Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Światła przód - podłączenie, piny
#11
W SGA też lampy xenonowe robią test silniczków ? Ja u siebie nie zauważyłem, a może powinienem.
Odpowiedz




#12
Witam jak w temacie,
Auto
SEAT ALHAMBRA 2002 1,9 TDI
Wstępnie zakończyłem instalację moich świateł do jazdy dziennej, ale napotkałem pewien problem,a więc:

Po przekręceniu kluczyków ze światełkami nic się nie dzieje, dopiero po odpaleniu silnika światła się załączają i świecą, włączanie świateł postojowych/drogowych również dobrze działa (bo te do jazdy dziennej się automatycznie wyłączają).
Natomiast jak dmuchawa klimatyzacji w środku w aucie (dodam że mam climatronic) jest na wyższym biegu niż na 1, światełka gasną.
Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
Czy w tym momencie spada napięcie powodując wyłączenie światełek do jazdy dziennej?

W załączniku zjęcię gdzie podłączyłem zasilanie po zapłonie
to jest kostka do czujnika od filtra powietrza

Proszę o pomoc
pozdrawiam


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#13
Może trzeba by było sprawdzić czy spada tam napięcie, najlepiej będzie jeżeli sprawdzisz to miernikiem.
Druga sprawa to taka, że te światła nie obciążają instalacji. Równie dobrze możesz się wpiąć + do kostki idącej do alternatora. (niebieski cienki przewód).
Odpowiedz
#14
A dlaczego nie używacie specjalnego do tego pinu TFL we włączniku świateł ?
Ja zarówno w Golfie, T4 Caravelle , Passacie B5 i Galaxy zawsze tam podłączałem i nigdy nie było problemów.
Odpowiedz
#15
O matko. Wpial się w przeplywke. Normalnie kleklem.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#16
Dzięki Panowie za sugestie i uwagi.
Dla chcącego nic trudnego, tylko zonkiem okazał się ten +

Kolego BOGUSS, czy mógłbyś rozwinąć swoją odpowiedź tego pinu TFL we włączniku świateł?
Nie wiem czy podołam z tym, bo przyznam jestem laikiem w sprawach elektrycznych (ale zawsze się uczę i się nie poddaję)Wink
Odpowiedz




#17
(11-07-2016, 18:51)arcturus86 napisał(a): Dzięki Panowie za sugestie i uwagi.
Dla chcącego nic trudnego, tylko zonkiem okazał się ten +

Kolego BOGUSS, czy mógłbyś rozwinąć swoją odpowiedź tego pinu TFL we włączniku świateł?
Nie wiem czy podołam z tym, bo przyznam jestem laikiem w sprawach elektrycznych (ale zawsze się uczę i się nie poddaję)Wink

ja u siebie wpiolem sie w wlacznik swiatek cofania tam masz + po stacyjce

Odpowiedz
#18
TFL (TagFahrLicht - złącze dla świateł dziennych - napięcie pojawia się po przekręceniu stacyjki i znika po przekręceniu pokrętła świateł na pozycyjne lub drogowe.
Jedyna niedogodność jest to , że o ile jest zestyk we włączniku świateł w każdym aucie , o tyle brak jest konektorka we wtyczce i trzeba we własnym zakresie dorobić. Najprościej na szrocie wyrwać tanio wtyczkę do przełącznika świateł i przełożyć brakujący konektorek do swojej wtyczki . Należy zwrócić uwagę na szerokość konektora bo są 2 szerokości. Łączymy ze światłami TFL jako plus i dowolny minus.
Odpowiedz
#19
Witam.

A po co w ogóle te kombinacje, w każdym markowym zestawie ledòw z modułem podłączasz plus do akumulatora, masę też albo do karoserii, a sygnałowy do przewodu plusowego świateł pozycyjnych w lampie, minimum przewodów i kombinacji i wszystko w jednym miejscu i co najważniejsze działa bez problemu i zagrożenia dla instalacj. Ledy startują po wzbudzeniu ładowania i gasną po otrzymaniu sygnału z pozycyjnych. Nawet w instrukcji montażu ledòw jest to opisane. Problem jest wtedy kiedy ktoś nie czyta albo kupuje to co najtańsze.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#20
Witam . Nie wiem czy juz takie pytanie padło wcześniej na forum ,ale potrzebuje rozpiskę kolorów lub schemat z numerami pinów przy reflektorach a szczególnie lewa strona (kierowcy ) celem moim jest podłączenie wpinkami dezaktywacje ledów do jazdy dziennej oraz aktywacje przekaźnika świateł drogowych . gdy podłączyłem Ledy zasilanie + po stacyjce mam podłączone do alternatora. Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  wymiana kabli w przelotkach ( piny, zestaw naprawczy?? ) m-blue 2 393 03-04-2024, 18:06
Ostatni post: wesol
  Światła po zapłonie slawek23 38 10,685 15-01-2024, 10:38
Ostatni post: Piotrek.sz7
  spryskiwacze szyb przód i tył sarkrz 1 143 03-01-2024, 16:28
Ostatni post: Niemago
  Podłączenie wentylatora na krótko używając oryginalnego przekaźnika. Milerooo 8 1,812 18-04-2023, 14:11
Ostatni post: Milerooo
  Światła dzienne... LED i itp sharanista 371 261,423 31-03-2021, 18:56
Ostatni post: qnick
  Światła postojowe sebastiaan4 7 2,292 24-01-2021, 10:45
Ostatni post: kalamb
  Gniazdko zapalniczki - przód kojot 21 7,642 10-10-2020, 14:23
Ostatni post: bialekmleko
  Przeciwmgielne jako światła do jazdy dziennej? Alfred001 46 40,503 15-09-2020, 20:22
Ostatni post: koleś
  Swiatła cofania świeca sie caly czas lunatic1991 4 1,547 20-03-2020, 23:09
Ostatni post: lunatic1991
  Podłączenie haka do orginalnej instalacji him2k 1 16,438 01-12-2019, 20:29
Ostatni post: wisnia18-21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości