Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Check oil level
#1
Witam,

Od kilku dni wyskakuje mi taki komunikat CHECK OIL LEVEL.

   

Sprawdzałem poziom oleju i jest w porządku. Komunikat pojawia się w momencie uruchomienia silnika oraz przy wrzuceniu biegu, po kilku sekundach i sygnale dźwiękowym znika. Silnik się nie przegrzewa, innych objawów też nie zauważyłem. Czy może ktoś miał taki problem i jest mi w stanie podpowiedzieć?
Czytałem na forum o czujniku ciśnienia, ale w tych przypadkach pojawia się kontrolka na liczniku, chyba że źle rozumuje i u mnie w ten sposób jest to pokazywane.
Co do samego czujnika to jest to co na zdjęciu?

   

Czy jak go wykręcę to poleci olej ? Ten czujnik znajduje się w podstawie filtra oleju.
Pozdrawiam.



Volkswagen Sharan 1.9 TDI, AUY, 2002r. 115KM automat
Odpowiedz




#2
czujnik poziomu oleju masz w misce a nie podstawie filtra.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#3
ok, dzięki.
Jeszcze jedno czy jest możliwość że to olej do wymiany?
Zostało mi do wymiany około 2000km, ale może stracił już swoje właściwości i to dla tego?
Pozdrawiam.



Volkswagen Sharan 1.9 TDI, AUY, 2002r. 115KM automat
Odpowiedz
#4
chyba nie rozumiesz teog napisu co ci sie wyswietla. PRzetlumacze ci "sprawdz poziom oleju" czy tu gdzies jest mowa o jego jakosci?? Te auta nie maja czegos takiego. TO czujnik poziomu oleju lub jego kabloteka jest neisprawna lub poziom oleju jest niewlasciwy i dlatego masz taki komunikat.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#5
komunikat na kompie poziom,kontrolka na desce ciśnienie.
Odpowiedz
#6
kolego mi też się tak wyświetla co jakiś czas otworzę maskę zamkne i spokój jakiś czas w potrzybiu stojąc przodem od przodu auta po prawej stronie jest czujnik otwarcia maski i właśnie przez niego się to dzieje to jest jakoś zaprogramowane że co jakiś czas informuje żeby s prawdzić poziom oleju może on jest uszkodzony i nie ma informacji że była maska otwarta i już jest zamknięta. Tak jest u mnie.
Odpowiedz




#7
Dzisiaj sprawdzałem ponownie olej i jest ok, dolałem trochę płynu chłodniczego bo było trochę za mało i komunikat przestał się wyświetlać. Nie wiem czym to było spowodowane, ale maskę wcześniej otwierałem i nic to nie dawało, może teraz zadziałało, zobaczę co będzie się działo dalej póki co jest OK.
Dzięki za informacje i pomoc SmileSmile.
Pozdrawiam.



Volkswagen Sharan 1.9 TDI, AUY, 2002r. 115KM automat
Odpowiedz
#8
koledzy miałem podobny temat w 1.9 tdi pd najlepiej sprawdz olej po zgaszeniu ok 5 min po u mnie tak było zimny gdy jeden dzien stał to miał połowe ale po zgaszeniu miał słabe pół i dlatego sygnalizuje nawet dobrze ze wczesnie jak za pozno najlepiej miec 3/4 na miarce pompowtryski lubia troche oleju wziasc nawet te zdrowe
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak mocy, check engine, ciężko pali 1.9TDI Alhambra 07 Dawidos01111 5 5,257 13-06-2016, 12:07
Ostatni post: ULTRA
  check engine lopes 1 1,734 29-09-2012, 21:18
Ostatni post: piwek86

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości