdzie zachowywyal sie normalnie zgasilem go pod domem pozniej po 4h wsiadam i nie chce odpalic tylko niebieski dym z wydechu odpiolem czujnik temperatury odpalil i dymil na niebiesko nie chodzil na wszystkie gary po czym sie ustabilizowal i od tego momentu to sie zaczelo czujnik wymienilem na nowy i dalej to samo zeby po dluzszym postoju wogole odpalil musze wypinac ten czujnik tem.
Odpowiedz
#13
podlaczales vag? Sprawdzales kąt wtrysku?? Jak juz odpalil to trzeb abylo od tego zaczać. Jakby sie rozrad przestawil nie na pompie a na walkach to juz by bylo po zaworach tak wiec nie tu problem lezy. Okej dolot umyty ale czy wydlmucane wszystko bylo tak jak pisalem- poprzez zlozenie wszytskiego w calosc za wylaczeniem weza idacego do kolektora dolotowego. Jelsi umyles i nie wydmuchales resztek to ja sie wcale nie zdziwie jak sam na wlasne życzenie nie wywołałeś tego podgiecia korb.

Tez nie moge pojac ze robisz tak wszystko bez sprawdzania. Turbo oddales do naprawy a teraz sie okazuje ze nie bylo przyczyna. Lubisz pakowac kase czy w totka wygrałeś.

Po mojemu korby podgięte ale nie lubie takich wiesci pisać wiec do sprawdzenia.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#14
wiem od poprzedniego wlasciciela ze byly problemy wczesniej z oapalaniem tego samochodu i wlasnie rozrzad sie przestawil wymienial kolo ale slyszalem ze to ich slaba strona i nawet nowe nic nie daje i moze sie o 1 lub 2 zeby przestawic i wtedy problem z oapalaniem. po odpieciu czujnika tem nie gasnie kontrolka od swiec. nie byl przedmuchiwany a turbina byla robiona bo na ssacym puszczala olej. samochod podczas jazdy gdy nie bede odpuszczal gazu na biegu tylko wcisne sprzeglo i pozniej puszcze dodajac gazu jezdzi normalnie nie puszcza wtedy tego dymu dzic bedzie podpinany pod kompa pisz co sprzwdzac pokolei na nim nie wiem czy ma vaga wiem ze ma laptopa i na nim jakis program i wtyczki do samochodow wszystkich. przeciez jakby korby podgielo to ciagle by kulal a on pieknie pracuje na wolnych i ma moc!
nie odpinalem tego weza jak piszesz bo napisales jak juz samochodem do domu przyjechalem a turbo i inne wkladalem ja.
Odpowiedz
#15
no nic zobaczymy. Rozrzad od tak sie nie przestawia sam. W dielsu przestawienie o jedne zabek to juz masakra. Oczewisce zalezy tez gdzie jest przestawiony. Zreszta czemu nie sprawdzisz ustawienia rozrzadu. Ile to sciagnac pompe vaq i na znakach ustawic wal? Dziwne ze kopci na niebiesko i jak mniemam trzoche nie rytmicznie tak?? Tyle ze piszac ze po nagrzniu juz jest okej to wtedy by nie byla winapodgietych korb.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#16
on jezdzi normalnie czy zimny czy rozgrzany tyle ze gdy podczas jazdy puscimy gaz i wcisniemy go znowu silnik sie zadlawi przestanie przyspieszac jakby zgasl podczas jazdy kopci wtedy okropnie po wywaleniu dymu zalapie i jedzie dalej bez dymienia
Odpowiedz




#17
MASZ TYLKO DWIE OPCJE DO WYBOR Z TEGO CO TU CZYTAM:
1. Pompa oleju WON, blokuje się zawór regulacji cisnienia
2. Rozbite gniazdo koła rozrzadu wału korbowego. Podobne reakcje ale nie rzuca silnikiem
Stawiam na 1.
Dla żony Sharan 1,8T+ w tiptronicu wystarczy Sleepy, dla mnie A4 B6 Quattro Combi 1,8T+++ Tongue
Odpowiedz
#18
ale co ma pompa oleju tutaj??
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#19
nie mam na razie mozliwosc podpiecia pod kompa autko stoi sobie pod chmurka dobrze ze mam bmw e39 to mam czym do roboty jechac a seata chyba sprzedam tak jak stoi bo mam juz dosc go
Odpowiedz
#20
Jak blokuje się zawór regulacji ciśnienie w pompie oleju, cisnienie jest tak wysokie że nabije popychacze zaworowe olej ponad norme. Niedowmykają sie zawory ssace. Silnik mało nie wyleci z pod maski tak zaczyna nim rzucac, szarpać dymić i nie wiadomoco jeszcze a parametry na vagu to cuda wyprawiają. Im wyższe cisnienie doładowania tym wiekszy efekt, silnik aż nawet potrafi zgasnąć bo kompresje zgubi na wszystkich cylindrach. Na biegu jałowym starczy dać mu ponad 4000 obr i puscic odrazu gaz. Jak sie kreci rozrusznikiem potem to jak na "luźnym" silniku. Jak zdejmiesz rure z kolektora ssacego od turbiny jest git ale nie ma mocy auto. Nad identycznym przypadkiem zmarnowałem pare lat temu chyba z tydzień zanim doszedłem co się stało w golfie III AHU u kumpla. No mniej wiecej tyle ma wspólnego ta pompa oleju Smile
Dla żony Sharan 1,8T+ w tiptronicu wystarczy Sleepy, dla mnie A4 B6 Quattro Combi 1,8T+++ Tongue
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  VW Sharan 2.0 tdi BRT turbo po regeneracji pozno wstaje? MarcinW 21 10,586 23-09-2023, 20:38
Ostatni post: wesol
  BRT - Zapchany DPF? Kończące się turbo? gbawol 0 563 13-03-2022, 18:18
Ostatni post: gbawol
Question Turbo nie działa, MAF zmierzony większy od planowanego f0ff 6 1,898 07-04-2021, 11:52
Ostatni post: f0ff
  regulacja sztangi turbo??? lysy-karll 55 30,671 23-08-2019, 11:40
Ostatni post: majronn
  AUY - problem po wymianie/regeneracji turbo kowalwalcz 33 9,446 20-11-2018, 09:06
Ostatni post: wesz82
  Turbo Patryk181 41 20,421 20-05-2018, 17:12
Ostatni post: wesol
  turbo kkk z btb z jakim innym mozna je porownac ARL ? ASZ? dr.lolek 3 2,814 14-07-2016, 18:41
Ostatni post: wesol
  Spadający wężyk podciśnienia z gruchy turbo PAMONIUSZ 5 3,694 26-05-2016, 16:35
Ostatni post: mamwi
  rozłanczanie turbo w zimne dni BBK66 11 3,475 19-04-2016, 17:34
Ostatni post: wesol
Wink brak turbo, po ponownym odpaleniu wraca Robac1985 35 20,076 10-03-2016, 13:48
Ostatni post: qba

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości