Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wydajna jest Wasza klima?
#11
Dziś użyłem termometru z sondą na kabelku (wprowadziłem na 4cm w środkowy nawiew).
Temperatura na zewnątrz 19*c, economy LO temperatura na tarmometrze 22,4*c ,zacząłem jechać włączyłem auto i LO ,po 2 minutach termometr pokazywał 10*c a po 5 minutach 8.3*c ,niecała minuta na światłach i wzrost do 8.8*c.
Myślałem że jeśli mało czynnika to klima zacznie migać....
W upały zawsze otwieram 4 okna,mam z klucza.
Odpowiedz




#12
to i tak slaby wynik coś. ja przy otoczeniu gdzies okolo 24 stopni auto stalo na podjezdzie chyba z niecale 10 minut na dmuchaniu zimnem na nogi na termometrze usytuowanym wlasnie w okolicach nóg mialem 6 stopni.
Ustawienia auto i LO sie nie da ustawic bo to wyklucza samo z siebie. AUTO oznacza ze klima sie automatycznie reguluje na dana temeperature zadana. Poniewaz LO oznacza ze do bólu ma dawać zimne powietrze to nie moze sie cokoliwiek regulowac. AUTo moze dzialac dopiero jak ustawisz jakąś zadana temeprature. Poza tym jesli ustawisz np 21 stopni i zapodasz auto to zapamietuje to sobie i nawet jak nastepnego dnia wsiadziesz do auta i nawet grzebiac nastawami recznymi bedzies zjechal i nagle wcisniesz przycisk AUTO to na panelu zauwazysz ze pojawi sie wlasnie temp 21 stopni i do tej bedzie dążyć klimatronik by uzyskac w kabinie.

Co do temp z nawiewu wylatujacego powietrza to wlasnei wracalem z pracy 20 minti temu i wyobrazcie sobie ze dajac na LO mam wyraznie ziemniejsze powietrze nic jak dam na powiedzmy 20 stopni. Ciekawe czemu skoro piszecie ze to czy nastawie Lo czy 19 czy 21 czy 23 to ma nie robic różnicy bo jest wylaczony ECON ( czyli kompresor chodzi) i powinno dawac wg waszej teroii takie samo powietrze z nawiewu czyli zimne.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#13
Tak tak,AUTO wyklucza LO.Miałem na myśli to że ja wciskając AUTO włączam sprężarkę,może są jakieś inne sposoby załączenia sprężarki ale nie zgłębiałem tego.
Teoretycznie ustawiając np. 20 stopni automat tak długo powinien podawać zimne na maxa aż osiągnie
żądaną temperaturę,dopiero potem może zwolnić i zacząć mieszać.Z ciekawości sprawdzę jutro termometrem.
Odpowiedz
#14
Przy ostatnich upałach 35 stopni klimę ustawiałem ręcznie na LO i max nadmuch obie strefy, po 15 minutach był błogi chłodek, a po kolejnych 10ciu robiła się gęsia skórka i zmniejszałem moc nadmuchu pozostawiając temperaturę na LO. Było ok. AUTO raczej nie używam. 2 lata temu temperaturę na wylocie miałem ok 5 stopni, do tej pory nic nie robiłem.
Odpowiedz
#15
(11-07-2013, 20:56)tacini napisał(a): Miałem na myśli to że ja wciskając AUTO włączam sprężarkę,może są jakieś inne sposoby załączenia sprężarki ale nie zgłębiałem tego.

I tu wlasnie dochodzimy to sedna sprawy. Jak mozna sie samemu domyślić tryb AUTO oznacza tautomatyczny. Wiec praca steruje klimatronik- panel. Czyli w automacie moze mieszac powietrze cieple z zimnym moze regulowac predkosc nadmuchu, moze zalaczac kompresor lub go wylaczac. Auto to auto. Gdy jedziesz i pali sie ECON i wcisniesz ten pryzcisk i zgasnie ten napis na panelu to wtedy masz wlaczony kompresor i nic go nie wylaczy chyba ze awaria lub temperatura otoczenia bedzie jak zimowa porą w okolicach zera stopni.
Tryb auto w celach oszczednosciowych paliwa itp jesli wykryje ze powietrze z dworu ma nizsza temperature niz w kabinie to wylaczy kompresor i bedzie chlodzic powietrzem z zewnatrz. Tryb wylaczonego econ poprostu jst jakby regulacja manualną i spowoduje nam ze duzo szybciej bedziemy mieli chlodono w kabinie.

Owszem jesli mamy w kabinie cieplo a jeszcze cieplej na dworze to pryz trybie AUTO bedzie dmuchac tez mocno chlodem ale jak to jest tam regulowane to tak do konca nigdy nie sprawdzalem. Nie chce mi sie poprostu sprawdzac vagiem jak sa klapki pootwierane w tym trybie i czy pracuje kompresor czy nie. Ja w sumie tez nie uzywam trybu AUTO tylko raczje manualnie reguluje sobie temp w kabinie.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#16
Dziś zrobiłem poza miastem 70km,słońce 29*c (w kabinie 40*c) zacząłem od LO wentylatory wskoczyły na max. Po 10 min termometr pokazywał 9,3 (3 cm wsunięty w środkowy nawiew przy kierownicy) , przełączyłem na AUTO (ustawione 22*c) prędkość obu wiatraków spadła i myśle że dlatego powietrze mogło się bardziej schłodzić,bo po 2 min term. pokazywał 8.3 .Póżniej wzrastało spadało ale już tak niskiej nie osiągnęło.
Odpowiedz




#17
rozmawialem z tym kolesiem od klim to mi mowil ze w vagach z klimatronikiem to jest tak ze w trybie manualnym ( wylaczony econ) to tak czy siak klapy i mieszanie powietrza cieple zimne jest caly czas sterowane przez elektronike panelu. Przy trybie auto to mowil ze w zasadzie jest to tryb od automatycznje regulacji nawiewu czyli tak samo pracuje klimatronik jesli chodzi o mieszanie i przestawianie klap i mieszanie powietrza cieplego i zimnego ale ustawia wiatraki tak z epoczatkowo chodza pelna kita albo prawie pełna kita a pozniej zwalniają po schlodzeniu.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#18
Dwa dni temu serwisowałem klimę, było 775 g. czynnika ,nabiłem do 1100 g.
Odpowiedz
#19
A ile dokładnie powinno być czynnika?
Odpowiedz
#20
tyle co na wlepie jest zaleznie od tego jaka masz klime czy jedno czy dwu strefową. Tu kloega zapewne ma dwu bo zapodal 1100 g
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  vcds 08 klima ? dement 1 700 04-05-2021, 14:47
Ostatni post: dement
  Sharan Klima zamarza lolobb 8 1,824 05-03-2020, 08:07
Ostatni post: wesol
  Sprawna klima nie chłodzi Patrol 23 4,640 22-05-2017, 15:17
Ostatni post: kapec
Sad Klima działa, ale po godzinie słabo wieje z kratek tom_mil 6 1,823 21-06-2016, 21:50
Ostatni post: mamwi
  Klima nie działa... ale jest sprawna xD iruss 1 1,217 27-04-2016, 14:14
Ostatni post: tolus24
  Klima chlodzi 30-60 sec po wlaczeniu. adampyrek 3 2,089 01-07-2015, 08:07
Ostatni post: adampyrek
  klima chodzi tylko na 1 biegu raaza 14 6,722 27-06-2015, 19:57
Ostatni post: DDiablo
  klima nie działa - jestem bezradny - proszę o pomoc Kraków pawlicam 13 7,180 06-05-2015, 17:31
Ostatni post: inside4
  Klima nie działa dawidssd 18 12,174 03-04-2015, 12:10
Ostatni post: karol_17
  klima słaba junak1956 37 16,762 14-09-2014, 22:06
Ostatni post: junak1956

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości