Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co to za chrupanie (zonk)
#1
Panowie mam taki problem dziś zaczęło mi coś chrupać w prawym kole. Do tej pory to tylko chrupało przy skręconych kołach, a dziś zaczęło również przy jeździe na wprost. Co to może być? W dalszym ciągu przegub zewnętrzny?
[b]VW SHARAN 1.9 TDI
Aroska 1.0
Odpowiedz




#2
manszety masz cale na przegubach?? Ja bym szukal wpierw w przegubach.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
Właśnie jutro wchodzę do kanału. Ale jeśli prawy zewnętrzny chrupał przy skręcie to po większym uszkodzeniu może chrupać też na wprost?
Manszety to te gumy? A jeśli gumy są uszkodzone to co wtedy można nałożyć smaru i będzie git?
[b]VW SHARAN 1.9 TDI
Aroska 1.0
Odpowiedz
#4
nie będzie git
jak chrupie na skręcie to już powód żeby go zmienić
Apetyt żarłoka [Obrazek: icon3.png]
[Obrazek: 5uo8iu.gif]
Odpowiedz
#5
JElsi to poczatki i nie bylo duzo jezdzone a wina jest to z emanszeta była rozdarta i dostala sie woda lub w okresie zimowym snieg to przegub do uratowania poprzez wymiane manszety oraz umycie przegubu wewnatrz plus zaaplikowanie nowego smaru.
Jesli jest to przegub kulowy to nawet ja bedzi epsztykal to spkojnie takie regenerowalem z powodzeniem we wlasnym zakresie i po naprawie chodzily jak nowe. Trzeba tylko miec sprzet odpowiedni oraz wiedziec jak to sie robi+ odrobina cierpliwosci i zabawy przy rozbieraniu i skladaniu przeguby na czesci pierwsze.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#6
wojci a jak już też chrupie na wprost? To co?
wesol niestety nie będę sie bawił bo nie mam bladego pojęcia. A co myślisz o przegubie za cenę w okolicy 150-200 PLN
[b]VW SHARAN 1.9 TDI
Aroska 1.0
Odpowiedz




#7
przeguby kupuje sie tylko ori. Zadnych zamiennikow.

Moze byc jeszcze ogolnie dobry bo jak sie dostaje woda do przegubu to masz odrazu takie odglosy. Mialem cos takiego w poprzednim golfie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#8
Mam nadzieję że do domu dojadę i jutro do garażu również ale dzięki za wskazówki.
Nie za bardzo wiem jak z takim chrupaniem jechać.
[b]VW SHARAN 1.9 TDI
Aroska 1.0
Odpowiedz
#9
co znaczy ori?
Kto robił ori na montaż fabryczny?
Apetyt żarłoka [Obrazek: icon3.png]
[Obrazek: 5uo8iu.gif]
Odpowiedz
#10
ori robil GKN czyli koncern zrzeszający Lobro i Spidana. TO dwie najlepsze marki jesli chodzi o przeguby. Niestety niekiedy nie ma dostepnych podzepsolow takich jak przegub wewnetrzny czy zewnwetrzny osobno tylko całą półoś trzeba zakupic i do tego jeszcze kałcja bo trzeba zdać starą półoś.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Star Chrupanie przy zmianie biegów hetes 0 1,398 06-02-2016, 09:43
Ostatni post: hetes

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości