Ocena wątku:
  • 33 głosów - średnia: 3.39
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozrząd TDI - co wybrać/przebiegi/wymiana itp.
Tak samo jest loteria zostawić nową pompę wody czy wymienić na nową ale oczywiście większość Januszy wymienia za każdym razem, ja w poprzednim silniku 1.9tdi nie wymieniłem w ogóle pompy wody tylko same paski rolki, zalecana wymiana jedno piszą 60tys drudzy 90tys, i znowu nie patrzyłem na zalecenia bo 90tys zrobiłem w 2 lata i pasek był jak nowy i wymieniłem po ok 110tys km gdzie i tak nadal wyglądał dobrze teraz kupiłem Sharan i wymieniam od razu bo raz ze nie wiem kiedy rozrząd był robiony a dwa ze kiepsko wygląda
Odpowiedz




Poczatkowe mialy hydronapinacz i producent jeszcze nie znal wytrzymalosci wiec bylo co 90 tys km. Pozniej zwiekszono co 120 tys km. Paski w tdi pd sa dosc mocne bo szerokie prawie na 3 cm. Bardzo malo sie slyszy by taki pasek w tdi strzelil. Moj kuzyn przelatal na pasku 200 tys km. Pasek wcale nie wygladal zle ale go wymienilismy.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Wesol początkowo to i 60tys podawali a później 90tys ale to tylko ich wymysły żeby tak często zmieniać bo przecież części muszą sprzedać, wiesz może jaką mają wytrzymałość te napinacze hydrauliczne i co grozi jak się zepsuje ?
Odpowiedz
Powiem tak. Nie zaglebialem sie nigdy w ten napinacz zbytnio. Daje sie wcisnac i cos tam odbija to go zostawialem. Generlanie nie ma takiej opcji by z jego powodu pasek sie zluzowal tak ze by wisial jak gumka od majtek i zeby przez to rozrzad ulegl awarii poprzez przeskok paska.
ilosc kilometrow to w zasadzie metody obserwacyjne. Nie da sie tak testowac nowe silniki by przed ich wprowadzeniem juz ustalic ile ma wytrzymac. To cos rodzaj wyliczenia z norm tak jak np nie trzeba robic prob wytrzymalosciowych dajmy na to na srubach roznej sednicy i z roznych stali by okreslic ich wytrzymalosc. Poprostu sa normy ustalone juz kiedys tam wczesniej i na tym sie bazuje. Tu szerokosc i grubosc paska minus to co napedza czyli opory oraz ilosc wyginan (czasem w jedna i w druga srone) zalezne od ulozenia rolek i paska. Z racji iz pewnie po paru latach doswiadczen i obserwacji tych silnikow wydluzali te interwaly wymiany. To nie jakis fenoman gdyz to samo mamy np w oplu czy chewroletach bo tez byly tam silniki 2.0 cdti i tam poczatkowo bylo 90 tys potem 120 i koncowo 150 tys gdzie sie nic nie zmienialo w samym osprzecie. Poprostu im auto nowsze tym w ksiazce serwisowej widnialy inne wartosci.

Kiedys po godzinach jak pracowalem w fordzie zesmy ja jeden mechs robili galaxa. to auto to bylo naszego dyrektora Michala Kociuby ktory tez razem z nami grzebal w aucie. Robiona byla klima - spawanie rurki ale tez zesmy wymieniali rozrzad w nim i tez byl hydronapinacz. Sam Michał mowil ze mysli ze ni ebedziemy go wymieniac a jedynie pasek i rolki. Ale czy pompe wymienialismy to juz nie pamietam bo to bylo w 2011 roku.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
A jak jest z jakością paska Dayco?
Odpowiedz
Jest dobry choć ostatnio jak taki montowałem to lekko skwierczał. W tym tygodniu robiłem rozrząd w ASZ i stary pasek miał logo VW i dayco.
Odpowiedz




Jedni zachwycają ze niby teflonowa powłoka a inni odradzaja, wiem że na pierwszy montaż szły do bmw i toyoty
Odpowiedz
Jaki byś nie kupił to te 90000 ci wytrzyma jak pilnujesz tego. Generalnie to to bym się skupił na dobrym napinaczy i rolce prowadzącej bo to już zaczyna huczeć po 40-50 tys km.Pasek pompa dają radę.
Odpowiedz
Witam wszystkich.
Kupiłem wczoraj Sharana 1.9 AUY, i w książce nie ma śladu po wymianie paska rozrządu, oczywiście mam w planie go wymienić. Postanowiłem więc określić stan paska wzrokowo. Ma jeszcze napisy i nie ma pęknięć. Moje pytanie jest czy ktoś potrafi mniej więcej określić ile ten pasek ma tysi najechane, oczywiście mniej więcej 10000, 50000 czy 100000?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
Witam.

Nie da się określić przebiegu rozrządu, chyba że dzień po jego wymianie Wink, było już nie raz o tym, jeśli nie masz pewności kiedy i przy jakim przebiegu był wymieniany, to go zmieniasz albo jeździsz na własne ryzyko dalej.

Pozdrawiam
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  2.0TDI DPF - rodzaje/obsługa/usunięcie-wymiana siwy sil 133 37,727 30-01-2024, 21:16
Ostatni post: 1robert
Information 2.0 TDI PD BRT - wymiana mustang727 5 1,112 14-08-2022, 16:36
Ostatni post: wesol
  Wymiana sprzęgła - MkI 110KM kedzior04 22 18,368 05-04-2022, 10:07
Ostatni post: wesol
  wymiana kompleksowa zest. sprzegla (2.0TDI/BRT) tom_dresden 5 1,589 01-09-2021, 14:34
Ostatni post: krokodyl901
  Wymiana chłodnicy ToughMike 1 1,111 18-06-2021, 15:57
Ostatni post: Brykas31
  AFN- Wymiana przewodu odmy? Grzesiek75 10 8,022 17-11-2019, 18:10
Ostatni post: Dawid2542
  Wymiana turbiny 1.9tdi ANU Raptus1984 4 1,641 09-11-2019, 21:36
Ostatni post: Raptus1984
  Wymiana ECU, adaptacja, pin itp. him2k 33 18,228 26-03-2019, 20:48
Ostatni post: kalamb
  Katalizator - czyszczenie/wymiana/usunięcie/odkręcenie - problemy/uwagi z tym związane raventes 36 14,647 22-01-2019, 13:00
Ostatni post: ULTRA
  1.9TDI DPF - rodzaje/obsługa/usunięcie-wymiana m-blue 21 9,602 05-08-2018, 07:32
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości