Ocena wątku:
Jak sprawdzić czujnik ciśnienia oleju?
10-07-2013, 21:00
Post: #1
Jak sprawdzić czujnik ciśnienia oleju?
Witam

Zacznę od początku. Auto odstawiłem do mechanika, regeneracja turbiny, ustawienia kąta wtrysku, ogólne naprawy zawieszenie, wymiana oleju, hamulce.

Olej po przeczytaniu kilku tematów postanowiłem zmienić na 10W40 tak też skonsultowałem to z mechanikiem.

Wczoraj odebrałem auto od mechanika, rano pojechałem w trasę i zapaliła się kontrolka ciśnienia oleju. Zapaliła się po przekroczeniu 2000 tys. zatrzymałem się, zgasiłem silnik odpaliłem i to samo. Więc powolny powrót do domu.

Poczytałem trochę i na 100% wykluczam:

- stan oleju jest ok;
- brak wycieków;
- filtr oleju jest Kann więc raczej nie przez niego;
- wymieniłem czujnik ciśnienia granatowy;
- na tym szarym na filtrze oleju przeczyszczone styki;

Ale wiem że w moim aucie są dwa czujniki ciśnienia oleju, jak je sprawdzić. Szczególnie ten wysokiego ciśnienia bo jego jeszcze nie wymieniłem. Zaznaczam że nie jestem mechanikiem coś tam wiem ale proszę łopatologicznie Smile.

Aha od rana auto stało kilka godzin, jak jechałem nim do mechanika to nic się nie działo, po zabiegu czyszczenia styku i wymianie jednego z czujników, przejechałem się troszkę (35km) i kontrolka się już nie zaświeciła. Wiec tak jakby wróciło do normy. Ale wole sprawdzić czy te czujniki pracują prawidłowo
Reklama

10-07-2013, 22:15
Post: #2
RE: Jak sprawdzić czujnik ciśnienia oleju?
najlepiej to sie wykreca czujniki i wkreca manometr. Tu mamay przyklad dokladnie teog co nie woolno robic jak sie zapali kontrolka od cisnienia oleju. Odrazu gasimy silnik. To bardzo dobrze ze tak zrobiles. Mozna odpalic zaraz odrazu czy tam po jakiejs chwili ( np 5 minut postoju). Dotąd jest okej. Z palącą kontrolka cisnienia oleju pod zadnym pozorem nie kontynujemy dalszej jazdy chcoby nie wiem co. Tak sie nie robi. JEst duza szansa ze to niestety nie czujniczek siadniety czy kabloteka i mozemy szybko stracic motorownie. czujnik masz wkrecony tu w podstawe filtra oleju.
Jednak jesli pozniej juz sie kontrolka nie zapaliła i silnik nie odlecial do krainy wiecznych lowów to jest raczje szansa ze albo awaria kabloteki albo czujnika albo jakis brud sie dostal pod zaworek przelewowy w pompie oleju.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-07-2013, 22:25
Post: #3
RE: Jak sprawdzić czujnik ciśnienia oleju?
Tak wiem że się nie kontynuuje jazdy w takim stanie, dlatego zanim odpaliłem sprawdziłem to co mogłem na trasie, stan oleju i kulturę pracy silnika (wiem jak pracuje silnik bez smarowania bo kiedyś u znajomego turbina się rozszczelniła więc wiadomo co się stało).

Ważny fakt jest taki że kontrolka paliła się ponad 2k obrotów.

Znalazłem sposób na sprawdzenie okablowania czujnika niskiego ciśnienia. W trakcie pracy podać mu masę i kontrolka się zapaliła i jak odjąłem masę zaraz zgasła. Więc okablowanie tego czujnika jest ok i czujnik też nowy.

Interesuje mnie jak sprawdzić czy kable od czujnika wysokiego ciśnienia są ok?
11-07-2013, 15:45
Post: #4
RE: Jak sprawdzić czujnik ciśnienia oleju?
Hej dobra znalazłem odpowiedź na swoje pytania... chyba.

Prosiłbym o rozwianie moich wątpliwości ewentualnie jakby mógł ktoś to sprawdzić jak jest u nieg to byłoby miło.

Czujnik wysokiego ciśnienia - kolor szary - w podstawie filtra oleju - pojawia się na nim masa w momencie odpalenia silnika i jest cały czas (jak spadnie ciśnienie to masa znika) idzie do licznika kabelkiem koloru żółtego i jest to pin 8 w czerwonej wtyczce licznika.

Czujnik niskiego ciśnienia - kolor niebieski - po prawej stronie głowicy parząc od przodu. Masa pojawia się na nim w momencie włączenia zapłonu i po odpaleniu masa znika (chyba że ciśnienie jest złe to się pojawia). Idzie do licznika kablem czarno-niebieskim i wchodzi do licznika w czerwonej kostce jako pin 9.

Czy jest to racja? Jeżeli tak to u mnie wadliwy okazał się czujnik wysokiego ciśnienia ponieważ po odpaleniu nie było na nim masy, teraz na nowym masa pojawia się w momencie odpalenia.
11-07-2013, 16:54
Post: #5
RE: Jak sprawdzić czujnik ciśnienia oleju?
mozesz pstryknac jakas fotke bo jakos nie kojaze tego czujnika niskiego cisnienia w glowicy w VP'ku. W PDkach tez to jest?? Moze za pare minut to sprawdze u siebie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
11-07-2013, 20:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2013 20:46 przez marecki_name.)
Post: #6
RE: Jak sprawdzić czujnik ciśnienia oleju?
hej jutro pstryknę fotkę. A dzisiaj wycinek z etki.

Podobno w vp też jest


Załączone pliki Miniatury
   
12-07-2013, 12:24
Post: #7
RE: Jak sprawdzić czujnik ciśnienia oleju?
No więc Panowie i Panie wszystko co pisałem się potwierdziło. Winą za paląca się kontrolkę były czujniki. Byłem dzisiaj na sprawdzeniu ciśnienia i przy 2k było 2,6 a minimum co musi być to 1,8.

Koszt naprawy - 30 - 40 zł
Czas - sprawdzenie i wymiana - 1h
12-07-2013, 13:56
Post: #8
RE: Jak sprawdzić czujnik ciśnienia oleju?
Dzieki za info i mozesz to wrzucic do porad dla potomnych.



Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
06-03-2016, 19:35
Post: #9
RE: Jak sprawdzić czujnik ciśnienia oleju?
Witam.A ciśnienie sprawdzałeś na wyjściu czujnika przy głowicy czy przy filtrze oleju-pytam,bo również muszę to sprawdzić u siebie.
03-10-2017, 20:44
Post: #10
RE: Jak sprawdzić czujnik ciśnienia oleju?
Witam wlasnie jestem po awari turbiny silnik asz 1,9 rok2007 po wymianie na zregenerowana i przejechaniu ok 100 km na zimnym silniku rano ok 5 stopni i przejechaniu ok 200metrów zapaliła sie kontrolka cisnienia oleju wczesniej nigdy sie nie zapaliła tylko poziomu wczoraj i dzis zapaliła sie rano na zimnym pojechalem do mechaniora co robil turbo posprawdzał czujnik tylko nie iwem czy mam dwa czy jeden od cisnienia wyjał czujnik i sprawdził cisnienie tylko nie wiem czy przy 2tysiach obrotów wyszło mu ok 1,2 bara stwierdzil ze silnik do remontu panewki na wale itd co o tym stwierdzeniu mechanika mozna pomyslec ma rację? Nie iwem co robic robic remont czy sprawdzac jeszcse te czujniki itd




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Procedura dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni Jatco jf506e tiptronic dymas522 57 43,859 15-03-2024 21:42
Ostatni post: Łukasz12502
  1,9 korek spustowy oleju, czy trzeba zdejmować osłonę? m-blue 7 1,144 25-05-2023 18:15
Ostatni post: Niemago
  Sharan 1.9 asz napięcie czujnik położenia wału Marcin...11 0 354 18-02-2023 11:04
Ostatni post: Marcin...11
  sharan 2.0 TDI BRT- naprawa/uszkodzona pompa oleju andrz6 26 28,871 30-01-2023 12:04
Ostatni post: wesol
  Ropa w oleju Biedron24 3 1,019 05-04-2022 14:51
Ostatni post: wesol
  Czujnik od sterowania podciśnienia turbiny krzychu2020 2 907 02-12-2021 09:46
Ostatni post: krzychu2020
  Czujnik temperatury klimatyzacji Sali92 0 857 22-07-2020 19:33
Ostatni post: Sali92
  Rozszczelnienie turbiny/wyciek oleju jp4321 9 6,138 23-09-2018 13:27
Ostatni post: wesol
  ASZ ubywa płyn chłodniczy, jak sprawdzić gdzie? robertkol 39 14,979 03-05-2018 13:19
Ostatni post: wesol
  Ciśnienie oleju - za duże toma126 8 3,866 31-03-2018 15:10
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name