Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co potrzeba zeby uruchomic nawigacje
#1
witam jak w temacie czyli co potrzebuje?Radio mam, czy potrzebuje taki adapter http://allegro.pl/adapter-montazowy-do-n...67987.html , zaznaczam ze nie mam orginalnych przewodów(instalacji),napewno musze miec antene to wiem, ale czy to wystarczy zeby uruchomić MFD?, czy coś jeszcze potrzebne jest?
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz




#2
O ile kojarzę, to w tej wtyczce są tylko 4 kable:
4 - czarny - bezpiecznik nr 3
5 - zielono-biały - sterownik ABS (wpięty do czarnej wtyczki, która jest przygotowana w instalacji za zegarami)
17 - czarno-czerwony - podłączony do wstecznych
18 - niebiesko-biały - sterownik ABS (wpięty do czarnej wtyczki, która jest przygotowana w instalacji za zegarami).

Czyli na dobrą sprawę można sobie to zrobić samemu bez większego problemu.

I poza anteną nie potrzebujesz nic więcej.
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.

kiedyś Galaxy 2,3 i Sharan 1,8, teraz MB R500
Odpowiedz
#3
(14-09-2013, 22:37)marcyb3 napisał(a): witam jak w temacie czyli co potrzebuje?Radio mam, czy potrzebuje taki adapter http://allegro.pl/adapter-montazowy-do-n...67987.html , zaznaczam ze nie mam orginalnych przewodów(instalacji),napewno musze miec antene to wiem, ale czy to wystarczy zeby uruchomić MFD?, czy coś jeszcze potrzebne jest?
Podpinasz antenę sat. i ten badziewny adapter, bo ci potrzeba na dobrą sprawę tylko jeden przewód, czyli sygnał GALA z czarnej kostki tego samego radia i powinno śmigac.
O jeszcze potrzebna ci płyta z mapą, czyli TeleAtlas DX.
Oczywiscie kupujesz MFD wersję C,D lub G, bo A i B nie czytają płyt CD w sysytemie DX, czyli będzie brak mapy Polski.
Pozdr.

Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz
#4
gościu napisałe ze nie trzeba podpinać się pod ABS, to wtedy skąd on bierze impuls?coś mi ten adapter śmierdzi tanią chińszcznyzną, poszukam jakiejś orginalnej instalacji może gdzieś znajde
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz
#5
Miałem/mam trochę złącz/adapterów video od tego kolesia i wiedz że tania chińszczyzna to nie jest, do tego koleś zajmuje się tym od baaardzo dawna i zna się na rzeczy.
był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
Odpowiedz
#6
czyli co kupić taki adapterek i antene i bedzie śmigała navi??czy coś jeszcze??płyty nie licze
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz




#7
Polecam zadzwonić do nich, naprawdę wiedzą co sprzedają i znają się na rzeczy. Dzwonisz mówisz jakie masz auto a oni odpowiadają co ci potrzeba. Anteny też mają..........
był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
Odpowiedz
#8
Zwróć uwagę, że i w tym adapterze masz kilka wolnych kabli. Sygnał z ABS jest potrzebny do odczytania prędkości auta, ale można go wziąć tak jak pisze Stefano z Gali z wtyczki radia.
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku.

kiedyś Galaxy 2,3 i Sharan 1,8, teraz MB R500
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kto pomoże uruchomić navi MCD fido 12 8,434 18-12-2014, 07:34
Ostatni post: grzesiekm

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości