Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Malowanie zacisków ... Sharan
#11
(15-05-2013, 09:25)robertkol napisał(a): Czarna farba do malowania kominków. Do kupienia w Castoramie.

Nie nadaje się - temperaturę wytrzymuje wysoką, ale to są farby silikonowe i zerowe właściwości antykorozyjne - będzie wychodzi rdzawy nalot i to bardzo szybko.
Odpowiedz




#12
Witam zaznaczone na tarczy hamulcowej w załączniku miejsce czy można to normalnie pomalować ponieważ mam zardzewiałe ! Sad


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#13
Można.
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#14
Dzięki wielkie a jaki kolor byście proponowali zacisków do mojego sharana ze zdjęcia profilowego ? Myślałem nad srebrnym
Odpowiedz
#15
Żółty/czerwony bym zapodał do swojego, a mam w takim samym kolorze jak Ty Smile
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#16
czerwone oklepane,wiec lepiej żółte
Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić.
Odpowiedz




#17
EE tam ja tam mam pomalowane i jeszcze nigdy nic nie ściekło Smilepomalowane oczywiście farbą specjalną do zacisków Smile
Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić.
Odpowiedz
#18
Oczyść środek dobrze ( jak masz na wiertarce / szlifierce szczotkę to jedz tak ). I pomaluj czym tam masz na czarno i będzie.
Ja miałem pod ręką zwykły czarny spray matowy i nim pomalowałem cienko dosyć bo nie miałem czasu wtedy kiedy to robiłem.
Skutkiem tego jest że w paru miejscach(może 3) widać delikatnie jak się przebija rdza, ale nigdy nic nie ściekło czy coś tym podobnego. W najgorszym razie zacznie odchodzić trochę farba ...

Jak masz stosunkowo nowe tarcze i pordzewiałe środku to możesz wtedy szarpnąć się na coś na wyższą temp. i pomalować.

Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
Odpowiedz
#19
Koledzy,
czy ten wątek jest o malowaniu TARCZ? Na poważnie, czy czegoś nie rozumiem, czy to jaja jakieś? Przecież to jest powierzchnia cierna, więc się zetrze raz-dwa. Poza tym przypuszczalnie to wpłynie na skuteczność hamowania. No więc po co? Jakoś nie ogarniam zagadnienia.
Odpowiedz
#20
Racja, trochę zboczyliśmy z tematu.
Co do malowania tarcz, to rozumiem taki żart kolego Czerwony Wink?
Jednak nie jestem pewien czy to w 100% żart więc dodam że chodzi o pomalowanie "środka" tarczy gdzie są otwory przez które przechodzą śruby od kół, no dobra ale o tarczach fakt już koniec.

Co do zacisków to za niedługo będę zmieniał koła, i odświeżę temat oraz zdam foto-relację co i jak wytrzymało w moim przypadku.
Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Plasti dip - Plasti lak - Malowanie felg i znaczków gumą. piotto0 20 66,263 30-11-2014, 15:59
Ostatni post: piotto0
  Malowanie plastiku rided 3 2,676 27-10-2013, 21:31
Ostatni post: G.T.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości