Ocena wątku:
  • 32 głosów - średnia: 3.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana na/aktywacja MFA 96>00 - funkcje komputera pokładowego/problemy
#81
Gdzies na forum czytalem ze zegary galaxy maja dodatkowo funkcje mfa, ilość km do przejechania na paliwie w baku.
Odpowiedz




#82
daruj sobie tą funkcję tak samo możesz sam oszacować na podstawie wskaźnika poziomu paliwa Big Grin i pewnie będziesz dokładniejszy
Odpowiedz
#83
Witam.Jest to mój pierwszy temat i zarazem post na forum także Witam Wink
Tak dla ścisłości, jestem posiadaczem Galaxy MK1 AFN z końca 99 roku.
Teraz może wróćmy do tematu... Mój Galaxy jest to bieda wersja, ręczna klima, dwie elektryczne szyby i abs. Ostatnio padł mi licznik a konkretnie to wyświetlacz przebiegu.Kupiłem nowy licznik z MFA o numerach 7M0920822N, stary 7M0920801C, do tego zakupiłem również manetkę MFA wraz z tempomatem.Niestety mój Galaxy nie posiada w instalacji drugiej czarnej kostki jak i kostki do manetki, z dorobienie wiązki nie sprawi mi problemu,kostki do licznika i manetki również posiadam.Cały problem polega na tym iż nie wiem gdzie, w który pin się wpiąć manetką od MFA oraz czarną kostką.Nigdzie nie mogę znaleźć schematu, pinout czarnej kostki, tak samo kostki manetki. Przeszukałem masy wątków na kilku forach polskich i zagranicznych i jeżeli coś jest to na zasadzie takiej że nic z tego dalej nie wynika.Czy jest ktoś w stanie mi z tym pomóc? W razie czego posiadam VCDS oraz vag tacho.

Co znalazłem to jedynie taki schemat:
Rozpiska pinów drugiej kostki przy liczniku:
Wszystko fajnie pięknie ale pod jakie piny podpiąć się manetką w czarną kostkę? W manetce przecież nie mamy tylko 2 pinów tak jak to wynika z tego schematu poniżej 14 i 15 pin MFA a co dalej?

1- Drzwi LP Tak samo tutaj, pod który kabel drzwi się podpiąć? czy to obojętne?
2- Drzwi PP
3- Drzwi LT
4- Drzwi PT
5- Klapa bagażnika
6- Światła PP
7- Światła LP
8- Światła PT
9- Światła LT
10- ACT (pin 23 klimatronik)
11- ACT (pin 8 klimatronik)
12-
13- poziom płynu spryskiwacza(B7
14- MF1
15- MF2
16 - temp. oleju (B81)
17-
18- B73 - temp zewn
19-
20- B73- temp zewn
21- sygnał spalania ECU (dla AFN pin 9 w kostce C1 /biało-fioletowy)
Odpowiedz
#84
Witam,mam też zamiar wymienić licznik i dodać manetki, ale moje pytanie gdzie jest immo? Czy jak wymienie licznik może być tak że samochód nie odpali? sharan 98
Odpowiedz
#85
Liczniki możesz wymieniać dowoli. Tam nie ma immo.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#86
Witam, zmieniłem licznik ze zwykłego na taki który pokazuje spalanie temperature oleju itp. Manetki też zmieniłem. Po wymianie nie działają mi zegary tzn mfa działa tylko wskaźniki nie (paliwo temperatura prędkość i obroty) przy włączeniu zapłonu wskaźniki się obracają więc raczej działają tylko później stają. Jaka może być przyczyna czy da się to uruchomić? Huh
Odpowiedz




#87
Witam.

Przede wszystkim od jakiego konkretnie auta masz zegary (bo nie od każdego i nie każde zmienisz bez dodatkowych modyfikacji), po drugie rozumiem, że ten obrót wskazówek po zapłonie to tzw. test zegarów, który nie występuje w standardzie tylko trzeba eeprom edytować i zmieniać wartości komórek i prawdopodobnie ktoś, bądź Ty, źle to zrobił, bądź na zmieniał za dużo. W tym wątku, jak i w kilku innych jest opisane wszystko, jeśli zrobiłeś to prawidło, tak jak zostało to opisane (podpięcie, kodowanie itp.), to masz uszkodzone/źle zmodyfikowany eeprom zegarów, musiał byś zdobyć oryginalny wsad i go podmienić/prawidłowo zmodyfikować i wtedy zobaczyć, jeśli nie pomoże to zegary do wymiany. Chyba, że są jeszcze inne okoliczności, o których nie wiemy/nie informujesz nas.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#88
Licznik i manetki pochodzą z takiego samego sharana jak mój 1,9 afn. Wykrecilem z dawcy i wkrecilem do swojego, nic innego nie robiłem tylko odlaczylem Aku. Po przekreceniu zapłonu wskazówka od temperatury i od paliwa obracają się i wracają. I po odpaleniu samochodu zegary już nie działają. W mfa normalnie się wszystko przełącza. Jest możliwość zgrania tego?
Odpowiedz
#89
Witam.

Jak najbardziej jest możliwość dopasowania tego, pisałem, najpierw sprawdź czy masz wszystkie podłączenia i kodowania prawidłowe i czy np. przy podłączaniu wtyczek do zegarów pin-y Ci się nie podgięły albo czy nie są przyśniedziałe, potem dopiero zabawy z wsadem i sprawdzenie czy zegary fizycznie/elektrycznie nie są uszkodzone.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#90
Witam chciałem dołożyć do swojego szarika MK1 98rok 1.8t MFA , lecz niestety niemam drugiej kostki za licznikiem ma ktoś może gdzie jaki przewód w ecu trzeba przylutowac ? A druga sprawa czy to musi być licznik z 1.8t czy może być z innej benzyny 2.0,2.8... itp
Aktualny numer jaki mam na liczniku to :7M0919863S
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy marecki_name 500 120,970 05-04-2024, 23:27
Ostatni post: tomecek25
  wymiana kabli w przelotkach ( piny, zestaw naprawczy?? ) m-blue 2 407 03-04-2024, 18:06
Ostatni post: wesol
  Wymiana osłony wiązki bagażnika m-blue 1 166 16-10-2023, 14:51
Ostatni post: Niemago
  Tempomat - założenie/aktywacja/problemy - wszsytko z tym związane Focal 248 88,714 03-03-2023, 08:04
Ostatni post: Sabat191
  Sharan wymiana licznika robert147-k 3 579 25-02-2023, 14:26
Ostatni post: robert147-k
  xenoe lewy reflektor - druga wtyczka i ogólne problemy ch0jrak 0 385 05-08-2022, 08:58
Ostatni post: ch0jrak
Shocked Aktywacja MFA od 00'-montaż manetki,spalanie sharanista 175 174,512 12-05-2022, 00:06
Ostatni post: petec
  Podgrzewane fotele - problemy/usterki rieger 83 64,742 08-11-2021, 10:52
Ostatni post: kalamb
Question Problemy z kierunkowskazami ssz 32 18,272 04-03-2021, 23:01
Ostatni post: woiitek
Sad Wymiana żarówki świateł długich alhambra server92 11 3,461 22-02-2021, 18:32
Ostatni post: Bogos

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości