Ocena wątku:
Czy może się rozlecieć dwumasa
30-03-2013, 12:38
Post: #11
RE: Czy może się rozlecieć dwumasa
nie tylko pisalem ze kolega ma warsztat i takich dwumas to sie w życiu nawymienial sporo. Poza tym musi wiedzic na ile moze sobie pozwolic chipujac rozne auta.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

06-05-2013, 16:56
Post: #12
RE: Czy może się rozlecieć dwumasa
A jakie są objawy zużycia dwumasa?
AUY TDI 115 sharan
06-05-2013, 17:29
Post: #13
RE: Czy może się rozlecieć dwumasa
jest sporo objawów ale ogolnie to trzesie buda jakby poduchy silnika byly wywalone, czasem zgrzyty przy odpalaniu i gaszeniu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: mikrobek
06-05-2013, 21:30
Post: #14
RE: Czy może się rozlecieć dwumasa
Czy dwumasa moze powodowac nierowne obroty po odpaleniu,szczegolnie w nizszych temperaturach?
06-05-2013, 22:16
Post: #15
RE: Czy może się rozlecieć dwumasa
Czyli jak zmieniam bieg i mam wciśnięte sprzęgło i słyszę jakieś dziwne dźwięki to nie dwumas?
A jak nie to co?
06-05-2013, 22:57
Post: #16
RE: Czy może się rozlecieć dwumasa
to mogą też być objawy dwumasy,kiedyś w mondeo mi się rozsypała dwumasa i pedał od sprzęgła został w podłodze.wiec jest możliwość ze się rozsypie



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
 Thanks given by: mikrobek
08-05-2013, 18:14
Post: #17
RE: Czy może się rozlecieć dwumasa
Takie troszkę trzeszczenie lub obijanie albo furgocik trrr słyszę przy zmianie biegów gdy zostaje np wciśnięte sprzęgło już po zmianie biegu i tak jest do 3 biegu włącznie i również coś delikatnie chroboczę tak min przy przyspieszaniu po wciśnięciu pedału gazu w początkowej fazie wciskania to co to może być?
08-05-2013, 20:49
Post: #18
RE: Czy może się rozlecieć dwumasa
ciężko powiedzeic z takich opisów ale moze byc lozsko wyciskowe juz wypracowane i tez takie furkotanie jest jak sie nawet na postoju wciska i puszcza sprzeglo. Moze tez byc i ta nieszczesna dwumasa. Podczasjazdy to dochodzi jeszcze skrzynia bo niewiemy co to za odlosy sa dokladnie a nawet czasami i na podnosniku sie czlowiek zastanawia skad te dzwieki idą. Moze cos chrobotac w przegubach czy nawet w łozysku podpory czy nawet same piasty potrafia w nich strzelac kulki.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: mikrobek
12-05-2013, 16:06
Post: #19
RE: Czy może się rozlecieć dwumasa
http://www.youtube.com/watch?v=y667Nnh1TeY

Zasada działania koła dwumasowego.
14-10-2015, 00:46
Post: #20
RE: Czy może się rozlecieć dwumasa
Wlasnie u mnie tez jest dwumasa do wymiany ale zastanawia mnie fakt dlacżego hałasy i dziwne dźwięki dochodzą jakby z prawego koła. Jest założony nowy przerób z dżiwna bardzo miękka osłona gumowa. Chyba jakaś lipa była założona na sprzedaż. Troszkę trżesie kierownica ale to bedą koła niewyważone,juz jadą zimówki wiec zobacze mak bedzie na nowych gumach.



Sprzedam pod zamowienie nowe Navi i Antyrady.50% Taniej. Mam rowniez Seata Alhambre AFN.




Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name