Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wydajna jest Wasza klima?
#1
Witam.Mam klimę z nawiewem na tył w podsufitce,temperaturę ustawiam na 22*c .Jak były upały po 35*c to prędkość wentylatorów (przód,tył) cały czas była na max. i nie mogłem powiedzieć że wewnątrz był komforcik.
Klima działa poprawnie,nigdy nie dawała znaków że coś jest nie tak.
Jak to u Was wygląda,bo nie jestem pewien czy powinienem jechać na przegląd i ewentualne dopełnienie czynnika?
Zaznaczam że przy 30*c nie mam zastrzeżeń do wydajności klimy,w środku przyjemnie i wiatraki schodzą z prędkości.
Odpowiedz




#2
a ustaw na LO i wtedy sprawdz jakim powietrzem dmucha. Termometr przykladzasz do nawiewów i czekasz tak z 5 minut na pracujacym silniku i zamknietych drzwiach i oknach. Predkosc wentylatorow regulujesz sam na ustawieniu LO bo jak ustawisz sobie 21 stopni czy tam AUTO to juz klimatronik sam decyduje jaka predkosc i jak miesza powietrze cieple z zimnym.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
U mnie przy Hiszpanskich upalach po ok. 5 minutach jazdy zchodzi z obrotow. Ustawione mam przod 23 tyl 24 i auto.
Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
Odpowiedz
#4
Wiem że można reguować,ale na auto i 22 dmucha na maxa a i tak nie wyrabia.
Mam termometr z sondą na kabelku to sprawdzę przy najbliższej okazji.
Odpowiedz
#5
na auto 22 to nie bedzie dmuchac lodowatym powietrzem wiec jesli chcesz szybko schlodzic w kabinie to masz ustawic na LO i nawet wiatraka tez niekoniecznie na maxa tylko tak prawie na maxa. chyba ze obieg zamkniety to na maxa i dobrze jest tez jechac w miare szybko a nie na postoju bo wtedy p[ed powietrza studzi lepiej skraplacz. Poza tym mam nadzieje ze masz tam drozny przeplyw powietrza na skraplaczu i na chlodnicach wodnych bo to ma duzy wplyw na wydajnosc klimy.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#6
Sorki ale z tym LO to przesada i nie ma to znaczenia bo zimne powietrze czy dasz na lo czy na 22 w lecie jest tak samo zimne co najwyżej ilość wyrzucanego powietrza z wentylacji się zwiększa lub zmniejsza w trybie AUTO. do osiągnięcia zadanej temperatury w tym przypadku 22.
Będzie dmuchać zimnym na 22 tym bardziej jak dasz jeszcze nawiew na maxa oczywiście wtedy tryb AUTO się wyłaczy i temperatura na wyświetlaczu nie ma znaczenia no chyba że dasz +30Cool. to wtedy dmuchnie ci z nagrzewnicy ciepełkiem.
Na Auto też będzie już dobrze dmuchać oczywiście wtedy dmuchanie zależy od temperatury wewnątrz jeśli jest ukrop w aucie dmucha praktycznie na maxa i z czasem Automatycznie nawiew zmniejsza intensywność wiania bo w aucie robi się chłodniej.

Jeszcze jedna rada najlepiej jak wchodzisz do nagrzanego samochodu najlepiej szyby w dół przejechać ze 200 metrów przewietrzyć samochód , zamknąć szyby i wtedy klima.
Jeśli uważasz że za słabo wieje zimny proponuje sprawdzić ilość czynnika w układzie w ciągu roku może go ubyć nawet 15%.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz




#7
I tu z Daneczkiem sie zgadzam. Tak jak pisalem u mnie nawet przy ustawce na 23 wieje tak samo zimnym jak przy 22 czy lo, a przy lo jak wiatrak chodzi na maxa to mysle ze uklad i tak nie nadazy schlodzic tak wielkiej masy powietrza jak przy np. 80% dmuchawy.
Wita Rafal
Sharan 2006 AUY
Bylo 118 kucy jest 142 po malym lajcie
Byl standard wizualny ale idzie ku lepszemu Big Grin
Odpowiedz
#8
sharan2004 ale klimatronik też działa jak manual nie ma problemu tu akurat problem leży raczej w słabym ciśnieniu w układzie trzeba by sprawdzić ilość czynnika.
Druga sprawa Manualna nie ma dwuch stref miałem okazje jechać jako pasażer w Sharanie w upale w Czarnogórze, dla mnie jedna strefa nie wydala bo przód musi dmuchać naprawdę mocno żeby tył miał chłodek , a znów z przodu jest już za zimno.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz
#9
cisnienie jest takie samo czy masz 700 g czy 500g. Tak jak w sztaplarce czy jest butla pelna cze zostalo 2 kg to cisnienie w butli jest takie samo. Fakt dwie strefy to nie jedna.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#10
sory chodzi że za mała ilość czynnika dlatego może mieć wydajność słabą.
Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  vcds 08 klima ? dement 1 700 04-05-2021, 14:47
Ostatni post: dement
  Sharan Klima zamarza lolobb 8 1,822 05-03-2020, 08:07
Ostatni post: wesol
  Sprawna klima nie chłodzi Patrol 23 4,639 22-05-2017, 15:17
Ostatni post: kapec
Sad Klima działa, ale po godzinie słabo wieje z kratek tom_mil 6 1,823 21-06-2016, 21:50
Ostatni post: mamwi
  Klima nie działa... ale jest sprawna xD iruss 1 1,217 27-04-2016, 14:14
Ostatni post: tolus24
  Klima chlodzi 30-60 sec po wlaczeniu. adampyrek 3 2,089 01-07-2015, 08:07
Ostatni post: adampyrek
  klima chodzi tylko na 1 biegu raaza 14 6,722 27-06-2015, 19:57
Ostatni post: DDiablo
  klima nie działa - jestem bezradny - proszę o pomoc Kraków pawlicam 13 7,161 06-05-2015, 17:31
Ostatni post: inside4
  Klima nie działa dawidssd 18 12,174 03-04-2015, 12:10
Ostatni post: karol_17
  klima słaba junak1956 37 16,762 14-09-2014, 22:06
Ostatni post: junak1956

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości