Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
brak turbo, po ponownym odpaleniu wraca
#21
Witam kolegow
Problem rozwiazany okazalo sie ze waz od intercoolera pekl i nie bylo cisnienia doladowania waz wymieniony i problem zniknal ale tak czy owak dziekuje za zainteresowanieWink pozdrawiam
Autko to Sharan 1.9 TDI 1997 o magicznej mocy 90km.Dodgy
Odpowiedz




#22
zalezy tez ile tak jezdziles z ta dziura w wezu bo to powoduje ze turbo pompuje jak oszalale a i tak nie moglo napompowac zadanego. To z kolei powoduje ze turbo jest eksploatowane ponad to co jest w stanie wytrzymac. Dlatego tez zawsze mowie ze takie elementy jak turbiny nie psuja sie czesto bez przyczyny. Zazwyczaj albo przeladowuje z roznych przyczyn albo dziura w IC albo wezach i wtedy to nam usmierca suszarki. Ludzie nie wiedzą ze cos jest nie tak i tak sobie smigaja a pozniej jest bum i suszarka odleciała.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#23
Koledzy

Chcialbym cos jeszcze zapytac bo turbina dziala ale jest takie cos ze nie sziala tak jak powinno bo nie ma tego cos glosniej silnik pracuje i powiedzmy ze nie idzie tak zwawo podrzuccie pomysl co to moze byc
Autko to Sharan 1.9 TDI 1997 o magicznej mocy 90km.Dodgy
Odpowiedz
#24
Kolego warto by było "przyjrzeć" się wtryskom. Ja też miałem zmulone auto strasznie, na VAGu żadnych błędów, wszystko w tolerancji.
A jednak dopiero po podmianie wtrysków auto ożyło i ucichło.
Odpowiedz
#25
Witam

Pokopie i dam znać czy udało się coś znaleźć

Pozdro
Autko to Sharan 1.9 TDI 1997 o magicznej mocy 90km.Dodgy
Odpowiedz
#26
Miałem podobne objawy w swoim sharanie. Okazało się, że potrzebna jest regeneracja, bo miałem zablokowany zawór upustowy. Odesłałem tu i jestem niesamowicie zadowolony! wcześniej auto nagle traciło moc, tak jakby odłączało turbo.
Odpowiedz




#27
Dzień Dobry wszystkim!
Już jakiś czas temu pisałem o tym, że po puszczeniu pedału gazu coś szoruje (jakby pokrywka o pokrywkę, czasem na filmach z tuningowanymi autami podobny dźwięk słychać). Czytałem, że może to być zawór EGR, mogą być węże ciśnienia itp. Mechanika mam umówionego na za tydzień, bo efekt się nasilił znacznie.
Dziś podczas jazdy nagle auto straciło moc. To znaczy na jałowych obrotach normalnie się wkręca na obroty, ale podczas jazdy gdy wskazówka przekracza 2000 obr/min auto jakby dusi się ale konsekwentnie dalej idzie (tyle że o wiele wiele słabiej). Nic nie kopci, nic nie wyświetla się na tablicy przyrządów (nie mam programu diagnostycznego).
Pytanie: co by to mogło być
Pytanie najważniejsze: muszę jeszcze dziś pokonać 150 km i nie mam innego wyjścia - czy usterka jest groźna dla silnika?
Odpowiedz
#28
R.I.P. turbina. To tarcie to pewnie wirnik szlifował obudowę. Ja bym nie ryzykował jazdy. Jak wywali ci olej przez turbinę to w najgorszym przypadku możesz nawet silnik zatrzeć
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz
#29
Myślałem o tym, ale z drugiej strony dźwięk byłby też podczas dodawania gazu. Tak mi się wydaje. Turbina nawet gwizdać za bardzo nie chciała przy przyspieszaniu. Ciuchutko.
Po odjęciu gazu tylko był ten dziwny dźwięk
Odpowiedz
#30
Odepnij rurę od intercooera i zobacz, czy oleju w środku nie ma. Może być "zapocona", ale nie może się lać ciurkiem.
Powyżej 2000 rpm zaczyna działać geometria, jeżeli turbina przeładowuje lub niedoładowuje to będą takie objawy, bo przy przeładowaniu silnik przejdzie w tryb awaryjny (i trzeba go zgasić i odpalić żeby zrobić reset ECU) a jeżeli nie doładowuje to będzie muł.
Tu jest też ryzyko, że jak masz duże luzy na panewkach turbiny to może wpompować ci olej do układu ssącego i silnik może dostać samozapłonu, a tego byś nie chciał, naprawdę. A jeżeli to szuranie jest faktycznie z turbiny, to te luzy masz duże.
Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  VW Sharan 2.0 tdi BRT turbo po regeneracji pozno wstaje? MarcinW 21 10,560 23-09-2023, 20:38
Ostatni post: wesol
  SHARAN 1.9 AUY BRAK NAPIĘCIA NA WTYCZCE CZUJNIKA POŁOŻENIA WAŁU pyton2009.95 0 346 04-06-2023, 15:04
Ostatni post: pyton2009.95
  BRT - Zapchany DPF? Kończące się turbo? gbawol 0 555 13-03-2022, 18:18
Ostatni post: gbawol
Question Turbo nie działa, MAF zmierzony większy od planowanego f0ff 6 1,878 07-04-2021, 11:52
Ostatni post: f0ff
  1.9 tdi AFN brak mocy, logi edhar 5 1,737 21-03-2021, 13:54
Ostatni post: Bogos
  AUY - Brak przyspieszenia auto-muł Asz1986 2 1,511 11-05-2020, 02:21
Ostatni post: wesol
  regulacja sztangi turbo??? lysy-karll 55 30,618 23-08-2019, 11:40
Ostatni post: majronn
  TDI - brak mocy fidamek 121 102,798 30-04-2019, 22:28
Ostatni post: Thepantis
  Brak dogrzewacza/wymonotowanie, zawór obiegu płynu/zmiana obiegu jolantcha61 62 34,591 28-11-2018, 21:53
Ostatni post: wesz82
  AUY - problem po wymianie/regeneracji turbo kowalwalcz 33 9,432 20-11-2018, 09:06
Ostatni post: wesz82

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości