Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkoda całkowita w Interrisk!
#1
Miałem przygodę: http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...849&page=3.
Droga należy do miasta i polecono mi kontaktować się z ubezpieczycielem. Likwidator szkody Interrisk ( telefoniczny ku......wiszon) stwierdził, ze po oględzinach będę mógł naprawiać auto. Kosztorys zostanie sporządzony i przesłany po oględzinach.
Był rzeczoznawca i w opinii technicznej wyrąbał podsumowanie< że naprawa pojazdu jest ekonomicznie nieuzasadniona, czyli szkoda całkowita. Nie miałem do czynienia z takim przypadkiem i teraz nie wiem czego mogę się spodziewać.
Interrisk rozpatruje sprawę szkody całkowitej i dziś dostałem info od nich, żeby nie naprawiać Sharana Huh. Części już kupione. Mechanik umówiony.
Pytanie: Co te dziady kombinują z tą szkodą całkowitą? Jaki może być sposób na korzystne dla mnie załatwienie tej sytuacji?
VW Sharan TDI AUY
AUDI A6 C5 Quattro APS
Odpowiedz




#2
chodzi o to że wartość auta wg nich przekroczyła wartość naprawy
ale dla Ciebie to nie jest zobowiązujące możesz wziąć kasę i naprawić auto i jeździć
Apetyt żarłoka [Obrazek: icon3.png]
[Obrazek: 5uo8iu.gif]
Odpowiedz
#3
ja bym naprawial. Napewno wyjdziesz do przodu na tym.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#4
(13-07-2013, 08:09)wojci napisał(a): chodzi o to że wartość auta wg nich przekroczyła wartość naprawy

Raczej odwrotnie Wink Ja też bym wziął kasę i naprawił Wink
SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
Odpowiedz
#5
ojno tak co innego myślałem co innego napisałem
Apetyt żarłoka [Obrazek: icon3.png]
[Obrazek: 5uo8iu.gif]
Odpowiedz
#6
Poczekaj dostaniesz uznanie szkody calkowitej dostaniesz 70% wartości dla nich wraka a dla ciebie auto do zrobienia zrobisz i wyjdziesz sporo na plus przezylem ten temat
Odpowiedz




#7
No właśnie, auto będę naprawiał i to już, bo muszę jeszcze zrealizować plany wakacyjne. Tyle, że mam obawy, że auto zrobię teraz. Większość prac wykonam samodzielnie, a oni zarządzą kolejną ekspertyzę i widząc to, że sharan naprawiony zażądają faktur i wycofają się z szkody całkowitej a mi zaproponują jakiś śmieszne pieniążki.
VW Sharan TDI AUY
AUDI A6 C5 Quattro APS
Odpowiedz
#8
Tak moze byc lepiej poczekaj z naprawa ... Lub dzwon do nich i przyciskaj ze potrzebujesz. Auto
Odpowiedz
#9
Jak to w jednej piosence to jest polska stary tu sie ciężko oddycha
Odpowiedz
#10
Bo ubezpieczyciele patrzą tylko z korzyścią dla siebie.
Arthezz Listonosz In-Post
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości